2.HMNL-Jug | Square izgubio utrku

Square nije uspio – Makarani slave naslov prvaka!! Dubrovčani u svom domu pred oko 200 gledatelja nisu uspjeli svladati lidera, momčad Novo Vrijeme iz Makarske. Iako u imali tri puta prednost (1:0, 2:0, 3:1), momčad Ivice Gvozdena u nastavku utakmice dopustila je gostima da naprave seriju 5:0 i započnu proslavu naslova prvaka 2. Hrvatske malonogometne lige..
Hasanović je u 2. minuti pokušao solo prodorom, međutim njegov udarac desnom nogom odsjeo je pokraj vratnice. Vrlo otvorena utakmica s obje strane, u prvih pet minuta susreta gosti iz Makarske su imali par stopostonih šansi. Nakon toga dominacija domaćina. Prvu veliku priliku nije iskoristio Rezo, vratnica je spasila lidera prvenstva. Dvije minute nakon domaćini su poveli. Šimunović se najbolje snašao u gužvi nakon udarca iz kuta te koljenom pogodio za erupciju oduševljenja 200-tinjak navijača svoje momčadi!! Imali su gosti potom dvije velike prilike, međutim Zoran Primić je izvrsno reagirao. U vrlo dinamičnih dvanaest minuta susreta, domaćini su i drugi put pogodili iza Tomićevih leđa. Daničić je izvrsno uposlio Reza koji je pobjegao svom čuvaru te iskosa sa otprilike devet metara iz voleja pogodio neobranjivo u desni kut za 2:0! Nakon toga šest minuta prije kraja gostujući trener Pjer Malvasija zaigrao je sa igračem vratarom.

Nažalost po domaćina, gosti u već iz prve prilike smanjili rezultat na 2:1! Buzov je izvrsno iskoristio nesmotrenost domaćina te sa dva metra silovitim udarcem pogodio pod prečku za 2:1. Četiri minute prije kraja gosti su po treći put pokušali sa igračem više, a Buzov je ponovno u prvoj akciji pogodio vratnicu! Kakva futsal drama u Gopinom polju!! Do poluvremena rezultat se nije mijenjao iako su gosti imali par prilika doći do izjednačenja.
Domaćini su već u drugoj minuti došli do druge prednosti od dva pogotka razlike. Šimunović je uposlio Reza čiji je udarac uz pomoć Antunovića završila u donjem kutu gostujućih vrata za 3:1! Vrijedi istaknuti da je Rezo minutu nakon, silovitim udarcem pogodio spojnicu sa pola metra od vrata.  U 24. minuti susreta gosti su iz kontre došli do smanjenja rezultata. Vrcan je izbjegao domaći blok te prizemnim udarcem kroz noge Primića pogodio za 3:2. Vrijedi napomenuti sa su Makarani četvrti put zaigrali s igračem vratarom dvanaest minuta prije kraja. Nakon što nisu uspjeli sa igračem više, lider je već idući napad preko Buzova došao do poravnanja rezultata (3:3)!!
Deset minuta prije kraja Dubrovčani su po treći put mogli do vodstva, ali Rezov udarac spriječila je vratnica! Gosti iz Makarske su zasluženo došli do vodstva iskoristivši kontru tri na dva, siguran realizator bio je Patrik Drndić (3:4)! Majstor, koji je poentirao za prvo vodstvo, doveo je svoju momčad na dva pogotka prednosti pogodivši iz korner linije gornji kut Primićevih vrata (3:5). Četiri i pol minuta prije kraja Rezo nije iskoristio pogrešku Tomića, a ubrzo nakon toga Ivica Gvozden je zaigrao na sve ili ništa sa igračem vratarom čiju je ulogu preuzeo Denis Hasanović. Dubrovčani nisu mogli probiti gostujući bunker, a dvije minute prije kraja Kristijan Zor sa svoje polovice terena pogodio je prazna vrata domaćina za visokih 6:3! Iako su do kraja utakmice par izglednih šansi Gospari ipak nisu mogli ublažiti prednost Makarana..
Fotogaleriju sa ovog sureta možete pogledati putem ovog linka (www.facebook.com/DbkSport) dok video sažetak utakmice možete pogledajte na našem portalu (www.dbksport.hr).
2. HMNL Jug, 20. kolo

MNK Square – MNK Novo Vrijeme 3:6 (2:1)

SD Gopino polje
Gledatelja 250
Suci: Mario Šetka, Mario Soldić
Delegat: Miroslav Dugeč (Solin)
Strijelci: 1:0 Šimunović 7′, 2:0 Rezo 12′, 2:1 Buzov 14′, 3:1 Rezo 22′, 3:2 Vrcan 24′, 3:3 Buzov 29′, 3:4 Drndić 32′, 3:5 Drndić 34′, 3:6 Zor 38′
Square – Primić, Rezo, Saulan, Cvjetković, Čagalj, Salacan, Daničić, Šimunović, Vodopić, Đuraš, Hasanović, Turuk
Novo Vrijeme E Co. – Tomić, Drndić, Vrcan, Antunović, Jelavić, Martinović, Buzov, Jović, Zor, Perković, Kazalić, Jakić
Žuti kartoni: 14′ Daničić (Square), 16′ Zor (Makarska), 20′ Jakić (Makarska), 30′  Salacan (Square), 30′ Jelavić (Makarska)
Igrač utakmice – Patrik Drndić (Makarska)