2.HMNL-jug | Split Tommy – Torcida | Izvještaj

U susretu 7.kola 2.HMNL-jug Split Tommy je u gradskom derbiju slavio protiv Torcide nastavivši tako svoj pobjednički niz. Torcida je ovim susretom proslavila 30.godišnjicu kluba, no rođendanske bodove nisu osvojili. Nakon uzbudljivog 1.poluvremena, Splitu je bilo dovoljno 5 minuti inspiracije u nastavku kako bi prelomili susret u svoju korist.

Gledatelja: 300

SPLIT TOMMY – TORCIDA LAST MINUTE RENT A CAR = 7:4 (3:4)

Prvi sudac: Mato Bajurin
Drugi sudac: Mato Kalafatović
Delegat: Miroslav Dugeč
Mjeritelj vremena: Mate Grgurinović

SPLIT TOMMY: Josip Bilandžić, Mladen Burilović, Slobodan Gudelj-Velaga, Ivan Barišić, Alen Protega, Saša Subotić, Dean Banić, Josip Suton, Branko Laura (kap.), Ante Ćorluka, Andrija Bogdanović, Franco Jelovčić, Mate Tešija, trener: Mato Stanković

TORCIDA LAST MINUTE RENT A CAR: Joško Rogić, Hrvoje Leskur, Marko Dubovac, Ante Sočo, Josip Juretić, Mijo Mišerda, Ante Mijić, Slaven Alebić, Ante Zokić, Stipe Omrčen (kap.), Mario Pintar, Bruno Nizić, Tomislav Džeko, Stipe Tomičić, trener: Petar Matenda

STRIJELCI: 1:0 Subotić (1.min.), 1:1 Alebić (1.min.), 1:2 Sočo (5.min.), 2:2 Subotić (11.min.), 2:3 Pintar (13.min.), 3:3 Bogdanović (15.min.), 3:4 Džeko (16.min.), 4:4 Laura (22.min.), 5:4 Protega (24.min.), 6:4 Jelovčić (24.min.), 7:4 Laura (26.min.)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 9 (4+5); Torcida Last minute rent a car 7 (5+2)

ŽUTI KARTONI: Jelovčić (35.min.), Laura (38.min.) – SPLIT TOMMY
Tomičić (19.min.), Džeko (32.min.), Alebić (38.min.) – TORCIDA

IGRAČ UTAKMICE: Branko Laura (SPLIT TOMMY)

IMGL4310

Ovim susretom MNK Torcida je proslavila 30.godišnjicu, te je uoči početka susreta delegat Miroslav Dugeč u ime HNS-a uručio priznanje direktoru kluba Gordanu Šangutu, dok je kapetan Splita Branko Laura u ime kluba  uručio dres Hajduka gospodinu Anti Ivaniševiću, jednom od osnivača Torcide.
Susret je otvoren golovima i već u 1.minuti vidjeli smo 2 pogotka. Najprije je Subotić ostao sam pred Rogićem, te zabio za 1:0, da bi vrlo brzo gosti uzvratili preko Alebića koji prizemnim preciznim udarcem s 9-10 metara s lijeve strane pogađa suprotni kut za 1:1! U 5.minuti Torcida dolazi do vodstva; Sočo u polukontri prolazi po lijevoj strani, te s 9 metara zabija u bliži kut vratara Bilandžića za 1:2! U 11.minuti Split dolazi do izjednačenja; Jelovčić u polukontri ubacuje na drugu vratnicu za Subotića koji iz blizine tijelom unosi loptu u gol, 2:2! U 13.minuti gosti ponovno vode; iz kornera je odigrano za Pintara koji s 8 metara iskosa s desne strane zabija za 2:3! Primljeni gol razljutio je trenera Stankovića koji tada mijenja vratara, te na gol staje Tešija. U 15.minuti Split dolazi do izjednačenja; Jelovčić je s desne strane ubacio oštru visoku loptu na drugu vratnicu, a Bogdanović glavom zabija za 3:3! No već u slijedećoj minuti Laura neshvatljivo predaje loptu u noge Džeki koji takav poklon koristi i preciznim udarcem s 10 metara od vratnice zabija za 3:4! Gosti su tako na odmor otišli s minimalnom prednošću.
No u nastavku je Split vrlo brzo preuzeo igru u svoje ruke i kreirao potpuni preokret. U 22.minuti lopta nakon kornera dolazi do Laure koji s 10ak metara silovito zabija za 4:4! U 24.minuti Subotić se lijepo oslobodio svog čuvara te proigrava na drugoj vratnici Protegu koji zabija za 5:4! Čim su pošli s centra gosti gube loptu, a Jelovčić izlazi sam pred Rogića te ga elegantno prebacuje za 6:4! U 26.minuti domaći odigravaju sjajnu akciju preko Jelovčića i Bogdanovića, lopta na koncu dolazi do Laure koji s 8 metara zabija za 7:4! U festivalu golova malotko je vjerovao da u preostalih 14 minuti više nećemo vidjeti golova. No igra se umrtvila, te nismo ni zabilježili ozbiljnijih prilika do kraja. Gosti su od 33.minute igrali s Omrčenom kao golmanom-igračem, no promjena nije bilo. Ostalo je 7:4!
IMGL4321Split je usprkos ne baš sjajnoj igri došao do nove pobjede. Oslika velikih momčadi je da pobjeđuju kada i ne igraju dobro, i optimisti će s te strane gledati na pobjedu Splita. Pesimisti i kritičari će pak konstatirati da je na prvom pravom ispitu Split pokazao brojne slabosti, koje bi neka ozbiljnija prvoligaška momčad skupo naplatila. Splitu je ovako bilo dovoljno 5 minuti dobre igre početkom nastavka da bi na koncu upisao sigurnu pobjedu. Nastavlja se tako pobjednički niz Splita, a mnogi pretpostavljaju kako bi prvenstvo moglo biti odlučeno i prije Nove Godine.
Torcida se pokazala u dobrom izdanju; jako su dobro parirali jakom Splitu, no na koncu su upisali tek častan poraz. Drugi je to poraz u nizu za momčad Petra Matende, a u slijedećem kolu čeka ih novi gradski derbi. Taj susret možemo nazvati i “Hajdučki derbi” jer će se susresti Torcida i Hajduk. Nova će to biti poslastica za splitske ljubitelje futsala koji su se danas u zadovoljavajućem broju okupili u maloj dvorani na Gripama.

2.HMNL-istok | Osijek, Aurelia i Brod 035 ostvarili nove pobjede

Jučer su odigrana tri susreta 2. kola 2.HMNL-istok, a nove pobjede upisali su Osijek, Aurelia …

2.HMNL-zapad | Pobjede Rijeke, Petrinjčice i Jesenja

Nakon pobjede Futsal Gorice kod Uspinjače Gimke u subotu, jučer su odigrana još tri susreta …