2.HMNL-Zapad | Otočac pobijedio, utakmica u Zagrebu nije odigrana!

Sinoć su se trebale odigrati dvije utakmice 2.HMNL-Zapad, ali je odigrana samo jedna. U Novom Marofu je protiv istoimenog domaćina pobjedu upisao Otočac dok utakmica između Zagreba 92 i Jesenja nije odigrana zbog nedolaska liječničke službe. Službene odluke o ovoj utakmici nije bilo u trenutku pisanja članka. U nastavku Vam donosimo kratak izvještaj s utakmice u Novom Marofu i trenutno stanje na tablici.

8. KOLO

NOVI MAROF – OTOČAC 5:9 (3:2)

STRIJELCI: 0:1 A. Ostović (8′), 1:1 Čikor (15′), 2:1 Modrić (16′), 3:1 Jertec (17′), 3:2 Krznarić (20′), 4:2 Lučić (26′), 4:3 Tonković (28′), 4:4 Boban (30′), 5:4 Hojski (33′), 5:5 A. Ostović (33′), 5:6 Banić (34′), 5:7 M. Ostović (34′), 5:8 M. Ostović (36′), 5:9 Boban (40′)

Utakmicu su bolje otvorili gosti te dolaze do vodstva u 8. minuti preko Antonija Ostovića. To su vodstvo držali do 15. minute kada rezultat poravnava Čikor, a u iduće dvije minute preko Modrića i Jerteca domaći preokreću rezultat te odlaze na dva gola prednosti. U posljednjoj minuti poluvremena za smanjenje zaostatka zabija gostujući golman Krznarić te se rezultatom 3:2 otišlo na odmor. Na prvi pogodak u drugom poluvremenu čekalo se do 26. minute kada Lučić zabija za povratak na dva gola prednosti za domaćine. Nakon toga gosti “dodaju gas” te prvo preko Tonkovića u 28. minuti, a potom i Bobana u 30. minuti vraćaju susret na početak. Tri minute kasnije domaćini uspjevaju doći do novog vodstva preko Hojskog, ali gosti rade seriju od pet pogodaka te mirno privode kraju utakmicu i upisuju nova tri boda. Zabijali su u tom periodu Antonio Ostović u 33., Banić u 34., Matija Ostović u 34. i 36. te Boban u 40. minuti. Ovom pobjedom je Otočac preuzeo drugo mjesto na ljestvici od Uspinjače dok je momčad Novog Marofa ostala na petom mjestu.