FFWC | Polufinale | Izvještaj

Očekivano finale, ali uvijek puno uzbuđenja, četvrti puta Španjolska i Brazil za zlato

Fifa Futsal World Cup Tajland 2012
FIFA Futsal World Cup Thailand 2012

Talijanima mrska Španjolska, opet ih zaustavila u polufinalu

Španjolska će, nakon što je u polufinalnom susretu svladala Italiju 4:1 zaigrati u svom petom finalu svjetskog prvenstva. ‘Azzurri’ su tražili revanš za poraz u polufinalu FutsalEURO-a u kojem ih je borbe za naslov u finalnom susretu stajao tek jedan gol, onaj Aicarda, ali za prošli SP-, kada su isto pali protiv Španjolaca nakon žestoke borbe i produžetaka u kojima su na kraju pokleknuli 3:2.

‘Furija’ je tako postala prvi finalist sedmog svjetskog prvenstva.

Od prve minute igre Španjolci su se pokazali kao bolja momčad na terenu, a izabranike Josea Venancija služila je i sreća. Desetak minuta igre besprijekorni Mammarella priječio se Španjolcima na golu, držao suvereno nulu na semaforu, a onda se morao predati i to pred vlastitim igračem. Na korner Torrasa nespretno je reagirao Saad Assis, inače njegov suigrač iz Barcelone, i poslao loptu u vlastitu mrežu. Do poluvremena se rezultat nije mijenjao, usprkos brojnim šansama Španjolske.

I nastavak susreta otvorio se u jednakom tonu, s premoćnom Španjolskom koja je na sve načine tražila novi pogodak. Opsada talijanskog gola nije urodila plodom. I upravo je golman ‘Azzurra’ koji je sigurno zaustavljao sve protivničke udarce i punih 30 minuta igre bio najzaslužniji za tek minimalnu, i sretnu, prednost Španjolaca, donio i Italiji izjednačenje. Mammarella je dugim ubačajem pronašao suigrača Merlima na španjolskoj polovici igrališta i omogućio mu da, u obračunu jedan na jedan protiv golmana ‘Furije’ Juanja postigne pogodak za 1:1.

Odlična akcija Talijana ipak nije bio nagovještaj njihovog povratka jer su ih Španjolci šokirali već 11 sekundi kasnije, golom za 2:1. Ubrzo je stigao i treći španjolski pogodak, a ni na četvrti, onaj Lina za konačnih 4:1 nije se trebalo dugo čekati. Italija se, nakon ponovnog vodstva Španjolske pokušala oduprijeti pritisku selekcije Josea Venancija uvođenjem golmana-igrača, ali to nije promijenilo tijek susreta. ‘Azzurri’ su se još jednom morali predati pred Španjolcima i tako ponovno ostali  na korak od finala.

Baš kao i na europskom natjecanju i na SP-u momčad izbornika Menichelija morat će se utješiti borbom za treće mjesto. Za broncu će odmjeriti snage s reprezentacijom za koju nitko nije vjerovao da će dogurati ovako daleko, Kolumbijom, koja je poražena u drugom polufinalnom susretu od Brazila.

U finalu će Španjolci  po ‘osvetu’ protiv ‘Selecaa’. Motiva im ne nedostaje jer su upravo Brazilce gledali kako slave nakon posljednjeg finala, 2008. godine, u kojem su, i to tek nakon penala, oni ponijeli titulu svjetskih prvaka. Mogu li ovog puta Španjolci zamijeniti uloge s reprezentacijom koja je do sada osvojila najviše svjetskih naslova, otići do kraja i popeti na najvišu stepenicu pokazat će njihov nedjeljni ogled.

Španjolska – Italija 4:1 (0:1)
(Saad Assis 9 ag., Alemano 30, Lozano 34, Lin 38/ Merlim 30)

VIDEO
Foto,video©UEFA.com

Šesti put Brazil, Kolumbija bez trećeg skalpa

Kolumbija nikada nije dobila Brazil u službenoj utakmici, drugačiji ishod nisu dočekali ni u polufinalu SP-a. Morali su se predati aktualnim svjetskim prvacima rezultatom 3:1.

Brazil je pobjedom nad Kolumbijom prekinuo impresivan niz uglednih žrtava južnoameričke momčadi koja je bez sumnje priredila najviše iznenađenja na ovom SP-u i izborio svoje šesto finale u povijesti.

Aktualni svjetski prvak, reprezentacija Brazila, očekivano je osigurala finale svjetskog prvenstva, svladavši u polufinalu Kolumbiju 3:1. Kolumbija tako nakon Irana i Ukrajine nije uspjela uzeti još jedan skalp.

Svega 40 sekundi igre bilo je dovoljno Brazilu za vodstvo. Nakon gola Gabriela činilo se kako će to biti još jedan lak susret za selekciju Marcosa Sorata, no protivnički golman, Lozano, opet se pokazao ključnim igračem neočekivanog polufinalista Kolumbije. Do kraja poluvremena nije dopustio aktualnim svjetskim prvacima da ponovno proparaju njegovu mrežu. Sjajnom Lozanu u prvom djelu pridružio se Toro, zabivši u 19. minuti, i to iz tek drugog udarca prema vratima brazilske reprezentacije, za 1:1 i nevjerojatnu euforiju kolumbijskih igrača.

U nastavku se dominacija Brazila konačno pokazala i na semaforu. Drugim golom na susretu Gabriel je donio prednost svojoj reprezentaciji dok im je heroj Kolumbije iz prvog djela, Toro, poklonio i treći gol, zabivši u vlastitu mrežu i tako postao najveći tragičar susreta.

Itekako impresivan niz Kolumbije u prvom nastupu na SP-u, nakon što su stradali i Iran i Ukrajina, stao je tako protiv Brazila. Svjetski prvaci ipak su bili prevelik zalogaj za Kolumbijce kojima prilika za prvu medalju nakon više nego dojmljivog puta na SP-u ostaje u dvoboju s Italijom u lovu na treće mjesto i svjetsku broncu.

Brazil će u svom šestom finalu na svjetskom natjecanju ponovno dočekati Španjolce. ‘Furiju’ su u finalu 2008. godine uspjeli ‘slomiti’ tek nakon penala, a Španjolci će teško predati naslov drugi put za redom.

Brazil-Kolumbija 3:1 (1:1)
(Gabriel 1, 28, Toro 29 AG / Toro 19)

VIDEO

Talijani će tako nakon europske, pokušati dohvatiti i svjetsku broncu , dok se njihovi protivnici nakon njihovog najboljeg nastupa na svjetskom natjecanju u povijesti nadaju i prvoj medalji.

Brazil i Španjolska u svom četvrtom međusobnom finalu ponovno će odlučivati o najboljoj reprezentaciji svijeta. ‘Selecao’ želi potvrditi naslov, dok im ga ‘Furija’ želi oduzeti, nakon poraza u finalu 2008. godine, na penale, koji ih još uvijek peče.

Tko će se stati na najvišu stepenicu postolja i zasjesti na tron pokazat će još jedno, pomalo očekivano finale, ali u koje nikada ne manjka uzbuđenja.Polufinalni susreti na rasporedu su u petak, 16.studenog.

Japan (6:0)

Maro Đuraš s 5 zgoditaka debitirao u dresu Weilimdorfa!

Maro Đuraš sjajno je započeo svoju epizodu u njemačkom Weilimdorfu. U dvoboju 1.kola njemačke lige …

LNFS | Marinović zabio za remi Cartagene kod Barcelone!

Veliko iznenađenje priredila je Cartagena našeg Daria Marinovića na gostovanju kod Barcelone u sklopu 3.kola …