UEFA Futsal Cup | 2. dan

Nastavlja se katastrofalna igra našeg prvaka u ovogodišnjem izdanju UEFA Futsal Cup-a. Ako smo najveći poraz u povijesti ovog natjecanja mogli nekako opravdati nevjerovatnom kvalitetom momčadi Barcelone poraz od prvaka Slovenije od 9 golova razlike je nedopustivo. Nije futsal u naših susjeda toliko bolji od našeg, nisu ti igrači toliko dominantniji od naših jednostavno nije tolika razlika.

No nemojte nas krivo shvatiti rezultat ako ništa, a ono umanjuje stanje na terenu odnosno domaćini mogu žaliti što nam nisu zabili još 4-5 golova jer su za to imali dovoljno prilika. Momčad Splita djelovala je nespremno, umorno i što je najgore demotivirano.  Na terenu su jednostavno bili duplo sporiji od svojih protivnika, a svi znamo što to u futsalu znači. Teško je nabrojati što sve nije štimalo u momčadi našeg prvaka i bilo je tužno gledati ovaj veliki klub u ovakvoj utakmici. Moramo napomenuti da se Splitu odbila o glavu i riješenje trener/igrača što je koncept koji potpisnik ovih redaka smatra promašenim. U suvremenom futsalu taj koncept ne prolazi i to je pokazala i ova utakmica kada je Osibov bio na klupi 2 minute u prvom i 3 minute u drugom poluvremenu. Želja je bila veća od realnih mogućnosti i ta odluka je dodala još 2, a možda i 3 gola na konto našeg prvaka.

U drugoj utakmici skupine A Barcelona je dokazala svoju premoć pobijedivši Araz sa visokih 7:1. Način na koji igra aktualni prvak je zaista nevjerojatan te su i ove godine prvi kandidat za naslov.

U skupini B Ekonomac je “kiksao” sa slovačkim prvakom no i dalje će njihova zadnja utakmica odlučiti o prolazu u final four. Na tom putu će im se naći Kairat kojem je visoku prednost umalo sustigao češki prvak no na kraju i druga pobjeda Kairata. Kao što smo i predviđali ovo je najizjednačenija grupa u ovoj fazi natjecanja.

U grupi C zato stvari idu na način na koji se moglo predvidjeti u odnosu na momčadi sudionike. Još jedna glatka pobjeda Dinama i Murciae od 5:0 odnosno 6:1. Sada ide poslastica Dinamo – Murcia koja će biti finale prije finala.

Ako smo dobro predvidjeli prethodne skupine skupina C se pobrinula za dva najveća iznenađenja protivno svakom očekivanju pa pogled na tablicu ove grupe nudi sliku koju je malo tko mogao očekivati. Benfica je prvo remizirala sa mađarskim Gyorom, a kao da to nije dovoljna senzacija domaća Iberia rezultatski je deklasirala Luparense – prvaka jedne od najjačih futsal liga.

Pogledajte sve rezultate i stanja na tablicama po skupinama:

[championship league_id=18]

O nama Ivica Ojvan

Ivici Ojvan je osnivač CROfutsal online futsal magazina. Na portalu radi kao tehnički administrator i novinar.

Olmissum se pobjedom oprostio od Europe!

Pobjedom nad nizozemskim Hovocubom hrvatski prvak Olmissum oprostio se od Europe. U susretu bez rezultatskog …

Liga Prvaka | Barça i Benfica prvi putnici na F4!

Jučer su odigrane utakmice posljednjeg, trećeg kola Elitne runde Lige prvaka u grupama “C” i …