2.HMNL-jug | Crnica – Porto Tolero 6:2 (1:0)

U derbiju 8.kola 2.HMNL-jug Crnica je ostvarila novu prvenstvenu pobjedu protiv pločanskog Porto Tolera zadržavši tako maksimalan bodovni učinak. Opširnije u nastavku…

Mjeritelj vremena: Marijo Ćaleta Car

CRNICA: Rafael Baričić, Josip Vukičević, Mario Žumberac, Dragan Radman, Joško Žarković, Ante Mijat, Dragan Vuković, Ivan Zorica, Niko Škugor, Matej Grubišić, trener: Robertino Jelovčić

PORTO TOLERO: Marijo Batinović, Anto Galić, Matko Krilić, Josip Stjepanović, Leon Kozarić, Marin Džeko, Ivan Marković, Vedran Raguž, Josip Pear, trener: Denis Malić

STRIJELCI: 1:0 Vuković (19′), 2:0 Žumberac (22′), 3:0 Vukičević (27′), 3:1 Žarković-ag (33′), 4:1 Vuković (34′), 5:1 Vukičević (35′), 6:1 Vukičević (39′), 6:2 Žumberac-ag (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 8 (4+3); Porot Tolero 8 (4+4)

ŽUTI KARTONI: Vukičević (39′) – CRNICA; Marković (7′), Kozarić (11′) – PORTO TOLERO

IGRAČ UTAKMICE: Josip Vukičević (CRNICA)

U derbiju 8.kola 2.HMNL-jug Crnica je pobjedom nad Porto Tolerom zadržala maksimalni bodovni učinak i vodstvo na ljestvici. Nakon čvrste i izjednačene utakmice u 1.poluvremenu, otpor gostiju slomljen je u nastavku, te na kraju je zabilježena sigurna pobjeda domaćina.
Prvu pravu priliku na utakmici bilježimo u 2.minuti, kada nakon kornera s lijeve strane za goste vratar Baričić sjajno brani pokušaje Stjepanovića i Peara. Nakon toga dugo nije bilo prilika. Obje momčadi igrale su čvrstu obranu, koja nije dozvoljavala ozbiljnije prijetnje po svoja vrata. Domaćini se bude tek krajem poluvremena. Najprije u 17.minuti dugu loptu vratara Baričića šalje Radman za malo pored gola, a onda u 19.minuti gosti ne rješavaju najbolje opasnost pred svojim golom, što koristi Vuković i s poda šalje loptu u mrežu za vodstvo i veliko olakšanje domaćih pred odmor, 1:0!
U nastavku momčad Robertina Jelovčića ulazi hrabrije i odvažnije, te u 22.minuti udarcem Žumberca sa 11 metara dolaze do povećanja prednosti, 2:0! Uzvratili su gosti u 26.minuti preko Krilića, čiji udarac sa 4 metara vratar domaćih sjajno brani i odbija u korner! U 27.minuti Radman je prošao po lijevoj strani i ubacio u sredinu, gdje Vukičević zabija za 3:0! Od 30.minute gosti prelaze na igru s igračem-vratarom, a u 33.minuti ubačaj Džeke u kazneni prostor skreće Žarković u vlastitu mrežu- 3:1! U 34.minuti Žumberac je prošao po lijevoj strani i ubacio u kazneni prostor, odakle Vuković pogađa za 4:1! U sljedećoj minuti na isti način je postignut pogodak, samo ovaj put je Vuković asistent, a strijelac Vukičević- 5:1! U 39.minuti sjajnu akciju domaćih pokrenuo je Žumberac, nastavio Škugor, a zabio Vukičević za svoj 3.pogodak i vodstvo 6:1! U posljednjoj minuti utakmice vidjeli smo još jedan autogol domaćih; Krilić je ubacio loptu u sredinu, a Žumberac je skreće u vlastitu mrežu za konačnih 6:2!
Ovom pobjedom Crnica nastavlja svoj uspješan niz, te očekuju nastavak pobjedničke serije i u sljedećem kolu, kada gostuju u Trogiru. S druge strane Porto Tolero je trećim porazom u nizu izgubio korak s gornjim dijelom ljestvice, te se sada nalaze u stabilnoj sredini. Za izlazak iz ove mini krize tražit će pobjedu na svom parketu u lokalnom derbiju s Metkovićem.

2.HMNL-jug | Raspored i najava 3. kola

Pred nama je 3. kolo 2.HMNL-jug koje će biti odigrano od petka do nedjelje, a …

KUP | Raspored polufinalnih susreta po regijama

Poznati su termini polufinalnih susreta kupa po regijama. Podsjetimo, nakon što se odigraju kup-natjecanja po …