Makarani se vraćaju s pobjedom iz Sesveta!

Susret u Jelkovcu završio je rezultatom 4:7. Nakon što su u 13. minuti gosti imali prednost od 0:4, Alumnus je do kraja poluvremena smanjio rezultat. Pokušavali su se “Studenti” vratiti u utakmicu u drugom poluvremenu, ali nedovoljno za uzimanje bodova. Do kraja susreta Suton je postigao i hattrick te se Makarani zasluženo vraćaju kući s nova tri boda.

Kolo: 6. kolo
Datum: 06.11.2021.
Vrijeme: 18:00
Dvorana: SD Jelkovec, Sesvete
Gledatelja: 100

ALUMNUS SESVETE – NOVO VRIJEME 4:7 (2:4)

Prvi sudac: Dino Kramar
Drugi sudac: Mario Vecko
Treći sudac: Saša Malbašić
Četvrti sudac: Mateo Videc
Delegat: Damir Vargović

ALUMNUS SESVETE:  Matija Vurnek, Ante Klarić, Saša Ledinščak, Neven Zonjić, Lovro Čilić, Josip Grubeša, Jure Copić, Luka Davidović, Bruno Kovačić, Gabrijel Andrić, Andro Cota, Lovro Ercegović, Ivan Penava, trener: Jakov Ungarov

NOVO VRIJEME: Jakša Herceg, Alves Carneiro Da Silva Anderson, Toni Jelavić, Vedran Kazazić, Blago Gašpar, Filip Bašković, Mate Vuković, Luka Suton, Sanc Salcedo Carlos Jose, Marin Musinov, Roko Gašpar, Anton Sven Horvath, trener: Armando Škorlić

STRIJELCI: 0:1 Jelavić (1′), 0:2 Suton (4′), 0:3 Musinov (9′), 0:4 Suton (13′), 1:4 Penava (13′), 2:4 Cota (19′), 2:5 Musinov (27′), 2:6  Carlos Sanz (33′), 2:7  Suton (34′), 3:7 Grubeša (39′), 4:7 Zonjić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Alumnus Sesvete 7 (2+5); Novo Vrijeme 4 (4+0)

ŽUTI KARTONI: Carlos Sanz (13′) – NOVO VRIJEME

IGRAČ UTAKMICE: Luka Suton (NOVO VRIJEME)

Susret u Sesvetama započeo je izglednom prilikom Makarana. Kazazić se pronašao u situaciji 1 na 1 s Vurnekom, ali domaći vratar upisuje prvu obranu. Samo pola minute kasnije Jelavić prodire desnom stranom terena i završava akciju udarcem po golu prilikom čega se trese mreža “Studenata”. Brzi odgovor pokušao je Alumnus postići akcijom iz kornera, ali Grubeša pogađa samo vratnicu. Ubrzo se u izglednoj situaciji pronašao Zonjić, ali Herceg u posljednji tren uspijeva uhvatiti loptu. Neuspjeli pokušaj Alumnusa kaznili su dodatno Makarani dugom loptom na Sutona koji prima loptu između zadnjeg igrača i golmana te glavom šalje loptu u mrežu za povećanje vodstva 0:2. U 8. minuti Grubeša se rješava obrambenih igrača i pronalazi Copića na drugoj stativi, ali Herceg upisuje novu obranu. U idućem pokušaju Grubeša završava akciju udarcem po golu, ali ponovno se trese samo vratnica. Do nove promjene rezultata došlo je u 9. minuti nakon što su u par dodavanja gosti osvojili većinu terena i Musinov postiže pogodak za 0:3. Nedugo zatim duga lopta na šesterac opet kažnjava Alumnus. Suton stiže na loptu prije Vurneka te pogađa glavom preko njega za 0:4. Prvi zgoditak Alumnus je postigao iz slobodnog udarca. Grubeša proigrava Penavu koji pogađa u suprotan kut i trese malu mrežicu za smanjenje rezultata 1:4. Još jedno smanjenje vodstva dogodilo se iz “prekida”. Andrić iz kornera proigrava Cotu koji udarcem iz prve trese mrežu Makarana te se s tim rezultatom otišlo na poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme ponovno su otvorili Makarani situacijom 1 na 1. Carlos Sanz oduzima loptu na sredini terena i neometano vodi do šesterca, ali ne uspijeva svladati Klarića, novog vratara na strani Alumnusa. U idućem napadu Penava prodire većinom terena i pronalazi Zonjića, ali Herceg brani njegov pokušaj završnice. Odgovorili su Makarani preko Sutona koji se oslobađa obrambenog igrača i izlazi pred Klarića koji upisuje još jednu obranu. Novo Vrijeme pojačalo je pritisak u idućih nekoliko minuta, ali pravovremeni blokovi sačuvali su mrežu netaknutom. Pritisak je urodio plodom u 27. minuti nakon što Musinov udarcem izvana pogađa za 2:5. U nekoliko izglednih prilika pronašli su se Suton i Kazazić, ali nedovoljno precizno za povećanje vodstva. Novi zgoditak za Makarane postigao je Carlos Sanz u 33. minuti nakon izbačaja u stranu iz kojeg neobranjivo pogađa u suprotan kut. Nedugo zatim akcija Horvat-Suton osvaja cijeli teren u kojoj Suton zatvaranjem druge stative postiže hat trick. Odgovor Alumnusa uslijedio je uvođenjem Davidovića kao golmana-igrača. Kovačić pronalazi Grubešu u šestercu koji postiže svoj prvi pogodak na utakmici. U posljednjim sekundama duplim pasom “Studenti” se oslobađaju obrane Makarana te Zonjić trese mrežu i postavlja konačnih 4:7. S tim rezultatom završava susret u Sesvetama.

O nama Gabrijela Gaiser

1.HMNL | Raspored i delegiranje službenih osoba prve dvije utakmice finala

Futsal Pula i Novo Vrijeme igrat će u finalu doigravanja za prvaka Hrvatske! Sinoćnjim trijumfom …

Liga Prvaka | Hrvatska će imati dva predstavnika!

Hrvatska će sljedeće sezone imati dva predstavnika, a predstavljat će nas finalisti doigravanja za prvaka …