Podjela bodova u dvoboju Uspinjače i Pule!

U kvalifikacijskoj utakmici za popunu 1. HMNL lige momčadi Uspinjače i Pule su u Sutinskim vrelima podijelile bodove. Pula se pokazala kao ozbiljan kandidat za ulazak u viši rang postigavši prvi gol na utakmici. U nastavku smo svjedočili agresivnijoj igri domaćina, ali i gosta. Uspinjača je uspjela izjednačiti, ali i preokrenuti rezultat u samo dvije minute. Slavlje nije dugo potrajalo. Nakon dosuđenog šestog akumuliranog prekršaja za Uspinjaču, gosti su dobili priliku popraviti sliku iz penala. Uspješno realiziran penal za Pulu i 2:2 na semaforu je na kraju bio konačni rezultat te je podjela bodova donijela daljnju neizvjesnost u borbi za prvu ligu.

Vrsta utakmice: Liga za popunu 1.HMNL
Kolo: Kvalifikacije
Datum: 17.04.2021.
Vrijeme: 18:30
Dvorana: SD Sutinska vrela
Gledatelja: –

USPINJAČA GIMKA – FUTSAL PULA  2:2 (0:1)

Prvi sudac: Vedran Babić
Drugi sudac: Josip Knezović
Treći sudac: Filip Mijač
Četvrti sudac: Stjepan Harastija
Delegat: Alen Huzjak

USPINJAČA GIMKA: Ante Piplica, Matija Uremović, Silvio Toth, Renato Koturović, Bruno Jakovljević, Antonio Gracin, Ante Matan, Tvrtko Ivan Pajalić, Bruno Devčić, Marino Jedvaj, Lovro Cigler, trener: Korab Morina

FUTSAL PULA: Franko Jamičić, Robert Grbić, Niko Vukmir, Bojan Barišić, Bepo Paus, Edvin Lorber, Goran Urošević, Danis Hrgota, Emran Nerovčić, David Mataja, Franjo Matković, Sanel Imširević, Ivan Šulentić, Manolo Bilić, trener: Stefan Živadinović

STRIJELCI: 0:1 Matković (20′), 1:1 Koturović (34′), 2:1 Pajalić (36′), 2:2 Šulentić (36′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Uspinjača Gimka 11 (5+6); Futsal Pula 6 (2+4)

Matković (25′) – USPINJAČA GIMKA
Uremović (28′), Toth (31′) – FUTSAL PULA

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Šulentić (FUTSAL PULA)

Na samom početku gosti otvaraju bolje i bilježe prvu priliku već u 2. minuti kada Barišić proigrava igrače Uspinjače i dolazi sam do vratara te puca na gol, ali nedovoljno snažno što predstavlja lak posao za Piplicu. Samo nekoliko sekundi kasnije Grbić ide u kontru i dodaje Pausu koji upućuje neugodan, ali nedovoljno precizan udarac te lopta odlazi lijevo od gola. Uslijedilo je nekoliko minuta igre bez izglednijih prilika nakon kojih se Uspinjača počinje buditi. U 6. minuti Matan dodaje Jedvaju koji ostaje sam, ali puca neprecizno i ostavlja lak posao za Jamičića. Samo dvije minute kasnije, Toth odlično asistira Uremoviću koji puca s 15 metara, ali i dalje bezuspješno. U idućim minutama uslijedila je dominacija drugoligaša. Odlična prilika nastala je u 10. minuti kada Šulentić dodaje Mataji koji nezgodno puca, ali nije bilo preciznosti pa Piplica brani. No, lopta se odbija do Matkovića koji upućuje još jedan udarac na gol, ali vratar domaćih opet spašava mrežu. Nova idealna prilika Pule dogodila se u 17. minuti kada Vukmir dodaje Biliću koji snažno puca prema Piplici, ali nedovoljnom jačinom. Tri sekunde prije kraja, Grbić iz kornera dodaje loptu Matkoviću koji sjajno puca na gol, a Piplica ostaje nemoćan. Tim pogotkom gosti su na pauzu otišli s minimalnom prednošću.

Uspinjača je odlučnije krenula u nastavku zbog želje za preokretom. Prva opasnija prijetnja bila je pokušaj s desetak metara Jakovljevića u 22. minuti. U izglednoj prilici zatim se našao gostujući igrač Pule, Šulentić, no golman domaćina brani njegov udarac. Isti igrač minutu kasnije ponovno dolazi do novog pokušaja za povećanje prednosti, ali je lopta pogodila stativu. Bilježimo i priliku gostiju iz kornera koja je prošla pokraj samog gola. Nakon toga i dvije prilike Uspinjače, poslije dugo kreirane akcije, ali su obje završile neuspješno. Izglednu šansu za Uspinjaču imao je Uremović u 26. minuti susreta. Pucao je u sam gornji desni kut, ali je sjajnu obranu upisao Jamičić. Nekoliko idućih minuta obilježile su kreirane akcije obje momčadi bez uspješnog završnog udarca. Nakon iznuđenog prekršaja Pula ima odličnu poziciju za izravan šut na gol. Pucao je Barišić po podu, ali je lopta na sreću domaćina prošla pokraj stative. Nedugo zatim Uspinjača je kreirala nekoliko ozbiljnih šansi, a najizglednije su bile Uremovića koji se dva puta našao sam pred golmanom Pule jednako kao i kapetan domaćina Toth, ali Jamičić i dalje vlastitu mrežu drži netaknutom. U 33. domaćin kreće u kontru koju su izradili u tri poteza. Devčić se na kraju našao sam pred golom, ali je krivo zahvatio loptu. Minutu nakon uslijedilo je izjednačenje, a pogodak je postigao Koturović. Uspinjača ponovno kreira opasne prilike. Prvo je odličan šut na gol imao Matan, a nakon izvedenog kornera i Jakovljević. U 36. minuti nova akcija Uspinjače i novi gol, a ovog puta strijelac je bio Pajalić. U istoj minuti, sudac svira šesti akumulirani prekršaj Uspinjače što znači penal za Pulu. Izvođač je bio Šulentić koji svojim pogotkom dovodi do novog izjednačenja na utakmici. U završnim minutama susreta nije bilo izglednijih prilika i rezultat se nije mijenjao.

Za CROfutsal: Tia Knežević i Ida Haklička