UEFA Futsal Cup | Nacional preko Titograda do Glavne runde!

Nacional Zagreb ostvario je i treću pobjedu u Preliminarnoj grupi UEFA Futsal Cupa! U odlučujućem susretu za 1.mjesto u skupini Nacional je u Podgorici slavio protiv domaćeg Titograda (4:1), te je kao pobjednik grupe izborio nastup u Glavnoj rundi ovog prestižnog UEFA-inog natjecanja.
Nisu stvari krenulo dobro po Nacional u ovom susretu. Već u 3.minuti domaćin je poveo golom Bojanovića, 1:0! No nisu se domaći dugo veselili; odgovor našeg prvaka bio je brz i učinkovit. Igrala se 4.minuta kada Kocić iz drugog pokušaja savladava vratara Despotovića za 1:1! Uslijedilo je razdoblje inicijative Nacionala, što je okrunjeno pogotkom u 9.minuti! Korab Morina je pogodio vratnicu, a odbijenu loptu u gol posprema Surudžić za 1:2! Od povećanja vodstva u dva je navrata domaćina spašavao okvir gola zaustavljajući u 13.minuti udarac Matoševića, te udarac Kocića 2 minute kasnije. U 17.minuti Nacional dolazi do povećanja vodstva. Grbeša je iznudio 6.prekršaj domaćih, te je sam preuzeo odgovornost iz akumulacije s 10 metara te zabio za 3:1! Nacional je tako na odmor otišao s prednošću od 2 gola. U ranoj fazi nastavka Nacional je prelomio susret u svoju korist. Igrala se 22.minuta kada je M.Bajčetić zbog prekršaja na Novaku dobio drugi žuti karton, a s igračem više Nacional nakon samo pola minute dolazi do pogotka. Novak je proigrao Grbešu koji zabija za osjetnije vodstvo, 4:1! Premda je do kraja ostalo još punih 18 minuta, rezultat se nije mijenjao. Izdvajamo situaciju iz 35.minute kada Surudžić pogađa vratnicu, a na koncu su i domaći propustili ublažiti poraz kada je minutu prije kraja isključen Kubović.
Čestitamo našem prvaku na uspješnom nastupu u Podgorici!

TITOGRAD – NACIONAL ZAGREB  1:4 (1:3)

STRIJELCI: 1:0 Bojanović (3′), 1:1 Kocić (4′), 1:2 Surudžić (9′), 1:3 Grbeša (17′), 1:4 Grbeša (22′)

SP 2024 – Europske kvalifikacije | Poznate grupe Preliminarne runde!

Danas je u Nyonu održan ždrijeb Preliminarne runde Europskih kvalifikacija za FIFA Futsal Svjetsko Prvenstvo …

1.HMNLŽ | Sljedećeg vikenda započinje 1.HMNL za žene

Izuzmemo li odgođene susrete i završni turnir kupa Hrvatske, jesenski dio sezone 1.HMNL došao je …