Olmissum u Domu sportova izborio finale!

U drugom susretu polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske Olmissum je minimalnom pobjedom (0:1) na gostovanju kod Futsal Dinama izborio finale gdje će pokušati obraniti naslov prvaka. Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, u drugom smo vidjeli samo jedan, ali vrijedan za konačnu pobjedu i prolazak dalje. U finalu, aktualni prvak susret će se s boljim iz dvoboja Crnice i Novog Vremena Apfel.

Delegat: Željko Trdišević

FUTSAL DINAMO: Mario Herceg, Nikola Badrov, Davor Kanjuh, Kristian Čekol, Mihovil Prgomet, Ivan Pavlić, Matija Đulvat, Hrvoje Penava, Mateo Mužar, Kristijan Grbeša, Toni Vučković, Daniel Matković, Jakov Mudronja, Filip Novak, trener: Alen Jukić

OLMISSUM: Žarko Luketin, Franco Jelovčić, Mijo Mišerda, Nikola Pavić, Stjepan Perišić, Josip Bilandžić, Božidar Baučić, Duje Kustura, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Antonio Juretić, Josip Kolobarić, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 0:1 Jelovčić (26′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Dinamo 6 (2+4); Olmissum 7 (2+5)

Prgomet (32′) – FUTSAL DINAMO
Jurlina (18′), Pavić (22′), Jelovčić (35′) – OLMISSUM

IGRAČ UTAKMICE: Franco Jelovčić (OLMISSUM)

Početak utakmice obilježila je igra bez izglednijih prilika. Na prvu priliku čekali smo do 4. minute kada Kanjuh iz kornera dodaje loptu Prgometu koji puca na gol, ali udarac nije imao dovoljno snage da prođe Luketina. S druge strane, u 5. minuti bilježimo odličan pokušaj Jurline koji hrabro puca s 10 metara, ali nedovoljno precizno pa lopta odlazi pored gola. U idućoj minuti uslijedila je odlična akcija Kanjuha koji ubacuje loptu na suprotnu stranu za Prgometa te on loptu šalje prema golu, ali Luketin još jednom spremno brani. U 8. minuti još jedna dobra prilika Futsal Dinama. Čekol izvrsno dodaje loptu Prgometu koji dolazi ispred Luketina, ali puca ravno u njega. Gosti se također bude u idućim minutama pa tako Horvat dodaje Jelovčiću koji dolazi ispred Hercega i puca, ali nedovoljno jako pa na kraju priče pogotka nema. Odlična prilika gostiju uslijedila je i u 11. minuti kada Jelovčić iz kontre šalje loptu na suprotnu stranu za Jurlinu koji upućuje fantastičan udarac prema golu, ali Herceg spašava mrežu domaćih. Domaćini su pak imali izvrsnu priliku u 14. minuti kada Kanjuh dodaje loptu Mudronji koji sjajno puca prema golu, ali ispriječila se vratnica. Sljedećih nekoliko minuta nije bilo većih prilika sve do 19. minute kada, na strani gostiju, Juretić nezgodno puca s desne strane, ali Herceg je još jednom spreman, lopta se odbija do Juretića čiji novi pokušaj zaustavlja vratnica. Na odmor se tako otišlo s početnih 0:0.
Domaćin je bolje otvorio drugo poluvrijeme, te smo na početku vidjeli jako dobar pokušaj Badrova, no Luketin sjajno brani. Minutu kasnije, nakon žutog kartona Pavića iz prekida je pokušao Grbeša, no taj je udarac prošao visoko preko gola. Prvi pokušaj Olmissuma u nastavku bio je tek u 25. minuti nakon sjajnog solo prodora Horvata po desnoj strani, ali njegov udarac završava direktno u rukama Hercega. Ipak, sljedeća akcija bila je uspješna za goste iz Omiša. Nakon uspješno izvedenog kornera sam se na stativi našao Jelovčić i bez ikakvih problema zabija za 0:1! Nedugo zatim Grbeša je pucao nakon kornera, ali je šut bio preslab za Luketina koji odmah baca kontru te se kreira sjajna akcija gostiju, a praznu branku je nakon izlaska golmana promašio Horvat. U 28. minuti nova sjajna akcija, ovaj put za domaćine. Izigrali su obranu Olmissuma, no neuspješan udarac prema golu uputio je Penava. Iduća opasna prijetnja uslijedila je za Dinamo u 30. minuti kada je Čekol ukrao loptu na gostujućoj polovici i izašao sam pred golmana, ali njegov udara prolazi s pored gola. Minutu kasnije bilježimo pokušaj Jurline s desetak metara koji je bio preslab da ugrozi gol Hercega. Odličan udarac, točnije volej, imao je Postružin za goste nakon sjajnog poigravanja Horvata iz kornera, ali je „modre“ spasila vratnica. Na drugoj strani, u 32. minuti, u prilici se našao i Prgomet koji je krivo zahvatio loptu nakon izvedenog auta Kanjuha. Uslijedile su minute bez opasnijih prijetnji obje momčadi. Dvije minute prije kraja, Dinamo je uveo golmana-igrača ne bi li u posljednjim trenucima izjednačio i izborio produžetke. U prilici se prvo našao Penava na šest metara ispred Luketina, a zatim je odbijenu loptu dočekao Čekol koji također ne uspijeva zabiti. Izglednijih prilika do kraja više nije bilo, te se rezultat od minimalnih 0:1 za goste nije promijenio. Ovom pobjedom Olmissum je izborio prolazak u finale doigravanja, gdje će protiv boljeg iz dvoboja Crnice i Novog Vremena pokušati obraniti naslov prvaka Hrvatske.

Za CROfutsal: Ida Haklička & Tia Knežević

SP 2024 – Europske kvalifikacije | Poznate grupe Preliminarne runde!

Danas je u Nyonu održan ždrijeb Preliminarne runde Europskih kvalifikacija za FIFA Futsal Svjetsko Prvenstvo …

1.HMNLŽ | Sljedećeg vikenda započinje 1.HMNL za žene

Izuzmemo li odgođene susrete i završni turnir kupa Hrvatske, jesenski dio sezone 1.HMNL došao je …