2.HMNL-jug | Okruk – Split Tommy | Izvještaj

U utakmici 10.kola 2.HMNL-jug, Split Tommy je upisao uvjerljivu pobjedu u gostima kod Okruka. U susretu odigranom u trogirskoj dvorani “Vinko Kandija”, domaćin je u startu pružio dobar otpor favoriziranim gostima, no na koncu je kvaliteta Splita ipak došla do izražaja.

Mjeritelj vemena: Milan Gulišija

OKRUK: Ivan Miše, Toni Meštrović, Ivan Čeko, Jure Palada, Nikola Dolić, Marko Bejo, Ante Đikić, Nikola Jakus (kap.), Nikola Balić, Luka Matijaš, Mateo Delić, Špiro Grgić, predstavnik kluba: Natalio Prga

SPLIT TOMMY: Mate Tešija, Mladen Burilović, Slobodan Gudelj-Velaga, Ivan Barišić, Josip Božinović, Dean Banić, Josip Suton, Mirko Nikolić, Branko Laura (kap.), Ante Ćorluka, Andrija Bogdanović, Franco Jelovčić, Josip Bilandžić, trener: Mato Stanković

STRIJELCI: 1:0 Gudelj-Velaga (9.min.), 1:1 ag-Jelovčić (10.min.), 1:2 Laura (15.min.), 1:3 Gudelj-Velaga (19.min.), 1:4 Božinović (20.min.), 1:5 Jelovčić (25.min.), 1:6 Gudelj-Velaga (26.min.), 1:7 Ćorluka (33.min.), 1:8 Banić (37.min.), 1:9 Božinović (38.min.), 1:10 Ćorluka (40.min.)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Okruk 4 (2+2); Split Tommy 10 (6+4)

ŽUTI KARTONI: Miše (9.min.), Meštrović (29.min.), Dolić (36.min.) – OKRUK
Laura (8.min.) – SPLIT TOMMY

IGRAČ UTAKMICE: Slobodan Gudelj-Velaga (SPLIT TOMMY)

KOMENTAR SUSRETA:
Gosti su nastupili bez Subotića koji je imao 3 žuta kartona, te Protege koji je s reprezentacijom u Brazilu. Debitantski je pak nastup u dresu Splita imao Josip Božinović, nekadašnji igrač Inera i Torcide, tada splitskih prvoligaša. Kod Okruka bilježimo povratak u momčad Palade, te Beje koji ipak nije ulazio u igru.

OKRUK-SPLIT

U uvodnoj fazi susreta, domaćin je prikazao vrlo dobru igru.Već u 2.minuti mogli su domaći do vodstva kada je nakon ubačaja sa strane vratar gostiju Tešija otišao “u prazno”, no lopta je otklonjena na ulazu u gol. U 9.minuti Split je poveo; oštra lopta Sutona u kaznenom prostoru dolazi do Gudelj-Velage koji iz blizine zabija za 0:1! No radost gostiju kratko je trajala, jer već u slijedećoj minuti domaćin dolazi do izjednačenja. U kontri je Delić s lijeve strane ubacio u kazneni prostor, a na loptu natrčava Jelovčić i šalje je u vlastiti gol za 1:1! U 15.minuti gosti ponovno dolaze do vodstva; udarac Jelovčića pred vratarom blokira Dolić, no odbivena lopta dolazi do Laure koji glavom zabija u prazan gol za 1:2! Susret je prelomljen u završnici 1.poluvremena. Igrala se 19.minuta kada udarac Laure vratar Miše ne uspijeva do kraja “ukrotiti”, a lopta dolazi do Božinovića koji servira Gudelj-Velagi zicer za 1:3! Na samom izdisaju 1.poluvremena Split dolazi do povećanja vodstva; Suton je s desne strane ubacio na drugu vratnicu, gdje Božinović zabija za 1:4!
U nastavku smo vidjeli potpunu dominaciju gostiju. Već u 1.minuti Laura pogađa gredu Okrukova gola. U 25.minuti gosti su odigrali lijepu kombinaciju nakon kornera, gdje Jelovčić na kratko dodavanje Sutona pogađa od vratnice za 1:5! Minutu kasnije opet se trese mreža domaćih; Gudelj-Velaga u kontri zabija za 1:6! Do kraja su još Banić, Božinović i dvaput Ćorluka kompletirali konačnih 1:10, uvjerljivu pobjedu gostiju.
Ovo je 9.pobjeda u isto toliko susreta Split Tommy-ja, dok Okruk ostaje na 3 pobjede i jednom remiju. Split je uvjerljivo vodeća momčad lige, s čak 10 bodova prednosti ispred drugoplasirane Crnice. Okruk je u donjem dijelu ljestvice, gdje sa 10 osvojenih bodova zauzima 8.mjesto.

O nama Marija Šimac

VIDEO | Mirko Vrcan u našoj radijskoj emisiji

Mirko Vrcan gostovao je prošle srijede u našoj radijskoj emisiji. U ugodnom razgovoru Mirko Vrcan …

2.HMNL-zapad | Gorica bolja od Otočca, Futsal Pula nadigrala Novi Marof

Jučer su odigrana dva susreta 5.kola 2.HMNL-zapad. Nakon prošlotjednog poraza u Novom Marofu, Gorica se …