Šibenik 1983 u samoj završnici izbjegao poraz od Futsal Gorice!

U susretu 2. kola Lige za popunu 1.HMNL Šibenik 1983 i Futsal Gorica su na šibenskom Baldekinu podijelili bodove odigravši 1:1. U susretu bez previše prilika gosti su poveli golom Rumbaka u 24. minuti i držali minimalnu prednost sve do posljednje minute kada Šućur spašava “Funcute” i golom 17 sekundi prije kraja postavlja konačan omjer.

Vrsta utakmice: Liga za popunu 1.HMNL
Kolo: 2. kolo
Datum: 01.05.2022.
Vrijeme: 18:00
Dvorana: SD Baldekin, Šibenik
Gledatelja: 100

ŠIBENIK 1983 – FUTSAL GORICA EPIC BROZO  1:1 (0:0)

Prvi sudac: Mateo Šimunov
Drugi sudac: Goran Duvnjak
Treći sudac: Mario Budimir
Četvrti sudac: Luka Kovač-Levantin
Delegat: Igor Vojković
Kontrolor suđenja: Antonijo Pejić

ŠIBENIK 1983: Alen Milišić, Josip Jurić, Jose Wellington Matias Torres, Luka Pehar, Zvonimir Šućur, Franjo Matković, Vinko Jurković, Agnaldo Eduardo Bessa Da Silva, Franko Knez, Ante Palavra, Mirko Jurjević, Ante Kosor, Ivan Škugor, Marko Mihaljević, trener: Teo Strunje

FUTSAL GORICA EPIC BROZO: Pavao Ježić, Filip Vojnović, Renato Rumbak, Dario Šestić, Tino Čirjak, Vinko Vardić, Marko Pavlović, Tomislav Hercigonja, Borna Kušlan, predstavnik kluba: Igor Mostarlić

STRIJELCI: 0:1 Rumbak (24′), 1:1 Šućur (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Šibenik 1983  7 (4+3); Futsal Gorica Epic Bozo  9 (5+4)

ŽUTI KARTONI: Čirjak (27′) – FUTSAL GORICA EPIC BROZO

IGRAČ UTAKMICE: Pavao Ježić (FUTSAL GORICA EPIC BROZO)

Nakon što su u 1. kolu poraženi na gostovanjima u Splitu i Osijeku, Šibenik 1983 i Futsal Gorica danas su na šibenskom Baldekinu podijelili bodove odigravši 1:1. Susret je to u koji su domaći ušli kao favoriti, pogotovo kada se vidjelo s kojim su sastavom gosti došli u Šibenik, no na koncu su Šibenčani bili ti koji su izborili remi. Gorica je u Šibenik došla sa samo šest igrača i tri vratara, no i u takvom sastavu “Taurusi” su bili na pragu pobjede. Šibenčani su remi izborili 17 sekundi prije kraja igrajući s golmanom-igračem.
U prvom poluvremenu nismo vidjeli previše od igre. Šibenčani su imali inicijativu, no nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti gol gostiju. S druge strane najveću priliku propustili su gosti. Tako je u 6. minuti Šestić s lijeve strane proigrao Vojnovića koji je s desne strane izašao sam pred Milišića koji brani njegov udarac. Najveću priliku u prvom poluvremenu propustili su gosti u 19. minuti kada Vojnović osvaja loptu na svojoj polovici i sjurio se sam prema golu domaćih, no puca pored gola. Na odmor se tako otišlo s početnih 0:0.
Prvu veliku priliku Šibenčani su propustili u 22. minuti kada u situaciji 3 na 2 Kosor s desne strane ubacuje na drugu vratnicu za Šućura koji šalje loptu preko gola. U sljedećoj minuti izigrana je obrana gostiju, no udarac Škugora s vrha kaznenog prostora s lijeve strane brani Ježić. U jeku inicijative domaćih gosti dolaze do prednosti. Rumbak u duelu s Palavrom osvaja loptu na protivničkoj polovici i preciznim udarcem s 11-12 metara od vratnice zabija za 0:1! U 28. minuti mogli su gosti doći do povećanja prednosti. Pavlović je sjajno prošao po lijevoj strani, izašao sam pred Milišića, no njegov udarac zaustavlja vratnica. U 32. minuti Škugor je vrlo dobro pucao s 8-9 metara nakon kornera, no Ježić brani njegov udarac. U igri gdje su se prave prilike izuzetno teško stvarale sve je manje bilo izgleda da će Šibenčani izbjeći poraz. Završnih 6-7 minuta gledamo opsadu gola gostiju no obrana “Taurusa” je nesavladiva. Sreća spašava goste u 38. minuti kada silovit udarac Šućura sa 7 metara iskosa s desne strane pogađa vratnicu. Ubrzo Šibenčani prelaze na igru s Matkovićem u ulozi golmana-igrača, a takva igra donijela im je u završnici susreta izjednačenje. Šućur je primio loptu iskosa s lijeve strane i s vrha kaznenog prostora pogodi suprotni kut vratara Ježića za 1:1! Do kraja je ostalo tek 17 sekundi, premalo da bi se nešto značajnije promijenilo. Ostalo je 1:1, podjela bodova kojom zasigurno mogu biti zadovoljniji gosti, a ponajviše Splićani i Osječani jer su obe momčadi u ovom dvoboju ostale bez punog bodovnog učinka. Nakon dva uzastopna gostovanja na otvaranju natjecanja Futsal Gorica će u sljedećem kolu ugostiti Torcidu, dok će Šibenčani iskupljenje tražiti na neugodnom gostovanju u Osijeku.