FFWC | 9. dan | Izvještaj

Devetog dana SP-a odigrane su i posljednje utakmice po skupinama koje su donijele posljednje putnike u osminu finala te i konačni rasplet u preostalim grupama. Remi Srbije i Češke 2:2, te poraz Egipta u susretu protiv Kuvajta 4:2, osigurao je europskim selekcijama drugi krug natjecanja, baš kao i Egiptu koji će kao jedna od najboljih trećeplasiranih momčadi također u osminu finala. Mjesto među najboljih 16 izborili su i Rusija, koja je pobjedom nad Kolumbijom 2:0 tek potvrdila svoje prvo mjesto u skupini F. Upravo su Kolumbijci uz rusku reprezentaciju prošli dalje, dok su se Solomonski Otoci pobjedom nad Gvatemalom 4:3 oprostili od svjetske smotre.

FFWC rezultati banner 9. dan 2012

Srbija i Češka zadovoljile se remijem, Egiptu poraz i prolaz dalje

Posljednji susret skupine E donio je izravni okršaj dviju europskih selekcija, Srbije i Češke. Remi je i jednoj i drugoj reprezentaciji donosio drugi krug te je rezultat od 2:2 zadovoljio svih.

Srbija je povela već nakon nepunih deset minuta igre i zahvaljujući ponovno nesavladivom golmanu Aksentijeviću čuvala minimalnu prednost i u nastavku. No Češka je u preostalih dvadeset minuta igre upornije tražila pogodak kojim bi osigurala osminu finala, a on je stigao sedam minuta prije kraja susreta. Rezultat se do kraja još dvaput mijenjao. ‘Orlovi’ su stigli do nove prednosti u 36. minuti, da bi je već u idućoj akciji njihov kapetan Pavičević poništio autogolom.

Susret je tako završio 2:2, rezultatom koji ide na ruku i jednoj i drugoj reprezentaciji, a s kojim Srbija u osminu finala putuje s prvog mjesta u skupini.

Daljnje natjecanje, unatoč porazu od Kuvajta od 4:3, izborila je i reprezentacija Egipta. Kuvajt je od prve minute stavio sve na kocku, uveo golmana-igrača, u nadi da, s visokim rezultatom, ipak mogu u drugi krug. Do pobjede su stigli, no u konačnici im to ipak nije bilo dovoljno da se nađu u elitnom društvu 16 najboljih reprezentacija.

Nakon sedam minuta igre Kuvajćani su vodili 3:0, a do kraja poluvremena zabili su i četvrti pogodak. Egipat je golu iz prvog dijela pridodao još dva u nastavku, nedovoljno da bi stigli do pobjede, ali sasvim dovoljno da dohvate drugu fazu natjecanja.

Srbija – Češka Republika 2:2 (Kocić 6, Bojović 36/Seidler 33, Pavićević 36 AG)
Kuvajt – Egipat 4:3 (Alfarsi 3, Almutairi 6, 7, Altawail 20/Bougy 15, Mohamed 37, 39)

Tablica skupine E:

POZ EKIPA ODI POB NER POR ZGO GR BOD
1 Srbija 3 2 1 0 12 7 7
2 Češka Republika 3 1 1 1 7 -4 4
3 Egipat 3 1 0 2 11 2 3
4 Kuvajt 3 1 0 2 8 -5 3

Kolumbiji drugi krug unatoč porazu od Rusije, Solomonski Otoci oprostili se pobjedom

Trećom pobjedom u nizu Rusija je potvrdila dominaciju u skupini F i prvo mjesto s kojeg kreće u borbu u osmini finala. Grupnu fazu ruska je selekcija zaključila s manje uvjerljivim rezultatom nego u prethodnim susretima, ali i skromnih 2:0 bilo im je dovoljno da nadigraju Kolumbiju.

S jednim golom po poluvremenu Rusi su zaključili dvoboje u skupini, a tim rezultatom mogu biti zadovoljni i Kolumbijci koji, usprkos drugom porazu, kao drugoplasirana momčad nastavljaju svoje natjecanje.

U tome im je pomogla i pobjeda Solomonskih Otoka od 4:3, prva u njihovoj povijesti na SP-u, nad Gvatemalom koja je tako ispustila gotovo siguran plasman u drugi krug natjecanja. Reprezentacija kojoj je i bod bio dovoljan za mjesto u osmini finala tako se porazom od selekcije koja je do tada imala nula bodova na kontu već u grupnoj fazi oprostila od SP-a.

Susret iz kojeg se očekivalo da će Gvatemala lako dohvatiti pobjedu pretvorio se u uzbudljivu borbu do posljednje sekunde. Do kraja prvog poluvremena Solomonski su Otoci uspjeli preokrenuti nepovoljan rezultat i na predah otići s golom prednosti. Gvatemala je u nastavku zaigrala nešto ozbiljnije, odvažila se na uvođenje golmana-igrača što im je donijelo izjednačenje, ali i pogrešku koja ih je stajala novog pogotka. Golman ‘Kurukurua’ Talo uočio je prazan protivnički gol i sa svoje polovice zabio pogodak kojim je njegova reprezentacija osigurala svoju prvu pobjedu na SP-u. Deset sekundi prije kraja Gvatemala je stigla do ‘gorkog’ trećeg pogotka, nedostatnog da bi se spasili poraza i ispadanja sa SP-a.

Kolumbija – Rusija 0:2 (Cirilo 4, Robinho 24)
Solomonski Otoci – Gvatemala 4:3 (Stevenson 15, Bule 17, Lea’Alafa 29, Talo 36/De Leon 9, Aguilar 22, Enriquez 40)

Tablica skupine F:

1 Rusija 3 3 0 0 27 27 9
2 Kolumbija 3 1 0 2 13 3 3
3 Gvatemala 3 1 0 2 8 -7 3
4 Salomonski Otoci 3 1 0 2 7 -23 3

Nakon dana odmora svjetsko će se prvenstvo s četiri nova susreta nastaviti u nedjelju 11. studenog, kada će svoje susrete osmine finala odigrati Paragvaj i to protiv reprezentacije Portugala, prvak Azije Japan koji će mjesto u četvrtfinalu pokušati osigurati u teškom ogledu s Ukrajinom, te Iran koji će nakon blijede igre u skupini konačno pokušati uvjeriti u susretu sa ‘sretno plasiranom’ selekcijom Kolumbije. U nedjelju će nastupiti u europski prvaci Španjolci koji će zaigrati u uvijek nezahvalnom susretu, onom protiv domaćina.

Međunarodni futsal | 3. listopada starta Primera Division LNFS

Još samo malo nas dijeli od početka, po mnogima, najbolje lige svijeta – španjolske LNFS …

UEFA odlučila: Futsal Liga prvaka u nokaut-formatu!

Nakon što smo danas objavili da UEFA nakon odgode ždrijeba razmatra mogućnosti promjene formata natjecanja …