Splićani nadigrali Novo Vrijeme Apfel u dalmatinskom derbiju!

U derbiju 20.kola 1.HMNL Split Tommy je pobjedom nad gostima iz Makarske došao na korak do osvajanja prvog mjesta uoči doigravanja. Splićani su slavili rezultatom 3:1, čime su otpisali Makarane iz utrke za 1.mjesto, te im predstoje još 2 kola da očuvaju startnu jedinicu. Za Novo Vrijeme Apfel ostaje pak nada da mogu do drugog mjesta, no za to će im trebati pobjeda u poslijednjem kolu kod Futsal Dinama, kao i još jedan kiks “modrih”.

Kolo: 20.kolo
Datum: 13.04.2018.
Vrijeme: 19:30
Dvorana: SD Gripe, Split
Gledatelja: 600

SPLIT TOMMY – NOVO VRIJEME APFEL  3:1 (1:0)

Prvi sudac: Saša Tomić
Drugi sudac: Nikola Jelić
Treći sudac: Dino Kramar
Četvrti sudac: Edo Vulić
Delegat: Marinko Tadić-Šutra

SPLIT TOMMY: Žarko Luketin, Filip Kosor, Jakov Grcić, Ivan Ivanković, Maro Đuraš, Ante Ćorluka, Josip Suton, Luka Perić, Matej Fideršek, Luka Tešija, Antonio Sekulić, Tihomir Novak, Ivo Jukić, trener: Victor Acosta Garcia

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Lucas Vinicius Brito de Santana, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Toni Pašalić, Marin Musinov, Eduardo Farias de Souza, Vinko Nižetić, Nenad Tintor, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 1:0 Ćorluka (14′), 2:0 Đuraš (21′), 3:0 Suton (23′), 3:1 Kazazić (36′)

ŽUTI KARTONI: Grcić (17′) – SPLIT TOMMY
Kazazić (7′), Bašković (40′) – NOVO VRIJEME APFEL

CRVENI KARTON: Eduardo Farias de Souza (23′) – NOVO VRIJEME APFEL
Luka Perić (35′) – SPLIT TOMMY

IGRAČ UTAKMICE: Ante Ćorluka (SPLIT TOMMY)

Već u prvom napadu gosti  no Eduardo se spetljao u završnici. U obostrano nervoznoj igri prvu konkretnu priliku bilježimo u 7.minuti kada Grcić vrlo dobro puca iz slobodnog udarca s 13-14 metara, a Bašković atraktivnom intervencijom odbija u korner. Uzvratili su gosti preko Eduarda koji je ostao sam s desne strane, no njegov udarac ne predstavlja velik problem za Luketina. U 12.minuti Ćorluka je s 10ak metara vrlo dobro pucao, no greda spašava goste. Nedugo zatim gosti prelaze na igru s Musinovom u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol Lukatina. U 14.minuti Splićani su poveli kada ubačaj Perića s desne strane na drugoj vratnici pod gredu posprema Ćorluka za 1:0! U istoj minuti bilježimo još jednu ozbiljnu prijetnju domaćina, kada lijepu akciju u završnici u novi zgoditak ne uspijeva pretočiti Perić. U 17.minuti Grcić prekršajem za žuti karton zaustavlja u naletu Bajrušovića. Gostima se pružila lijepa prilika iz slobodnog udarca s 9 metara, no Luketin brani silovit udarac Kazazića. U slijedećoj minuti Splićani su iz prekida lijepo izigrali obranu gostiju, no Bašković brani udarac Đuraša. U 19.minuti još jednom prijete domaći, Suton je već savladao Baškovića, no loptu na ulazu u prazan gol zaustavlja Musinov. Nedugo zatim nakon kornera Perić je lijepo pucao, no lopta prolazi tik uz vratnicu. Prvih 20 minuta tako je okončano minimalnom, no posve zasluženom prednošću Splićana.
Niti pola minute igre u nastavku bilo je dovoljno Splićanima da dođu do povećanja vodstva. Đuraš je prihvatio dugu loptu, i iskosa s lijeve strane izišao sam pred Baškovića, te mu kroz noge zabio za 2:0! Već u slijedećoj minuti mogli su Splićani do novog zgoditka kada je Tešija ostao sam pred Baškovićem, no gostujući vratar brani njegov udarac. U 23.minuti Perić je išao sam prema Baškoviću, a prekršajem s leđa ga zaustavlja Eduardo. Sudac Tomi bez oklijevanja je pokazao put u svlačionicu najboljem strijelcu lige, a Suton je iz slobodnog udarca s 10 metara zabio za velikih 3:0! U 28.minuti Splićani su propustili veliku priliku kada nakon ubačaja Đuraša s desne strane Ćorluka neometan s 5 metara puca preko gola. Suočeni s rezultatskim zaostatkom gosti prelaze na igru s golmanom-igračem, a takvu igru u dva je navrata umalo kaznio Luketin, no oba njegova pokušaja prolaze pored gola. Nakon što u kratkom periodu suci u dva navrata ne sude prekršaj na Periću, isti je po svemu sudeći neprimjereno reagirao prema sucu Tomiću, koji ga je bez oklijevanja isključio. S igračem više gosti su vrlo brzo izigrali obranu domaćina i golom Kazazića se vratili u igru, 3:1! Do kraja gosti ipak ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol domaćih koji su na koncu upisali zasluženu pobjedu.

Antun Bačić: “Planovi i ambicije su nastavak gradnje na temeljima koje smo postavili!”

Momčad Squarea je netom završenu sezonu lošije otvorila i bila u donjem dijelu tablice, ali …

1.HMNL | Generalni sponzor i mladi bek produžili ugovor s Puležanima!

U redovima državnog viceprvaka se naveliko radi na igračkoj križaljki za sljedeću sezonu, a već …