Barcelona u trileru svladala Kairat i izborila veliko finale!

U drugom polufinalu završnog turnira Lige prvaka u Zadru sastali su se Barcelona i Kairat, a slavila je Barcelona s 3:1. U velikom finalu u ponedjeljak tako će se sastati Barcelona i Sporting, koji je ranije danas s 5:2 bio bolji od Inter Movistara.

Delegat: Jyrki Filppu (FIN)

BARCELONA: Didac Plana, Aicardo, Matheus Rodrigues, André Coelho, Daniel Shiraishi, Dyego, Adolfo, Esquerdinha, Ferrao, Joselito, Marcênio, Povill, Ximbinha, De La Faya, trener: Andreu Plaza

KAIRAT ALMATY: Higuita, Humberto, Dauren Nurgozhin, Edson, Rangel, Albert Akbalikov, Chingiz Yesenamanov, Diego Favero, Dauren Tursagulov, Gadeia, Douglas Junior, Birzhan Orazov, Fernandinho, Narum Serikov, trener: Kaka

STRIJELCI: 1:0 Ferrao (15′), 2:0 Ferrao (21′), 2:1 Diego Favero (25′), 3:1 Ferrao (33′), 3:2 Fernandinho (36′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Barcelona 3 (2+1), Kairat 6 (5+1)

ŽUTI KARTONI: Andre Coelho (6′) – BARCELONA

IGRAČ UTAKMICE: Ferrao (BARCELONA)

Prvu izglednu priliku na utakmici vidjeli smo u četvrtoj minuti. Dyego je brzom loptom sjajno pronašao Aicarda, čiji je udarac završio u bloku. Barcelona je dobila korner, nakon kojeg je odlično pucao Ferrao, no lopta je otišla preko vrata. Samo minutu kasnije bilježimo još jednu priliku Katalonaca. Esquerdinha je fantastičnom loptom preko cijelog terena pronašao usamljenog Adolfa, ali njegov udarac blokirala je obrana Kairata. U istoj minuti vidjeli smo prvu priliku Kairata na utakmici. Gadeia je uputio neugodan udarac s dest-ak metara, no otišlo je to visoko preko vrata. Kairat djeluje prilično inferiorno, pa su se već u ranoj fazi utakmice odlučili za igru s golmanom-igračem. Odmah potom svoj je udarac okušao i Douglas Junior, no i on je bio vrlo neprecizan. U 10. minuti vidjeli smo brzu akciju Barcelone, koju je pokušao realizirat Ferrao, međutim Serikov je bio spreman na to. Minutu kasnije Barcelona ponovno prijeti, najprije preko Dyega, a potom i preko Ferraa, no oba udarca zaustavio je Serikov. U 12. minuti bilježimo novu prijetnju Kazahstanaca. Ponovno su preuzeli rizik igrajući bez vratara, s Tursungulovim u ulozi golmana-igrača, a to im je vrlo brzo donijelo novu šansu. Obrana Barcelone izigrana  je u samo par poteza, a lopta dolazi do Humberta, čiji pokušaj krajnjim naporom brani Plana. Tri minute kasnije Adolfo je dalekometnim udarcem pokušao iznenaditi Serikova, ali njegov udarac nije išao u okvir gola. U 15. minuti Kairat radi 5. akumulirani prekršaj, a Barcelona je dobila priliku iz slobodnjaka na vrlo dobroj poziciji. Slobodni udarac izveo je kapetan Dyego. Bio je to iznimno snažan prizemni udarac, no Serikov je to još jednom zaustavio. Nekoliko sekundi kasnije, večeras raspoloženi vratar Kairata ipak je prisiljen vaditi loptu iz mreže. Ferrao je leđnom tehnikom krasno okrenuo svog čuvara, potom isprve snažno pucao i “probio” Serikova. Odmah potom klupa Kairata zove time-out, na kojem je još jednom dogovorena igra bez vratara, a ovaj put s markerom je zaigrao Humberto. U 17. minuti vidjeli smo odličan pokušaj Fernandinha, no Plana je to odlično ukrotio. Dvije minute kasnije Douglas Junior brzom dijagonalom pronalazi Gadeiu, no ovaj je pucao prilično traljavo.

