2.HMNL-jug | Mejaši – Torcida 2:4 (2:3)

U 1.utakmici 8.kola 2.HMNL-jug, momčad Torcide je u Solinskoj dvorani Bilankuša svladala Mejaše s 2:4!

Mjeritelj vremena: Igor Vojković

TORCIDA: Luka Kovač-Levantin, Damjan Odisej Vranjković, Antonio Juretić, Mirko Milaković, DujeBačić, Ivan Bezmalinović, Dean Banić, Ante Mijić, Stipe Omrčen, Antonio Grubelić, Jurica Vodanović, predstavnik kluba: Gordan Šangut

MEJAŠI: Luka Petrić, Petar Barun, Jakov Šarić, Nikola Baričević, Toni Delić, Dino Buljan, Ante Peša, Mario Jakovljević, Marin Jurjević, Duje Škarica, Marko Jukić, trener: Krešimir Čubelić

STRIJELCI: 0:1 Buljan-ag (6′), 0:2 A.Juretić (12′), 1:2 Šarić (16′), 2:2 Delić (20′), 2:3 A.Juretić (20′), 2:4 Bezmalinović (34′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Mejaši 8 (3+5);  Torcida 5 (3+2)

ŽUTI KARTONI: Delić (40′) – MEJAŠI;  Mijić (39′) – TORCIDA

IGRAČ UTAKMICE: Antonio Juretić (TORCIDA)

U 1.utakmici 8.kola 2.HMNL-jug odigranoj u Solinu, momčad Torcide je kao gost slavila u gradskom derbiju protiv Mejaša rezultatom 2:4! Obje momčadi nastupile su oslabljene; domaćini bez Prusca, Pavića, Nasupa i Selaka, dok su gostima nedostajali Dubovac, J.Juretić, Gudelj-Velaga i Kalaš.
Prvu priliku bilježimo u 5.minuti, kada je Grubelić sa 5 metara pogodio vratnicu! To kao da je bilo upozorenje, jer u sljedećoj minuti dolaze gosti do vodstva; Omrčen je s desne strane ubacio loptu u kazneni prostor, a Buljan je nehotice skrenuo u vlastitu mrežu – 0:1! U 12.minuti Milaković je prošao kroz sredinu i pucao sa 6 metara, a njegov udarac vratar Barun samo odbija do A.Juretića, koji sa 10 metara špicom pogađa pod gredu za 0:2! U 16.minuti domaćini su izborili slobodan udarac s desne strane, a Peša je ubacio loptu na 6 metara, odakle Šarić pogađa za smanjenje vodstva- 1:2! U 20.minuti Buljan je prošao po lijevoj strani gostujuće obrane i ubacio prizemnu loptu prema drugoj vratnici, gdje Delić pogađa za izjednačenje- 2:2! U posljednjim trenucima 1.poluvremena Grubelić je još jednom neometan pucao s 5 metara, ali ovaj put vratar odbija loptu u korner, a iz kornera lopta dolazi do Juretića, koji sekundu prije kraja 1.dijela pogađa za 2:3!
U nastavku smo čekali na prvu priliku do 28.minute, kada Bezmalinovićev udarac sa 6 metara zaustavlja greda! U 30.minuti Milaković i Grubelić imaju kontru 2 na 1, ali udarac Grubelića prolazi pored gola. U 32.minuti Banić se izborio za udarac na lijevoj strani sa 6 metara, ali preko gola. Ipak terenska inicijativa gostiju urodila je plodom u 34.minuti, kada Grubelić s desne strane ubacuje u kazneni prostor, gdje Bezmalinović zabija za 2:4! Nakon toga domaćini se pokušavaju vratiti u igru sa igračem-vratarom, ali bez uspjeha.
Torcida novom pobjedom ostaje na 3.mjestu, dok Mejaši ostaju na samo 6 osvojenih bodova, koliko imaju Metković i Jezera, koji će svoju utakmicu odigrati u subotu u Metkoviću.

KUP | Raspored polufinalnih susreta po regijama

Poznati su termini polufinalnih susreta kupa po regijama. Podsjetimo, nakon što se odigraju kup-natjecanja po …