2.HMNL-jug | Jezera slavila u Vodicama, Universitas nadigrao Kijevo!

Jučer su odigrana prva dva susreta 5.kola 2.HMNL-jug, a nove prvenstvene pobjede ostvarili su Jezera i Uninom gostovanju protiv Heroja 2007, dok je Universitas na splitskim Gripama nadigrao momčad Kijeva i barem privremeno zasjeo na vrh prvenstvene ljestvice.

5.KOLO

HEROJI 2007 – JEZERA  2:4 (1:0)
STRIJELCI: 1:0 Bašić (10′), 1:1 Kulušić (31′), 1:2 L.Klarin (33′), 1:3 ag-Kosor (35′), 1:4 Baričić (38′), 2:4 Bašić (38′)

Veliku pobjedu ostvarila su Jezera na uvijek neugodnom gostovanju u Vodicama. Jezera su slavila rezultatom 2:4, čime su barem privremeno zasjeli na visoko 3.mjesto ligaškog poretka. Heroji su poveli golom Bašića sredinom 1.poluvremena, a rezultat se nije mijenjao sve do sredine nastavka kada Kulušić zabija za 1:1! Samo 2 minute kasnije Leo Klarin donosi prednost gostima, da bi u 35.minuti autogolom Kosora gosti došli na prag pobjede. Sve dvojbe otklonio je vratar Baričić zabivši u prazan gol domaćih za 1:4. Heroji su do kraja stigli tek ublažiti poraz drugim zgoditkom Bašića za konačnih 2:4! Heroji su tako nakon uvodnog trijumfa protiv Mejaša upisali i četvrti poraz u nizu.

UNIVERSITAS – KIJEVO  6:2 (2:0)
STRIJELCI: 1:0 A.Peša (8′), 2:0 A.Peša (16′), 3:0 D.Peša (21′), 3:1 Knežević (21′), 4:1 Moro (27′), 5:1 D.Peša (29′), 6:1 Bezmalinović (39′), 6:2 Knežević (39′)

Splitski Universitas je uvjerljivom pobjedom protiv Kijeva barem privremeno zasjeo na vrh ljestvice. Splitski studenti nadigrali su goste iz Knina koji su tako nakon uvodne tri pobjede upisali i drugi poraz u nizu. Splićane su do pobjede predvodili braća Ante i Dino Peša koji su postigli po dva zgoditka, a mrežu gostiju pogađali su još Moro i Bezmalinović. Dvostruki strijelac za goste bio je pak Knežević. Velika je ovo pobjeda Universitasa za koji će narednih nekoliko susreta biti istinski ispit vrijednosti. Studente u slijedećem kolu očekuje gradski derbi protiv Hajduka, nakon kojeg im slijedi dvoboj s Olmissumom. Kijevo je pak upisalo drugi poraz u nizu, a prekid negativne serije Kninjani će tražiti na svom parketu gdje im u slijedećem kolu u goste dolazi Porto Tolero.