Prvu priliku u nastavku vidjeli smo nakon samo deset sekundi igre. Fernandinho se sjurio po lijevoj strani, potom snažno pucao, no otišlo je to preko grede. Odmah nakon toga vidjeli i pokušaj iz voleja Gadeie, ali njegov udarac bio je vrlo neprecizan. Nekoliko sekundi kasnije, Barcelona je povela 2:0. Marcenio je kratko dodao za Ferraa, koji baš kao i kod prvog pogotka najprije fintom izbacio iz ravnoteže svog čuvara, nakon čega iz okreta neobranjivo pogađa za 2:0 Katalonaca. Niti minutu kasnije Barcelona je mogla otići na velikih 3:0, no siguran pogodak spriječio je Plana. Bio je to pokušaj Marcenia. U istoj minuti vidjeli smo i još jedan pokušaj Kairata. Diego Favero je iz kornera uputio odličnu poluvisoku loptu za Fernanidha, čiji udarac odlazi pokraj lijeve vratnice. U 24. minuti vidjeli smo nove dvije prilike Kairata, no udarci Edson i Tursungulova nisu pronašli željeni cilj. Posebno težak bio je promašaj Tursungulova, koji je nakon oštre lopte Diega Favera u prostor ostao nečuvan u kaznenom prostoru Barcelone, no lopta mu je prešla preko noge te je promašio cijela vrata. Dvadeset-ak sekundi kasnije, obrana Barcelone ipak je kapitulirala. Diego Favero ostao je neometan na deset-ak metara od gola, te je snažnim udarcem neobranjivo pogodio donji desni kut. U prvih nekoliko minuta nastavka Kairat je bio puna bolja momčad, te su se nizale prilike pred golom Plane. U 29. minuti bilježimo novu veliku priliku Barcelone. Marcenio i Ferrao duplim pasom izigrali obranu Kairata, no Marceniov udarac iz neposredne blizine odlično je pročitao Serikov. Dvije minute kasnije Orazov je uputio snažan udarac iskosa, međutim lopta pogađa vanjski dio mreže. U 33. minuti Barcelona nakon prekrasne akcije dolazi do trećeg pogotka. Španjolci su u tri poteza potpuno izigrali obranu Kazahstanaca, a začetnik akcije bio je Dyego. Kapetan “blaugrane” krasno je proigrao Aicarda, koji šalje oštru loptu u šesterac, ravno na noge Ferraa kojem s metra udaljenosti nije bilo teško zabiti za 3:0. Večeras fenomenalni Ferrao došao je tako do hat-tricka u zadarskom polufinalu! Odmah potom Kairat ponovno prelazi na igru s golmanom igračem, a ovaj put je ulogu preuzeo Diego Favero. U 35. minuti upravo je on odlučio okušati svoj udarac, koji je završio u bloku, no lopta se odbija do Gadeiae, ali s istim ishodom. Međutim, i taj odbijanac došao je na nogu igrača Kairata, točnije Fernandiha, čiji je nespretni udarac ipak završio iza leđa Plana. Bila je to jedna vrlo neobičan akcija, u kojoj su Kazahstanci imali puno sreće, te na kraju sretno i spretno došli do novog smanjenja rezultata. U 39. minuti vidjeli smo još jednu bombu Diega Favera, no lopta je otišla preko grede. Odmah potom pokušao je i Douglas Junior, čiji je udarac blokiran. Deset sekundi prije Kraja bilježimo još jedan pokušaj Diega Favere, no bio je poprilično mlak, te ga je Plana zaustavio bez većih problema. Do kraj utakmice nije bilo promjene rezultata. Barcelona je na krilima sjajnog Ferraoa savladala Kairat i izborila plasman u finale u kojem će u ponedjeljak igrati protiv lisabonskog Sportinga.

O nama Dora Srzić

Dora Srzić je dio CROfutsal-tima od ljeta 2020.godine. 26-godišnja Makaranka privodi kraju studij novinarstva na Filozofskom fakultetu u Mostaru.

2.HMNL | Donesena odluka o popunjavanju lige!

Na temelju članka 40. pravilnika o radu Izvršnog Odbora (dalje: I.O.) HNS-a i njegovih tijela …

1.HMNL | Raspored i delegiranje polufinalne majstorice

Omiški Olmissum je trijumfom na gostovanju kod Futsal Dinama izborio plasman u finale doigravanja za …