Square i Futsal Dinamo podijelili bodove u Gospinom polju

Futsal Dinamo i Square su podijelili bodove u odličnoj utakmici. Nakon vodstva domaćina 2:0, Dinamo se probudio i vratio utakmicu u egal 2 minute prije kraja poluvremena. Do kraja smo vidjeli po gol sa obje strane te su momčadi Hansa Matića i Alena Jukića zasluženo podijelili bodove. U sljedećem kolu Futsal Dinamo dočekuje AFC Universitas dok će Square na daleko putovanje u Osijek.

Kolo: 11.kolo
Datum: 05.02.2021.
Vrijeme: 17:30
Dvorana: SD Gospino polje, Dubrovnik
Gledatelja: –

MNK SQUARE DUBROVNIK – FUTSAL DINAMO  3:3 (2:2)

Prvi sudac: Josip Knezović
Drugi sudac: Ivan Mujan
Treći sudac: Ivan Šalinović
Četvrti sudac: Zdravko Kuran
Delegat: Mario Matić

MNK SQUARE:  Zoran Primić, Haron Džanković, Hrvoje Cvjetković, Gordan Duvančić, Damjan Šulić, Alen Turuk, Stjepan Rezo, Antonio Konsuo, Matej Perić, Josip Nebergoj, Antonio Dragić, Niko Drobac, Mato Šimunović
trener: Hans Matić

FUTSAL DINAMO: Mario Herceg, Nikola Badrov, Mihovil Prgomet, Kristian Čekol, Filip Novak, Ivan Pavlić, Matija Đulvat, Kristijan Grbeša, Mateo Mužar, Hrvoje Penava, Toni Vučković, Daniel Matković, Jakov Mudronja
trener: Alen Jukić

STRIJELCI: 1:0 Cvjetković (2′), 2:0 Džanković (18′), 2:1 Badrov (18′) , 2:2 Grbeša 10 m (19′), 3:2 Šimunović (36′), 3:3 Grbeša 10 m (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: SQUARE 12 (6+6) – FUTSAL DINAMO 6 (3+3)

Nebergoj (10′) – SQUARE
Mužar (32′) – FUTSAL DINAMO

IGRAČ UTAKMICE: Kristijan Grbeša (FUTSAL DINAMO)

Čim se krenulo se s centra, Čekol je odmah zapucao, ali Turuk odbija loptu u aut. Nakon nepunih 100 sekundi igre Square je poveo, strijelac je kapetan domaćih Cvjetković koji špicom iz slobodnog udarca pogađa malu mrežicu za 1:0. Nakon primljenog pogotka Futsal Dinamo se budi te Čekol četiri puta prijeti iz daljine, ali sva četiri puta kao pobjednik izlazi Turuk. Nakon pokušaja Dinama bilježimo i dva odlična udarca Džankovića i Cvjetkovića, ali i Herceg pokazuje svoje golmanske sposobnosti. U drugoj polovici prvog poluvremena Dinamo nastavlja visokim presingom te pokušava dvaput preko Prgometa, Badrova i na kraju Grbeše iz slobodnog udarca, ali sva četiri puta su neprecizni. U 17. minuti Cvjetković se odlično oslobađa svog čuvara, proigrava Džankovića koji je neprecizan za povećanje vodstva Square. Samo minutu nakon, Džanković je presjekao loptu na centru sjurio se prema Hercegu te pogodio za 2:0 prednost Squarea. U istoj 18. minuti tek što se izvelo s centra Čekol pronalazi samog Badrova koji nije imao težak posao poslati loptu u mrežu, iza ovog puta nemoćnog Turuka. Minutu i tri sekunde prije kraja poluvremena nespretni Nebergoj pravi 6. akumulirani prekršaj. Posao je to za kapetana Futsal Dinama Grbešu koji je siguran sa 10 metara i na poluvrijeme se odlazi sa neriješenim rezultatom. Jako dobro i agresivno poluvrijeme sa obje strane, vidi se da obje ekipe žele izaći kao pobjednici iz ovog susreta.
Drugo poluvrijeme otvaramo pokušajima Džankovića i Duvančića od domaćih odnosno Badrova i Prgometa ali golmani na vrhunskoj razini. Agresivna igra Square donosi dvije prilike za Reza, a potom i Džankovića koji iskušavaju Hercega, ali zasad golman gostiju odličan. Ali uz prilike i agresivnost Squarea u 10. minuti već su u bonusu odnosno na pet akumuliranih prekršaja dok je Futsal Dinamo na – nula. Opet je prekid bio koban za Futsal Dinamo. Duvančić za Cvjetkovića, Cvjetković za Šimunovića, koji okreće svog čuvara i gađa rašlje za ponovno vodstvo Squarea u 36. minuti. Opet isti scenarij kao u prvom poluvremenu. Square opet minutu nakon pravi šesti
akumulirani prekršaj, ovog puta Šimunović je krivac. Ponovno zadaća za Grbešu, ovog puta na vratima je Primić, Grbeša danas drugi put pogađa sa 10 metara te je rezultat 3. minute prije kraja neriješen – 3:3. Nakon izjednačujućeg pogotka sjevale su kontre s obje strane, ali u završnici akcija falilo je snage za postići gol. Trener gostiju Alen Jukić zadnjih 35 sekundi utakmice povlači Hercega sa vrata i uvodi golmana igrača, ali bilo je nedovoljno vremena te se rezultat do kraja nije mijenjao. Jedna odlična utakmica, puna žara, borbe, agresivnosti, ostaje samo žal što nije bilo gledatelja da učine ovu utakmicu još boljom.

SLOVENIJA | Dobovec “trokorakom” do finala!

Jučer je treću utakmicu polufinalne serije odigrao Dobovec naših reprezentativaca Vedrana Matoševića, Luke Perića i …

ITALIJA | Avellino i Catania izborili majstoricu!

Sinoć su se odigrale utakmice druge četvrtfinalne serije u talijanskom prvenstvu. Nakon što je u …