2.HMNL-zapad | Uspinjača Gimka u derbiju do tijesne pobjede!

Jučer je odigran prvi susret 16. kola 2.HMNL-zapad. Riječ je o derbiju kola u kojem je Uspinjača Gimka tijesno slavila protiv Jesenja rezultatom 6:5. Nakon prošlotjednog remija s Goricom, Jesenje je tako i drugi susret u nizu derbi okončalo bez pobjede. Ishodi su to koji premda u bodovnom priključku s vrhom ostavljaju Jesenje s mizernim izgledima za osvajanje naslova prvaka. Na vrhu su bodovno poravnati Uspinjača Gimka i Gorica koja ima utakmicu manje, a “taurusi” će upravo danas imati po mnogima najteži ispit do kraja natjecanja, kada gostuju kod Bjelovara koji je u sjajnom pobjedničkom nizu.

16.kolo

USPINJAČA GIMKA – JESENJE  6:5 (3:1)
STRIJELCI: 0:1 D. Vincelj (4′), 1:1 Žuvela (17′), 2:1 Crnčević (19′), 3:1 Crnčević (20′), 3:2 Pasariček (21′), 3:3 Ročak (21′), 3:4 Tušek (22′), 4:4 Toth (32′), 5:4 Crnčević (34′), 5:5 D. Vincelj (34′), 6:5 Hodak (36′)

Jesenje je povelo u 4. minuti golom Vincelja, a rezultat se nije promijenio sve do završnice poluvremena kada Uspinjača Gimka s tri zgoditka dolazi do preokreta i lijepe prednosti na odmoru (3:1). U nastavak gosti ulaze furiozno i s tri gola u dvije minute dolaze do prednosti (3:4). Golovima Totha i Crnčevića momčad Krešimira Ćosića dolazi do novog preokreta, Vincelj je nedugo zatim zabio za novo izjednačenje, a velika tri boda domaćinu donosi Hodak golom za konačnih 6:5 u 36. minuti.

Pobjedom se Uspinjača Gimka barem privremeno izjednačila na vrhu ljestvice s Goricom, koja danas gostuje u Bjelovaru. Danas će se odigrati i dvoboj u Rijeci gdje gostuje Petrinjčica, dok je posljednji dvoboj 16. kola na rasporedu u srijedu kada Novi Marof u svojoj dvorani kao gost igra protiv ekipe Zagreb 92.