FFWC | Osmina finala | 1. dan

Kolumbija nakon sretnog plasmana u osminu finala nastavlja priređivati iznenađenja na svjetskoj smotri. Nakon što su četvrtfinale očekivano osigurali Portugal, Španjolska i Ukrajina, i to više nego uvjerljivim rezultatima, Kolumbija je uspjela izbaciti Iran.

Portugalci su nadigrali Paragvaj s 4:1, s tri gola više Španjolska je apsolvirala domaćina Tajland, dok je Ukrajina s 6:3 „ispratila“ Japan. Najmanje golova, tek dva, postigli su Kolumbijci, ali sasvim dovoljno da s 2:1 izbace Iran i osiguraju četvrtfinale.

Fifa Futsal World Cup Tajland 2012 logo
FIFA Futsal World Cup Thailand 2012

Portugal lako „apsolvirao“ Paragvaj

Iako je ogled između Paragvaja i Portugala slovio kao najizjednačeniji od svih susreta prvog dana osmine final,a izabranici Jorgea Braza već nakon 20 minuta igre nametnuli su se kao prvi putnici u četvrtfinale.

Obrana Paragvaja opsadu je izdržala 12 minuta, a onda je prvo pokleknula pred udarcem Cardinala, koji je iz neposredne blizine pogodio za 1:0, te potom, na isteku prvog dijela, i nakon šuta Joao Matosa koji je pogodio za 2:0.

Portugal je pokazao premoć u igri i u nastavku, no previše promašenih prilika, pružilo je šansu protivnicima koji su se u igru vratili nakon uvođenja golmana-igrača i pogotka Salasa za 2:1. Paragvaj je ipak ostao na korak od podviga. Dva gola Ricardinha u završnici zapečatila su pobjedu Portugala.

U četvrtfinalu ih očekuje bolji iz ogleda Italije i Egipta. Afrička bi momčad sigurno bila lakši zalogaj za Portugalce, no „Azzurri“ su im stari dužnici i protiv njih, nakon što su ih izbacili u četvrtfinalu FutsalEURO-a, imali bi motiv više.

Paragvaj – Portugal 1:4 (0:2)
(J.Salas 36/Cardinal 12, Joao Matos 20, Ricardinho 39, 40)

VIDEO
Foto,video©UEFA.com

Španjolska lako preskočila „stepenicu“ osmine finala

Domaćini su svoj put na SP-u zaključili u osmini finala gdje je Španjolska, očekivano, ipak bila prejak protivnik. Bez previše muke viceprvaci svijeta zaključili su priču osmine finala sa sedam pogodaka u protivničkoj mreži.

S dva gola Torrasa „Furija“ je okončala prvi dio, da bi u nastavku sigurnoj pobjedi pridodali još pet komada, od kojih su dva djelo Fernandaa. Tajland se od SP-a oprostio počasnim pogotkom Wongkaeoa minutu prije kraja susreta.

Reprezentaciji Josea Venancija, nakon lako odrađenog susreta osmine finala, preostaje tek iščekivati ishod susreta Češke i Rusije, starih znanaca kojima su istrgnuli pobjedu u finalu posljednjeg europskog prvenstva.

Španjolska – Tajland 7:1 (2:0)
(Torras 10, 17, Fernandao 25, 28, Aicardo 30, Ortiz 34, Alvaro 38/Wangkaeo 39)

VIDEO

Ukrajini poluvrijeme dovoljno da izbori četvrtfinale

Dvadeset minuta igre bilo je dovoljno Ukrajini da riješi pitanje pobjednika i postane treći putnik u četvrtfinale. U prvom su dijelu  napunili japansku mrežu, a šest pogodaka prednosti bilo im je dovoljno da u nastavku zaigraju puno opuštenije.

Iako je Japan uspio smanjiti u samo dvije minute igre, golovima Morioke u 30. i 31., te Kitahare samo minutu kasnije, azijska selekcija nije uspjela ozbiljnije ugroziti Ukrajince koji su ležerno priveli susret kraju.

Do kraja susreta igrači Gennadiya Lisenchuka su „odmarali“ mislima već na četvrtfinalnom ogledu protiv jedinog iznenađenja današnjeg dana, Kolumbije.

Ukrajina – Japan 6:3 (6:0)
(Cheporniuk 3, Fedorchenko 5, Zhurba 10, Rogachov 13, Ovsiannikov 16, 16/Morioka 30, 31, Kitahara 32)

VIDEO

Kolumbijski bunker izdržao, Iran ispao već u osmini finala

Posljednji ogled dana donio je i jedino iznenađenje četiri utakmice prvog dana osmine finale, a s nestrpljenjem su ga dočekali Ukrajinci, koji su doznali svog protivnika u četvrtfinalu između Kolumbije i Irana.

Iran nije uspio pokazati zašto je jedna od najboljih reprezentacija Azije. „Pali“ su pred selekcijom od koje se nije ni očekivao plasman u drugi krug natjecanja, Kolumbije. Usprkos uvjerljivijoj igri Iran se već u osmini finala, iako je uoči početka natjecanja našao svoje mjesto među favoritima, porazom 2:1 od Kolumbije oprašta od SP-a.

Početnih dvadeset minuta donijelo je pritisak Iranaca koji su se utaborili pred golom Lozana, ali vratar Kolumbije zaustavljao je svaki njihov pokušaj, upisavši čak 11 obrana, a u nekoliko mu je navrata pripomogla i vratnica. Iako u prvom dijelu nisu imali niti jedan zabilježen udarac prema protivničkim vratima u nastavku su Kolumbijci stigli u vodstvo i to nakon sjajnog proigravanja svog vratara. Lozano je dugom loptom pronašao Yefrija u vrhu napada i u 30. minuti Kolumbija je povela 1:0.

Pogodak, ali i prestrogi crveni karton za Tayebija zbog prekršaja nad golmanom neposredno nakon zakočili su do tada na terenu dominantnu selekciju Irana. Poljuljani sastav Alija Saneija „dotukao“ je drugi gol Kolumbije.

Iran je u posljednjem jurišu na kolumbijski gol uspio smanjiti zaostatak golom Rahname, no u posljednjih pet minuta igre, usprkos uvođenju golmana-igrača, do izjednačenja kojim bi osigurali produžetke i održali na životu nadu za četvrtfinalom ipak nisu došli.

Iran se tako, možda prerano, oprašta od SP-a, dok će Kolumbija novo „čudo“ tražiti u ogledu četvrtfinala protiv Ukrajine.

Iran – Kolumbija 1:2 (0:0)
(Rahnama 35/Yefri 30, Angellot 34)

VIDEO

Sutrašnji dan donosi posljednja četiri susreta osmine finala. Italiji na putu do četvrtfinala stoji Egipat, dok Brazilce čeka susret s Panamom. Europski viceprvaci, Rusi „obavezu“ osmine finala moraju odraditi protiv Češke, dok će Srbija pokušati nastaviti svoj put na SP-u u susretu protiv Argentine.

SERIE A | Livestream “hrvatskog” dvoboja

U sklopu drugog kola talijanskog futsal prvenstva se danas s početkom u 17 sati sastaju …

Maro Đuraš s 5 zgoditaka debitirao u dresu Weilimdorfa!

Maro Đuraš sjajno je započeo svoju epizodu u njemačkom Weilimdorfu. U dvoboju 1.kola njemačke lige …