FFWC | Osmina finala | 2. dan

Preostali susreti osmine finala nisu donijeli iznenađenja. Posljednja četiri putnika u četvrtfinale očekivano su Italija, koja je svladala Egipat 5:1, Rusija koja je s tri gola ispratila Češku, te Brazil koji se poigrao s Panamom i zabio im čak 16 golova. Najneizvjesniji susret dana završio je i najtjesnijim rezultatom. Argentina je svoje mjesto u četvrtfinalu osigurala pobjedom 2:1 nad Srbijom.

Fifa Futsal World Cup Tajland 2012 logo
FIFA Futsal World Cup Thailand 2012

Talijani se s Egiptom tek zagrijavali za četvrtfinale

Italija je, predvođena zvijezdom Barcelone, Saadom Assisom, pobjedom nad Egiptom 5:1, osigurala četvrtfinale u kojem će opet odmjeriti snage s Portugalcima, za koje su bili kobni u istoj fazi natjecanja na europskom prvenstvu.

Egipat se morao predati ‘Azzurrima’ već u prvom djelu. S dva gola upravo Saada i jednim Vampete Talijani su na odmor otišli s prednošću od 3:1.  Pogodak Abou Serie iz prvog djela  ostao je jedini bljesak Egipćana na cijelom susretu.

Nastavak je, trećim pogotkom Saada, te Fortina, donio tek potvrdu prolaska uvjerljivo bolje momčadi. No u četvrtfinalu će Talijani ipak imat malo zahtjevniji zadatak, Portugalce, koji će tražiti revanš za gorki poraz s FutsalEURO-a.

Italija – Egipat 5:1 (3:1)
(Saad Assis 4, 11, 31, Vampeta 20, Fortino 33 / Abou Serie 11)

VIDEO
Foto,video©UEFA.com

Brazil u četvrtfinalu kao od šale

Susret osmine finala protiv reprezentacije Paname za Brazil se pokazao kao tek lakši trening.  Izabranici Marcosa Sorata sa 16 pogodaka u protivničkoj mreži riješili su pitanje prolaska među najboljih osam.

Već na poluvremenu Brazilci su imali prednost od 8:0 i u nastavku im je preostalo tek čekati istek 40. minute. Izbornik Sorata poigrao se sa sastavom, promijenio je čak i golmana, a igrači su se samo redali na listi strijelaca i već visokom rezultatu iz prvog djela pridodali još osam pogodaka. S tri gola u mreži Paname susret su zaključili Ari i Je, dok su Fernandinho i Rodrigo pridodali svaki po dva.

U četvrtfinalu će se Brazil sastati sa dobro im znanom reprezentacijom Argentine u srazu velikih južnoameričkih rivala.

Brazil – Panama 16:0 (8:0)
(Fernandinho 4, 38, Je 6, 19, 35, Rodrigo 7, 33, Ari 8, 10, 39, Simi 12, Neto 13, Vinicius 23, Rafael 30, 34, Falcao 37)

VIDEO

I Rusi očekivano zauzeli mjesto koje im pripada

Iznenađenja nije bilo ni u susretu Rusije i Češke, iz kojeg su kao pobjednici, previđeno, izašli izabranici Sergeya Skorovicha. Protiv Češke bila su im dovoljna svega tri pogotka za slavlje, a susret su, još jednom na ovom natjecanju, zaključili bez primljenog pogotka.

Bez previše muke Rusi su prije isteka prvog djela već vodili 2:0, a tek jedan pogodak u nastavku bio im je dovoljan za zaključe priču s Češkom.

Rusi su tako očekivano osigurali četvrtfinale na kojeg su, s više nego uvjerljivim nastupima tokom čitavog natjecanje, bili predbilježeni, a ono je pred njih postavilo do sada najtežeg protivnika. Tek će im ogled s europskim prvakom i drugom najboljom reprezentacijom svijeta, Španjolskom, biti prvi pravi ispit na SP-u.

Bit će to, baš kao i kod Italije i Portugala, susret naplate dugova, u kojem će Rusija pokušati uzvratiti ‘furiji’ za poraz u finalu FutsalEURO-a odigranog ranije ove godine.

Rusija – Češka Republika 3:0 (2:0)
(Eder Lima 7, Pula 10, Cirilo 29)

VIDEO

Posljednje slobodno mjesto među najboljih osam popunila Argentina

U svom debiju na SP-u na kojem su iznenadili i izborili drugi krug natjecanja kao prva momčad skupine Srbi ipak nisu uspjeli ponoviti podvig. Argentina je bila prejak protivnik za ‘Bele Orlove’ koji su se morali predati u osmini finala.

„Albicelestes“ su pobjedom 2:1 osigurali posljednje slobodno mjesto u četvrtfinalu.

Dva gola iz prvog dijela Argentincima su bila dovoljna za konačno slavlje. Prvo je Cuzzolino, nakon svega desetak minuta igre, nezaustavljivim udarcem svladao tokom cijelog turnira besprijekornog Aksentijevića. Upravo je srpski golman, jedna od najzaslužnijih za plasman ‘Orlova’ u drugu fazu natjecanja, prvom većom pogreško na SP-u poklonio Argentincima i drugi gol koji se pokazao ključnim za slavlje Južnoamerikanaca.

U nastavku se, usprkos nepovoljnom rezultatu, Srbija nije predala i još jednom se pokazala kao žilav protivnik. U 37. minuti golom Rajčevića smanjili su zaostatak, no novom pogreškom Srbi su opet uspjeli pobijediti sami sebe. Janjić je bespotrebno zaradio drugi žuti karton, ostavio svoju momčad do kraja susreta s igračem manje i bez nade u izjednačenje kojim bi borbu za četvrtfinale nastavili u produžecima.

Argentini je rezultat od 2:1 bio dovoljan za mjesto u četvrtfinalu, a ondje ih čeka najveći favorit cijelog natjecanja, ali i njihov veliki rival, reprezentacija Brazila.

Srbija – Argentina 1:2 (0:2)
(Rajčević 37 / Cuzzolino 11, Rescia 17)

VIDEO

Današnjim susretima zaključeni su ogledi osmine finala, a osam najboljih reprezentacija svijeta nakon dana predaha svoju će borbu za naslov prvaka nastaviti u srijedu (14.studenog).

Četvrtfinalni susreti otvorit će se ‘južnoameričkim derbijem’ između Brazila i Argentine, a odmah potom autsajder Kolumbija tražit će novi podvig protiv Ukrajine.

U trećem ogledu dana Portugalci će protiv Italije u lov na polufinale koje su im upravo ‘Azzurri’ uskratili na europskom prvenstvu, a želju za revanšom imaju i Rusi koji će protiv Španjolske zaključiti četvrtfinalne susrete.

SERIE A | Livestream “hrvatskog” dvoboja

U sklopu drugog kola talijanskog futsal prvenstva se danas s početkom u 17 sati sastaju …

Maro Đuraš s 5 zgoditaka debitirao u dresu Weilimdorfa!

Maro Đuraš sjajno je započeo svoju epizodu u njemačkom Weilimdorfu. U dvoboju 1.kola njemačke lige …