Olmissum preokretom do prednosti u finalnoj seriji!

U prvom susretu finalne serije doigravanja za prvaka Hrvatske omiški Olmissum je slavio protiv Novog Vremena Apfel rezultatom 3:1, povevši tako u finalnoj seriji koja se igra na tri pobjede. Nakon prvih 20 minuta Makarani su imali prednost 0:1, no oslabljeni neigranjem nekoliko igrača sa suženim igračkim kadrom nisu izdržali, te su Omišani u nastavku preokrenuli rezultat i ostvarili zasluženu pobjedu.

Kolo: Finale (1. utakmica)
Datum: 21.05.2021.
Dvorana: SD Ribnjak, Omiš

OLMISSUM – NOVO VRIJEME APFEL  3:1 (0:1)

Prvi sudac: Mislav Džeko
Drugi sudac: Boris Stanić
Treći sudac: Mario Blažin
Četvrti sudac: Mario Budimir
Delegat: Branko Kurtaj
Kontrolor suđenja: Željko Franić

OLMISSUM: Žarko Luketin, Duje Kustura, Franco Jelovčić, Mijo Mišerda, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Valerije Jurić, Antonio Sekulić, Josip Bilandžić, trener: Duje Maretić

NOVO VRIJEME APFEL: Jakša Herceg, Mate Vuković, Josip Brkić, Toni Jelavić, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Nikola Pašalić, Gabrijel Lasić, Roko Gašpar, Karlo Antunović, Sven Anton Horvath, Filip Bašković, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 0:1 Kazazić (18′), 1:1 Jurić (24′), 2:1 Pavić (31′), 3:1 Perišić (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 6 (2+4); Novo Vrijeme Apfel 6 (4+2)

ŽUTI KARTONI: Sekulić (11′), Kustura (37′) – OLMISSUM
Herceg (11′), Vuković (12′), Kazazić (38′) – NOVO VRIJEME APFEL

IGRAČ UTAKMICE: Valerije Jurić (OLMISSUM)

Na prvu ozbiljniju priliku nismo dugo čekali. Igrala se 2. minuta kada Perišić iz auta ubacuje na 5-6 metara za Kusturu čiji udarac prolazi tik uz vratnicu. Već u sljedećem napadu uzvratili su gosti lijepom kombinacijom gdje na dodavanje Kazazića vrlo dobro puca Horvath, no Luketin brani njegov udarac. Već u ranoj fazi susreta gosti su ostali bez Brkića, koji je zbog ozljede koljena uz bolnu grimasu iznesen s parketa. U 9. minuti gosti igraju s Jelavićem u ulozi golmana-igrača, a takvom igrom umalo su došli do prednosti kada je upravo Jelavić s desne strane osvanuo sam pred Luketinom, no njegov udarac zaustavlja vratnica. U 10. minuti bilježimo novu veliku priliku gostiju kada je Bajrušović osvojio loptu i u polukontri proigrao na lijevoj strani Horvatha koji pogađa vanjski dio mreže. Usljedilo je dulje razdoblje igre bez ozbiljnijih prilika sve do 17. minute kada silovit udarac Horvatha vratar Luketin skreće u korner. Upravo iz tog kornera gosti dolaze do prednosti. Odigrana je povratna lopta za Kazazića koji s 11-12 metara zabija za 0:1! Nakon toga se bude Omišani, te bilježimo dobar pokušaj Horvata nakon kornera, no Herceg je na mjestu. U 20. minuti Herceg brani dva pokušaja Perišića, te su gosti na odmor otišli s minimalnom prednošću.
U nastavku nije dugo trebalo da Olmissum dođe do izjednačenja. Igrala se 24. minuta kada Jurić nezaustavljivo prolazi kroz obranu gostiju i zabija za 1:1! U sljedećoj minuti Jurlina se lijepo oslobodio Pašalića, no iz vrlo dobre prilike s lijeve strane pogađa vanjski dio mreže. Smanjen broj igrača u rotaciji doveo je do znatnog pada u igri gostiju. Omišani su u nastavku bili znatno bolji, a inicijativu su naplatili vodećim zgoditkom u 31. minuti kada Pavić kažnjava izlet vratara Hercega sa svog gola, te s centra zabija u nebranjen gol za 2:1! U 37. minuti otklonjene su sve dvojbe po pitanju konačnog ishoda ovog susreta. Gosti su zaigrali s Kazazićem u ulozi golmana-igrača, a nakon izgubljene lopte Perišić sa svoje polovice zabija u prazan gol za 3:1! Rezultat se do kraja nije mijenjao, te su Omišani zasluženo ostvarili pobjedu i poveli u finalnoj seriji doigravanja za prvaka Hrvatske. Sljedeći susret na rasporedu je već za dva dana u Omišu, nakon čega finalna serija seli u Makarsku.

Mateo Kljunak: “Smatram kako imamo dovoljnu kvalitetu i uz ovakav rad možemo daleko dogurati.”

Nakon “hladnog tuša” i poraza protiv Šibenika 1983 u trećem kolu momčad AFC Universitasa je …