U izuzetno zanimljivoj prvoj utakmici finala kupa, "inženjeri" su ostvarili pobjedu 3:1. Susret je u malu dvoranu SC Gripe privukao oko 400 gledatelja koji su vidjeli jako dobru utakmicu, taktičko nadmudrivanje u kojem se vidjelo da je ulog velik. Konačan rezultat na koncu se doima i najrealnijim s obzirom na prikazanu igru, a nudi neizvijesnost i u uzvratnom susretu te optimizam za obje momčadi.

Vrijeme: 19:30

BRODOSPLIT INŽENJERING – USPINJAČA = 3:1 (1:1)

Prvi sudac: Vehbija Čustović
Drugi sudac: Josip Proleta
Treći sudac: Mato Kalafatović
Delegat: Marinko Tadić-Šutra
Mjeritelj vremena: Stipe Barišić

BRODOSPLIT INŽENJERING: Ivo Jukić, Ivan Botić, Ivan Radan, Hrvoje Juras, Josip Lucić, Ivica Osibov (kap.), Josip Suton, Nikola Tomičić, Josip Bilandžić, Branko Laura, Dario Marinović, Duje Bajrušević, trener: Dino Bečić

USPINJAČA: Alen Jukić, Marcel Ladan, Matija Đulvat (kap.), Dino Bartoluci, Ivan Piplica, Hrvoje Penava, Antonio Franja, Kristijan Grbeša, Manuel Bisaku, Željko Petrović, Vedran Matošević, trener: Mićo Martić

STRIJELCI: 1:0 Radan ( 8.min.), 1:1 Grbeša (13.min.), 2:1 Suton (22.min.), 3:1 Radan (39.min.)

ŽUTI KARTONI: Matošević (14.min.) – USPINJAČA

IGRAČ UTAKMICE: Duje Bajrušević (BRODOSPLIT INŽENJERING)
————————————————————————————————————————————————————————————————

U izuzetno zanimljivoj prvoj utakmici finala kupa, “inženjeri” su ostvarili pobjedu 3:1. Susret je u malu dvoranu SC Gripe privukao oko 400 gledatelja koji su vidjeli jako dobru utakmicu, taktičko nadmudrivanje u kojem se vidjelo da je ulog velik. Konačan rezultat na koncu se doima i najrealnijim s obzirom na prikazanu igru, a nudi neizvijesnost i u uzvratnom susretu te optimizam za obje momčadi.
Prvi su zaprijetili gosti kada u 4.minuti vrlo dobar udarac Đulvata s 12-13 metara Jukić nogom odbija u korner. Nakon kornera lopta dolazi do Grbeše koji iz vrlo dobre situacije sa 7 metara s desne strane puca preko gola. U 6.minuti Marinović prolazi po desnoj strani, ali njegov udarac s 8 metara brani gostujući vratar Jukić. U 8.minuti domaćin je poveo; Marinović proigrava na desnoj strani Bajruševića koji lijepo prolazi po boku i ubacuje na drugu vratnicu za Radana, koji iz blizine zabija za 1:0! No već u slijedećem napadu gosti su mogli izjednačiti; domaći gube loptu na vlastitoj polovici, a Penava sa 7-8 metara puca preko gola. U 10.minuti Bajrušević neometan sa 11-12 metara puca za malo pored gola. U 13.minuti gosti presijecaju dodavanje Tomičića pred vlastitim kaznenim prostorom, lopta dolazi do Grbeše koji sa 6-7 metara silovito zabija pod gredu za 1:1! U 17.minuti u gužvi pred golom domaćina lopta dolazi do Bisakua koji pogađa vratnicu. U 19.minuti Laura lijepo puca s 9-10 metara ali za malo pored vratnice. Minutu kasnije udarac Sutona sa 6-7 metara Jukić s(p)retno brani.
Nakon izuzetno dobre igre u 1.poluvremenu, u nastavku bilježimo znatan pad u igri gostiju. U 22.minuti, na presing gostiju Suton na centru uspijeva proći Penavu te izlazi sam pred Jukića i zabija za 2:1! Minutu kasnije slab udarac Petrovića s 9-10 metara iznenađujuće završava na stativi. Već u slijedećem napadu Suton sjajnim driblingom s lijeve strane prolazi u sredinu, no njegov udarac sa 7-8 metara prolazi za malo pored gola. U 27.minuti ide brza kontra domaćina; Marinović proigrava na desnoj strani Bajruševića koji na drugoj vratnici pronalazi Sutona, no on s 2-3 metra puca preko gola. U 29.minuti Tomičić gubi loptu, a u kontri 2 na 1 Penava puca pored gola. Minutu kasnije Marinović na desnoj strani sjajno lažnjakom baca čuvara na pod i lijevom nogom s 9 metara pogađa vratnicu. U 33.minuti Suton osvaja loptu na protivničkoj polovici, no njegov udarac s 8-9 metara Jukić nogom skreće u stativu. U 36.minuti Laura lijepo prima dugu loptu, građenjem se oslobađa Ladana, ali udarac sa 7 metara sjajno brani vratar Jukić. U 39.minuti nova kontra domaćina; Bajrušević dodaje lijevo za Marinovića koji na drugoj vratnici pronalazi slobodnog Radana, a ovaj kao kod 1.gola iz blizine zabija za 3:1!
Na koncu zaslužena pobjeda domaćina. Statistika kazuje kako su nakon izjednačenog 1.poluvremena (rezultatski i igrački) u nastavku “inženjeri” bili znatno bolji te su zaslužili ovu pobjedu. Omjer udaraca u okvir u 1.poluvremenu bio je 8:6 u korist domaćina, a u nastavku čak 12:6. Dobrim dijelom utakmice goste je spašavao raspoloženi Alen Jukić, no na koncu su “inženjeri” uspjeli doći do 2 gola prednosti koji im daju nadu da će nakon niza sušnih godina neki trofej doći u klupske vitrine.

Olmissum zaustavljen na šibenskom Baldekinu!

U izuzetno uzbudljivom susretu odigranom na šibenskom Baldekinu, Crnica je slavila protiv Olmissuma rezultatom 3:2! …

1.HMNL | Alumnus u posljednjoj minuti do pobjede u Osijeku!

Nakon što su drugu polusezonu jučer pobjedama otvorili AFC Universitas i Uspinjača, današnji bogati dan …