Italija i Paragvaj pobjedama izborili osminu-finala!

Utakmicama 3.kola okončano je natjecanje u skupini “C” Svjetskog prvenstva. Italija je protiv Vijetnama ostvarila novu pobjedu, te s maksimalnim učinkom nastavlja natjecanje, dok je Paragvaj pobjedom protiv Gvatemale osigurao nastavak natjecanja.

GVATEMALA – PARAGVAJ  4:8 (2:3)

Prvi sudac: Pascal Lemal (BEL)
Drugi sudac: Bogdan Sorescu (ROM)
Treći sudac: Ondrej Černy (CZE)
Četvrti sudac: Cristian Espindola (CHI)

STRIJELCI: 1:0 Arevalo (2′), 2:0 Enriquez (3′), 2:1 E.Ayala (17′), 2:2 E.Ayala (18′), 2:3 R.Reyala (19′), 2:4 E.Ayala (24′), 2:5 Pedrozo (27′), 3:5 Mansilla (34′), 3:6 Morel (35′), 3:7 Martinez (36′), 4:7 Gonzalez (39′), 4:8 Franco (40′)

U iznimno efikasnom susretu Paragvaj je pobjedom protiv Gvatemale izborio plasman u osminu-finala Svjetskog prvenstva. Gvatemala sjajno ulazi u utakmicu i nakon samo 3 minute igre ima veliku prednost (2:0)! Arevalo i Enriquez probudili su nadu u čudo, da bi Gvatemala mogla izboriti osminu-finala, za što im je u ovom susretu trebala pobjeda s 5 golova razlike. U završnim minutama 1.poluvremena nade su vrlo brzo nestale. Paragvaj s 3 gola u 3 minute dolazi do potpunog preokreta i prednosti 2:3 na poluvremenu! U nastavku Paragvaj dolazi do 2:5 i tu je priči bio kraj. Na koncu ej Paragvaj slavio s uvjerljivih 4:8, te je kao drugoplasirana momčad skupine izborio osminu-finala, a Gvatemala se bez bodova oprostila od natjecanja.

ITALIJA – VIJETNAM  2:0 (1:0)

Prvi sudac: Jose Katemo (ANG)
Drugi sudac: Adalbert Diouf (SEN)
Treći sudac: Mohamed Hassan Ahmed Youssef (EGY)
Četvrti sudac: Liu Jianqiao (CHN)

STRIJELCI: 1:0 Lima (5′), 2:0 Murilo (27′)

Italija je protiv Vijetnama ostvarila novu pobjedu, te s maksimalnim učinkom ide u osminu-finala. Protiv Vijetnama nije bilo lako. Vijetnam je prvi zaprijetio u 4.minuti kada Long Vu Tran u kontri silovito pogađa vratnicu! Kazna je stigla već u slijedećoj minuti kada Honorio iz auta proigrava Limu koji zabija za 1:0! U nastavku bilježimo novu priliku Italije iz prekida. Igrala se 22.minuta kada na dodavanje Merlima iz kornera Fortino silovito puca s 12-13 metara, no vratar Dinh Thuan Ngo sjajno brani. U slijedećoj minuti sreća još jednom spašava Talijane. Duc Hoa Pham je lijepo prošao i s 10ak metara s desne strane pogodio suprotnu vratnicu! U 27.minuti Talijani koriste veliku neopreznost protivnika nakon kornera, te dolaze do povećanja vodstva. Leggiero je iz kornera u sredini proigrao Murila koji neobjašnjivo ostaje sam i zabija za 2:0! Tu je bio kraj nadanjima Vijetnama. U 37.minuti Merlim je još pogodio vratnicu, te se rezultat do kraja nije mijenjao. Italija je kao prvoplasirana reprezentacija grupe izborila osminu-finala, dok Vijetnamu ostaje slaba nada da s 3 boda i negativnom gol-razlikom (-6) može kao jedna od trećeplasiranih momčadi izboriti osminu-finala.

Olmissum se pobjedom u derbiju učvrstio na vrhu ljestvice!

U derbiju 4.kola 1.HMNL gledali smo reprizu prošlosezonskog finala. Aktualni prvak Olmissum je na omiškom …

Ante Franković: “Čeka nas teška utakmica, no motivirani smo i idemo po pobjedu

Razgovarali smo s Antom Frankovićem, ovoljetnim pojačanjem dubrovačkog Squarea, te je za naš portal prokomentirao …