Osijek trijumfom na Baldekinu izborio plasman u 1.HMNL!

Osijek je izborio plasman u 1.HMNL dok se Šibenik 1983 nakon samo jedne sezone u prvoligaškom društvu vraća u 2.HMNL-jug. Rezime je to posljednjeg susreta Lige za popunu 1.HMNL u kojem je momčad Saše Voldina trijumfom na Baldekinu izborila povratak u prvoligaško društvo. Za ostvarenje cilja Osječanima je bio dostatan i remi, no momčad Saše Voldina je ostvarila veliku pobjedu na teškom gostovanju. Susret je to u kojem su “bijelo-plavi” nastupili oslabljeni bez nekoliko standardnih igrača, no pokazali su karakter i nakon početnog vodstva domaćina velikim preokretom došli do prednosti koju su imali sve do same završnice kada u izuzetno uzbudljivom raspletu Šibenčani traže pobjednički gol, no vratar Živković zabija iz svog kaznenog prostora za veliki trijumf Osijeka.

Kontrolor suđenja: Saša Tomić

ŠIBENIK 1983: Mario Jarmanović, Josip Jurić, Jose Wellington Matias Torres, Alen Protega, Luka Pehar, Zvonimir Šućur, Franjo Matković, Vinko Jurković, Franko Knez, Ante Palavra, Mirko Jurjević, Ante Kosor, Ivan Škugor, Alen Milišić, trener: Teo Strunje

OSIJEK: Dino Živković, Josip Šalaj, Andrej Pandurević, Ivan Gelo, Vitor Hugo de Lima da Silva, Domagoj Damjanović, Dražen Čavar, Denis Šimašek, Dominik Mateo Rončević, trener: Saša Voldin

STRIJELCI: 1:0 Jurić (12′), 1:1 Šimašek (12′), 1:2 Gelo (16′), 1:3 Pandurević (24′), 2:3 Škugor (32′), 2:4 Pandurević (34′), 2:5 Damjanović (36′), 3:5 Šućur (36′), 4:5 Kosor (37′), 5:5 Kosor (39′), 5:6 Živković (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Šibenik 1983  8 (4+4); Osijek 6 (3+3)

Protega (29′), Jarmanović (38′) – ŠIBENIK 1983
Pandurević (16′), Rončević (40′) – OSIJEK

IGRAČ UTAKMICE: Andrej Pandurević (OSIJEK)

Gosti su u Šibenik došli u oslabljenom sastavu, s manje igrača u rotaciji, te od prve minute gledamo inicijativu domaćih dok su se gosti više orijentirali na kontre i polukontre, prvenstveno preko brzih Pandurevića i Lime. Početnih 0:0 je svijetlilo na semaforu sve do 12. minute kada Šibenčani dolaze do prednosti. Kosor je s desne stranu ubacio u sredinu gdje utrčava Jurić i s vrha kaznenog prostora zabija za 1:0! No radost Funcuta nije dugo trajala jer vrlo brzo uzvraćaju gosti. Lima je krasnim dodavanjem proigrao na desnoj strani Pandurevića koji se sjurio prema golu domaćih i na drugoj vratnici proigrao Šimašeka koji zabija za 1:1! U 16. minuti gosti dolaze do preokreta. Lima je s desne stranu ubacio oštru loptu na drugu vratnicu gdje utrčava Gelo i zabija za 1:2! Osječani su tako došli do prednosti koju su sačuvali do kraja poluvremena.
U nastavku gosti dolaze do povećanja rednosti. Igrala se 24. minuta kada gosti u dva poteza dolaze do situacije 3 na 2 gdje Lima odigrava na lijevu stranu za Gelu koji ubacuje oštro na drugu vratnicu gdje utrčava Pandurevića i zabija za 1:3! Suočeni s rezultatskim zaostatkom, a za očuvanje prvoligaškog statussa im treba pobjeda, Šibenčani prelaze na igru s golmanom-igračem, te ubrzo dolaze do smanjenja zaostatka kada Šućur s lijeve strane daje povratnu loptu za Škugora koji s vrha kaznenog prostora efektno zabija pod gredu za 2:3! No igra s golmanom-igrom je dvosjekli mač, u što su se Šibenčani uvjerili u 34. minuti kada nakon obrane Živkovića lopta dolazi do Pandurevića koji efektno iz prve zabija iz voleja leđima okrenut golu i dovodi “bijelo-plave” na prag prvoligaškog natjecanja – 2:4! Dvije minute kasnije nakon nove obrane Živkovića lopta dolazi do Damjanovića koji sjajno zabija preko cijelog terena za 2:5! Doimalo se tada da je pitanje pobjednika riješeno, no futsal je pokazao svu svoju nepredvidivost. Nadu Funcutima vraća vrlo brzo Šućur zabivši nakon lijepo odigrane akcije za 3:5, a gosti uzimaju time-out, no nakon predaha Šibenčani vrlo brzo postižu još jedan zgoditak. Šućur je s lijeve strane proigrao na drugoj vratnici Kosora koji zabija za 4:5, a isti igrač još jednom zabija na isteku 39. minute za uzbudljivu završnicu susreta. Imali su Šibenčani pola minute prije kraja lijepu priliku za gol, no do lopte je došao vratar gostiju i iz ruke zabio preko cijelog terena za veliko slavlje Osječana na Baldekinu. Momčad Saše Voldina tako je ostvarila pobjedu vrijednu plasmana u prvoligaško društvo, dok se Šibenčani nakon samo jedne sezone u elitnom društvu vraćaju u drugoligaško društvo.