Hrvatska i Češka remizirali u Zadru!

U prvom susretu dodatnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo Hrvatska i Češka su remizirali u Zadru odigravši 2:2! Ishod je to kojim u konačnici mogu biti zadovoljniji Česi, no s obzirom da smo bili u zaostatku 0:2 ni ovaj remi ne djeluje toliko tragično. Štoviše, nakon ovog dvoboja dojam je da je kod naše reprezentacije ostalo dosta rezervi, te ostaje za vjerovati da za tri dana u Brnu možemo izboriti pobjedu koja bi nas odvela na Svjetsko prvenstvo.

Vrsta utakmice: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo
Kolo: Dodatne kvalifikacije (1.utakmica)
Datum: 07.11.2020.
Dvorana: SD Arena Višnjik, Zadar

HRVATSKA – ČEŠKA  2:2 (1:2)

Prvi sudac: Juan José Cordero Gallardo (ESP)
Drugi sudac: Alejandro Martinez Flores (ESP)
Treći sudac: Ibrahim El Jilali (NED)
Četvrti sudac: Josip Dujmić (HRV)
Delegat: Joâo Rocha (POR)
Kontrolor suđenja: Oleg Ivanov (UKR)

HRVATSKA: Zoran Primić, Vedran Matošević, Kristian Čekol, Davor Kanjuh, Maro Đuraš, Franco Jelovčić, Dario Marinović, Luka Perić, Tihomir Novak, Josip Suton, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Luka Suton, Žarko Luketin, trener: Mato Stanković

ČEŠKA: Lukáš Němec, Jiří Baran, Jiří Vokoun, Radim Záruba, Lukáš Křivánek, Lukáš Rešetár, Matěj Slováček, Tomáš Koudelka, Michal Seidler, Jan Homola, Michal Holý, Tomáš Vnuk, trener: Tomáš Neumann

STRIJELCI: 0:1 Záruba (10′), 0:2 Rešetár (12′), 1:2 Novak (20′), 2:2 Đuraš (27′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Hrvatska 11 (5+6) ; Češka 11 (6+5)

ŽUTI KARTONI: L.Suton (11′), Postružin (25′) – HRVATSKA
Slováček (20′), Seidler (24′), Rešetár (34′), Neumann (34′) – ČEŠKA

CRVENI KARTON: Rešetár (35′) – ČEŠKA

IGRAČ UTAKMICE: Lukáš Němec (ČEŠKA)

Hrvatska je susret započela s Marinovićem i Novakom na klupi, a među vratnicama je od prve minute bio Primić. S druge strane, u momčadi Češke nije bilo prvog vratara Vahale, te je Němec ostao kao jedina vratarska opcija treneru Neumannu.
Već od prve minute Hrvatska se nametnula i uspostavila dominaciju. U 2.minuti udarac Postružina vratar Němec skreće u vratnicu, a u nastavku akcije Jelovčić s 9-10 metara pogađa vanjski dio mreže. No nakon obečavajućeg starta igra se vrlo brzo primirila, a u 7.minuti Češka je propustila veliku priliku. Matošević je nesmotreno igubio loptu na centru, a Vnuk se sjurio sam prema Primiću, no naš vratar sjajnom intervencijom spašava gol. U 9.minuti Hrvatska je zaprijetila nakon solo-akcije Marinovića, no Němec je siguran na golu Češke. U 10.minuti Češka dolazi do prednosti. Vnuk je iz kornera odigrao na vrh kaznenog prostora gdje utrčava Záruba i silovito zabija za 0:1! U 12.minuti novi šok za našu reprezentaciju. Vnuk je u kontri sretno i spretno prošao kroz našu obranu, te u završnici proigrao Rešetára kojem nije bilo teško ugurati loptu u prazan gol za 0:2! U 15.minuti bilježimo novu priliku Češke iz prekida, no udarac Rešetára ovoga puta brani Primić. Nakon dužeg vremena Hrvatska je u 19.minuti zaprijetila preko Matoševića, čiji je udarac s 10ak metara prohujao tik uz vratnicu. U 20.minuti Marinović je iznudio 6.prekršaj na 7-8 metara iskosa s desne strane. Novak je stavio loptu na 10 metara i preciznim udarcem savladao Němeca za 1:2! Na odmor smo tako otišli s minimalnim zaostatkom, ali i dojmom da možemo puno bolje od prikazanog u prvih 20 minuta.
U nastavak Hrvatska ulazi odlučno, te već u 22.minuti dolazi do velike prilike. Udarac Marinovića obranio je vratar Němec, a na odbijenu loptu najbrži je Perić kojeg ruše češki igrači, a sudac odlučno pokazuje na penal. Odgovornost je preuzeo Novak, no njegov udarac brani raspoloženi Němec. U 24.minuti Hrvatska je zaprijetila iz prekida s desne strane, odigrano je u sredinu za Marinovića koji s 10 metara puca preko gola. U 25.minuti sreća spašava Čehe kada udarac Novaka s 9-10 metara zaustavlja vratnica. U 27.minuti Hrvatska je došla do izjednačenja. Đuraš je primio loptu na 8 metara od gola na poziciji sidruna, oslobodio se svog čuvara i zabio za 2:2! Nedugo zatim mogla je Hrvatska doći do potpunog preokreta, no vratar Němec nogom brani udarac Josipa Sutona s lijeve strane. U 28.minuti ulazimo u problem s akumuliranim prekršajima kada Perić čini peti prekršaj duboko u protivničkoj polovici. U 30.minuti Perić nesmotreno igra rukom na 10 metara od gola, te se Češkoj pružila prilika iz kaznenog udarca doći do vodstva. Odgovornost je preuzeo Seidler, no Primić brani njegov udarac, kao i drugi pokušaj nakon odbivene lopte. U 33.minuti Jelovčić se lijepo oslobodio za udarac s 10 metara, no Němec fantastično brani. U 34.minuti i Češka ulazi u bonus s akumuliranim prekršajima. Nedugo zatim Češka prijeti iz kontre preko Seidlera, čiji udarac Primić brani nogom, no prilikom intervencije se ozlijedio, te je na gol stao Luketin. Nakon toga došlo je do duljeg vijećanja sudaca nakon čega je Rešetáru pokazan crveni karton. Ustanovilo se da je Rešetár još u prvom poluvremenu dobio prvi žuti karton, te da mu je karton u 34.minuti bio drugi – isključujući! Velik je to propust sudačkog dvojca, koji je dozvolio da se gotovo čitavu minutu igra bez da su Rešetáru pokazali put u svlačionicu. Hrvatskoj se tako pružila velika prilika da s igračem više dođe do prednosti. U naredne dvije minute gledali smo opsadu češkog gola, no Hrvatska ipak nije uspjela materijalizirati brojčanu prednost. Do kraja više nije bilo ozbiljnijih prilika, te je susret okončan remijem, 2:2!
Ishod je to kojim sigurno u konačnici mogu biti zadovoljniji Česi, jer na uzvrat nose rezultat koji im i početnih 0:0 čini prihvatljivim ishodom. Nama pak ostaje nada da u Brnu za tri dana možemo puno bolje odigrati i izboriti pobjedu koja bi nas odvela na toliko željeno Svjetsko prvenstvo.

IZ SVIJETA | Porazi Catanie i Mantove, pobjede Cartagene i Dobovca!

Ovog vikenda smo mogli vidjeti polovičan uspjeh momčadi van 1. HMNL za koje igraju naši …

Liga Prvaka | Poznato novih 13 sudionika 1/16 finala!

Nakon što smo vam prekjučer objavili prvih šest sudionika 1/16 finala Lige Prvaka, u nastavku …