Makarani u nastavku slomili otpor Alumnusa!

U susretu 15. kola 1.HMNL Novo Vrijeme Apfel je slavilo protiv Alumnusa rezultatom 5:2! Nakon ujednečene igre u prvih 20 minuta, u nastavku su Makarani bili znatno bolji, te su na koncu ostvarili zasluženu pobjedu.

Kolo: 15. kolo
Datum: 13.03.2021.
Dvorana: GSD Makarska

NOVO VRIJEME APFEL – ALUMNUS SESVETE  5:2 (1:1)

Prvi sudac: Zdravko Kuran
Drugi sudac: Ivan Šalinović
Treći sudac: Mario Budmir
Četvrti sudac: Luka Kovač Levantin
Delegat: Dino Doljanin

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Anderson Alves Carneiro Da Silva, Josip Brkić, Toni Jelavić, Igor Osredkar, Josip Jović, Gabrijel Lasić, Rodrigo Pereira Dos Santos, Sven Anton Horvath, Jakša Herceg, Krešimir Herceg, trener: Teo Strunje

ALUMNUS SESVETE: Mario Modrušan, Danijel Dekanić, Matija Tolić, Gabrijel Andrić, Ivan Penava, Luka Davidović, Hrvoje Žuvela, Lovro Ercegović, Neven Zonjić, Bruno Kovačić, Matej Perović, Vlado Andrijašević, Saša Ledinščak, Mateo Vlatković, trener: Jakov Ungarov

STRIJELCI: 0:1 Zonjić (12′), 1:1 Pulinho (20′), 2:1 Osredkar (22′), 3:1 Sokol (24′), 4:1 Horvath (33′), 4:2 Zonjić (37′), 5:2 Horvath (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme Apfel 10 (5+5); Alumnus Sesvete 5 (3+2)

ŽUTI KARTONI: Mate Vuković(27′), Josip Brkić(27′) – NOVO VRIJEME APFEL
Zonjić (10′), Tolić (11′), Perović(24′) – ALUMNUS

IGRAČ UTAKMICE: Sven Anton Horvath (NOVO VRIJEME APFEL)

Obe momčadi su ušle oslabljene u ovu utakmicu. U redovima domaćina nije bilo Kazazića i Bajrušovića, dok su gosti u Makarsku došli bez prvog strijelca Markića.
Prvu priliku bilježimo u 2. minuti kada Horvath pogađa vratnicu. Uzvratili su gosti u 5. minuti nakon sjajnog solo prodora Andrijaševića, no Bašković brani njegov udarac. Dvije minute kasnije Horvathov udarac Modrušan tek odbija, na odbijenu loptu natrčava Sokol no iz sjajne prilike ne uspijeva savladati raspoloženog Modrušana. U 12. minuti gosti dolaze do prednosti. Zonjić je sjajnim volejem s 10 metara savladao Baškovića za 0:1! Nakon toga Makarani preuzimaju inicijativu, no gosti se vrlo dobro brane, ne dozvoljavajući domaćinu da ozbiljnije zaprijeti Modrušanu. Izdvajamo tek situacije u završnici poluvremena kada nakon prodora Rodriga njegov udarac na putu prema golu zahvaća Osredkara i olakšava posao Modrušanu, kao i situaciju iz 20. minute kada vrlo dobar pokušaj Pulinha brani raspoloženi Modrušan. I kad se već činilo da će gosti na odmor s minimalnom prednošću, Novo Vrijeme u posljednjim sekundama dolazi do izjednačenja. Udarac Jelavića odbija Modrušan, odbijenu loptu Brkić je prosljedio do Pulinha koji iz blizine zabija za 1:1! Makarani su izjednačili 3 sekunde prije kraja, te se tako na odmor otišlo s neodlučenim rezultatom.
Odmah na početku drugog poluvremena Alumnus je zaprijetio, ali je rezultat ostao nepromijenjen. Minutu kasnije Novo Vrijeme je imalo korner, te nakon tog udarca iz kuta su pogodili vratnicu. Ali već u idućem napadu, pogodak Makarana. Rodrigo se oslobodio svog čuvara i uposlio Osredkara, a Slovenac pogađa za 2:1. Potpuna dominacija Makarana u drugom poluvremenu, te već u 23. minuti bilježimo napad Sokola, ali puca pored gola. U 24. minuti Osredkar je ubacio iz kornera, Horvath puca iz voleja, Modrušan mu je obranio udarac, no Sokol je najbrži na odbijenoj lopti i zabija za 3:1. Makarani su bili dominantni u nastavku. Bilježimo redom prilike Pulinha, Osredkara, Sokola i Horvatha, no rezultat se nije mijenjao sve do 33. minute kada Horvath vuče kontru Makarana i pogađa mrežu Modrušana za 4:1. Malo nakon toga Alumnus ima kontru 2 na 1, ali se iz ničega pojavljuje Toni Jelavić i izbija loptu u korner. Nakon toga bilježimo priliku Andrijaševića koji se oslobodio svojih čuvara i prošao Baškovića, ali ne koristi prazan gol, te rezultat ostaje nepromijenjen. U 37. minuti gosti se vraćaju u igru. Zonjić je osvojio loptu i lijepo pogodio suprotni kut gola Baškovića za 4:2. Dvije minute prije kraja su ”Studenti” uveli golman igrača, ali već u prvom napadu su izgubili loptu, te je Horvath pogodio prazan gol za nedostižnih 5:2. Pokazat će se to kao konačan rezultat ovog uzbudljivog dvoboja u kojem smo gledali ravnopravnu igru u prvih 20 minuta, da bi Makarani u nastavku slomili otpor gostiju i na koncu ostvarili zasluženu pobjedu.

Stjepan Perišić: “Respektiramo Square, no idemo po prolaz!”

U petak je na rasporedu druga utakmica četvrtfinala play-offa između Squarea i Olmissuma, a igra …

Teo Strunje: “Možemo dvokorakom do polufinala!”

Novo Vrijeme Apfel je u prvom dvoboju četvrtfinala doigravanja u Makarskoj slavilo protiv Vrgorca preokrenuvši …