2.HMNL-Jug | Torcida i Mejaši upisali pobjede

Sinoć su odigrane dvije utakmice 2.HMNL-Jug. Zbog nestanka električne energije u dvorani na Gripama u subotu prekinuta utakmica 8. kola između Torcide i Trogira je jučer završena, a splitski derbi su na Bilankuši odigrali Mejaši i Hajduk. Torcida je upisala pobjedu rezultatom 5:2 te preuzela prvo mjesto, a u redovima domaćina najviše su se istakli Družijan s tri pogotka i Trivković s dva. Mejaši su preokretom u drugom poluvremenu došli do pobjede, a zanimljivo je da je to bila treća pobjeda u isto toliko susreta za novog trenera Mejaša i igrača prvoligaša Crnice, Sašu Subotića. U nastavku Vam donosimo kratke izvještaje s odigranih utakmica te trenutno stanje na tablici.

8. KOLO

9. KOLO

MNK TORCIDA – HMNK TROGIR 5:2 (2:1)

STRIJELCI: 1:0 Družijanić (2′), 2:0 Družijanić (8′), 2:1 Burilović (10′), 3:1 Trivković (27′), 3:2 Legčević (39′), 4:2 Družijanić (40′), 5:2 Trivković (40′)

Utakmica između Torcide i Trogira je počela u subotu. Domaćini su poveli već u drugoj minuti preko Družijanića, a isti igrač šest minuta kasnije udvostručuje vodstvo svoje momčadi. Gosti na polovici prvog poluvremena smanjuju preko Burilovića na jedan gol zaostatka. Do kraja poluvremena više nije bilo promjene rezultata te se na odmor otišlo vodstvo Torcide rezultatom 2:1. Na poluvremenu je došlo do nestanka električne energije te se čekalo nešto manje od sat vremena no do povratka električne energije nije došlo te je prekinut susret. Susret je nastavljen sinoć te su se domaćini preko Trivkovića u 27. minuti vratili na dva gola prednosti. Pokušali su gosti u posljednjim minutama s golmanom-igračem te se u pretposljednjoj minuti vraćaju na gol zaostatka preko Legčevića. Rizik s golmanom-igračem su na kraju “skupo platili” i u posljednjoj minuti primili dva pogotka. Družijanić je kompletirao hattrick, a drugim pogotkom na susretu je Trivković postavio konačan rezultat. U sljedećem kolu Torcida u nedjelju ide u goste Bačvicama dok Trogir dočekuje Jezera.

MNK MEJAŠI – MNK HAJDUK 4:3 (1:3)

STRIJELCI: 0:1 Marić (5′), 0:2 Franić (6′), 0:3 R. Vrdoljak (9′), 1:3 Babić (14′), 2:3 Juras (22′), 3:3 Paladin (22′), 4:3 Kolobarić (23′)

Prvi pogodak na utakmici su zabili gosti. U petoj minuti utakmice za početno vodstvo Hajduka je pogodio Marić, a u sljedeće četiri minute Franić i Roko Vrdoljak dovode svoju momčad na velikih +3. Pet minuta kasnije Babić smanjuje zaostatak domaćina na -2 te se rezultatom 1:3 otišlo na odmor. U svega tri minute drugog poluvremena Mejaši zabijaju tri gola i rade veliki preokret. U 22. minuti su zabili Juras i Paladin, a u idućoj minuti i Kolobarić za vodstvo Mejaša rezultatom 4:3. Do kraja susreta domaćini su zadržali prednost te upisali treću pobjedu zaredom. Ovo je bio ujedno i prvi susret 9. kola 2.HMNL-Jug, a u sljedećem kolu Mejaši idu u goste vodećoj Torcidi dok će Hajduk odmjeriti snage sa Splitom.

Trenutno stanje na ljestvici je:

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 31-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.

Dean Moravac: “Isplatio nam se trud i rad tijekom cijele sezone.”

U prvoj utakmici finala doigravanja za prvaka Hrvatske u petak je Novo Vrijeme slavilo u …

Šibenik 1983 trijumfom u Velikoj Gorici ostao u utrci za 1.HMNL

U susretu 5. kola “Lige za popunu 1.HMNL” Šibenik 1983 je uvjerljivo slavio na gostovanju …