Azerbajdžan preokretom do pobjede protiv Rusije!

U izuzetni uzbudljivom susretu Azerbajdžan je slavio protiv Rusije i tako uvelike zakomplicirao situaciju u skupini. Azerbajdžan je rano poveo golom Vilele, no nakon toga Rusi preuzimaju inicijativu, te krajem poluvremena preokreću rezultat za minimalnu prednost na odmoru, 2-1. Vrijedi istaknuti krasan zgoditak Romula, koji je nakon kornera volejem s 10 metara zabio za 1-1. U nastavku Azerbajdžan dolazi do izjednačenja, kada nakon kornera Gallo ostaje sam na vrhu kaznenog prostora i zabija za 2-2. Neodlučen ishod smo priželjkivali u ovom susretu, no u 37.minuti Azerbajdžan dolazi do preokreta kada Farzaliyev lijepo zabija za 2-3! Rusi su do kraja pokušali igrom s golmanom-igračem doći do izjednačenja, no bez uspjeha. Naprotiv, Gallo je zabio u prazan gol za velikih 2-4! Rusi su do kraja ublažili poraz golom Antoshkina, no Azeri su ostvarili veliku pobjedu kojom se uvelike komplicirala situacija u skupini. Azeri su pobjedom protiv Rusije kompenzirali jučerašnji poraz od Hrvatske, a Rusija je u situaciji da treba pobjedu protiv Hrvatske ukoliko želi ostati u igri za plasman na Svjetsko prvenstvo.

Kontrolor suđenja: Silvo Borosak (SVN)

RUSIJA: Albert Tsaider, Romulo, Ruslan Kudziev, Ivan Milovanov, Eder Lima, Yanar Asadov, Robinho, Artem Nyazov, Daniil Davydov, Rishat Kotlyarov, Artem Antoshkin, Arser Bagirov, Georgi Zamtaradze, trener: Sergei Skorovich

AZERBAJDŽAN: Rovshan Huseynli, Bolinha, Amir Shojaei, Eduardo, Ramiz Chovdarov, Rizvan Farzaliyev, Rafael Vilela, Vassoura, Khatai Baghirov, Everton Cardoso Gallo, Cesar Baton, Isa Atayev, Eshagh Soorghali, Emin Kurdov, trener: Jose Alessio Da Silva

STRIJELCI: 0-1 Vilela (2′), 1-1 Romulo (16′), 2-1 Davydov (18′), 2-2 Gallo (34′), 2-3 Atayev (37′), 2-4 Gallo (40′), 3-4 Antoshkin (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Rusija 5 (3+2); Azerbajdžan 8 (5+3)

ŽUTI KARTONI: Baghirov (13′), Atayev (14′) – AZERBAJDŽAN

IGRAČ UTAKMICE: Everton Cardoso Gallo (AZERBAJDŽAN)

Vrgorac domaćin neslužbenog Superkupa!

S obzirom na to da je Olmissum prošle sezone osvojio i kup i prvenstvo, ove …

FIFA WC 2021. | Poznati svi sudionici osmine finala!

Okončano je natjecanje po skupinama na Svjetskom prvenstvu, te su poznati svi sudionici osmine finala! …