EURO 2012 | 1. kolo | Komentar i tablice

EURO 2012

Donosimo vam rezime prvoga dana koji je pokazao kako je futsal lijepa i nepredvidiva igra. ‘Velesile’ su bez većih problema odradile posao u prvom kolu, ali iznenađenja je bilo u nekim drugim dvobojima. U nastavku članka potražite više detalja.

Španjolska – Francuska 4:0 (2:0)
Pomlađena Španjolska reprezentacija je bez većih problema svladala Španjolsku. U utakmici koju suaktualni Europski prvaci kontrolirali od samog početka najviše se uz kapetana Torrasa istaknuo Fernandao, strijelac trećeg pogotka.
Pitanja o pobjedniku skupine uopće ne bi trebalo biti, iako Španjolci igraju u Azerbejdžanu protiv neugodnog domaćina, najbolja su momčad Starog kontinenta.

Azerbejdžan – Kazakhstan 6:3 (3:1)
Serjao, Biro Jade i Felipe imena su koja su dobro zapamtili svi ljubitelji futsala sa prošlog Eura u Mađarskoj. Baš taj trojac je sa po dva pogotka donio pobjedu Azerbejdžanu protiv Kazakhstana u utakmici s puno prilika i jako malo prekršaja.

[table id=59/]

Rusija – Finska 5:1 (2:0)
Rusija je još jedna od reprezentacija koje je krenula s pomlađivanjem momčadi, ali oslonac, Prudnikov, Maevski, Cirilo i Khamadiyev su i dalje tu i baš su oni zaslužni za rano vodstvo u ovoj utakmici i pogodak Prudnikova već u prvoj minuti. Do kraja su kontrolirano priveli utakmicu kraju, a Cirilo je sa svoja dva pogotka potvrdio epitet jednog od najopasnijih pivota Europe.

Nizozemska – Srbija 3:3 (2:2)
Jedno od iznenađenja u Rotterdamu priredio je domaćin. Već u 22. sekundi, Morabiti je šokirao Srbe i doveo Nizozemsku u vodstvo. Nakon šeste minute i još jednog pogotka domaćina zvono za uzbunu počelo je u redovima reprezentacije Srbije. Ipak, Perić u petnaestoj minuti smanjuje rezultat na 2:1. Kada je najprepoznatiljiviji futsal igrač Balkana, Vidan Bojović izjednačio na 2:2 u trideset i četvrtoj izgledalo je da će Srbi do povoljnog rezultata. Vladan Cvetanović je u trideset sedmoj minuti imao priliku iz šesterca, ali domaći vratar, Rozenbeek mu je obranio udarac.
Novi šok uslijedio je trideset i četiri sekunde prije kraja, Attaibi je doveo Nizozemsku u vodstvo od 3:2.
Cvetanović se na žalost cijele dvorane ipak iskupio 14 sekundi prije kraja, kada je poravnao rezultat i postavio konačnih 3:3 u jednoj od najzanimljivijih utakmica dana.

[table id=60/]

Portugal – Makedonija 3:1 (1:0)
Iako rezultat ne govori tako, Portugalci su s lakoćom svladali Makedoniju, koja ni u jednom trenutku, pa čak ni kad su došli na 2:1 nije mogla zaprijetiti doprvaku Europe. Ricardinho, Arnaldo i Cardinale su postigli po pogodak, a izbornika Jorge Braza veseli činjenica da je Ricardinho opet tu, a s njim momčad ima drugu dimenziju.

Poljska – Bjelorusija 2:2 (0:2)
Bjelorusija je 37 minuta imala prednost od 2:0, a onda su Poljaci u svojoj dvorani to pogocima Leszyka i Slonine pretvorili u 2:2. Bjelorusi su si ovim rezultatom zakomplicirali pitanje prolaska dalje, jer ih čekaju još dvije teške utakmice, ona s Portugalom i čvrsta Makedonija, kojoj je remi u ovoj utakmici dao nadu za povijesnu šansu.

[table id=61/]

Češka – Norveška 4:3 (4:2)
Skupina 4 jučer je bila najzanimljivija za gledatelje. Norvežani, koji su u preliminarnoj fazi ostvarili tri pobjede, iznenadili su brončane s posljednjeg Europskog i poveli sa 1:0, ali to vodstvo nije potrajalo ni cijelu minutu. Predvođeni braćom Mareš i Belejom, Česi sudo kraja poluvremena došli do 4:2. Ipak, Mađari se nisu predali, i pri rezultatu od 4:3, koji je stajao od 27. minute imali su još nekoliko prilika za pogodak.

Rumunjska – Slovačka 5:6 (1:5)

Slovačka reprezentacija napravila je najveće iznenađenje prvog kola. Rezultat u jednom trenutku prvog poluvremena je bio 5:0, a Rumunji su čupali kose zbog obrana Gašparoviča i munjevitih kontri kojima su im Slovaci natrpali mrežu. U drugom poluvremenu Rumunjska je s golmanom-igračem uspjela doći do 5:5, ali u 39. minuti, rade pogrešku i Brunovsky zabija u praznu mrežu za konačnih 6:5.

[table id=62/]

Ukrajina – Belgija 4:3 (4:0)
Ukrajinci su odlično započeli utakmicu ne ostavljajući Belgiji nimalo prostora u prvom poluvremenu, a tome svjedoči i rezultat od 4:0. U nastavku su izabranici Genadii Lisenchuka podcijenili Belgijance koji su upornošću došli na 4:3, ali snage za potpuni preokret nisu imali.

Mađarska – Turska 2:3 (2:0)
Turci su režirali preokret dana šokiravši Mađare i vjerojatno ih udaljili s Eura iz Hrvatske. Nakon 2:0 u prvom poluvremenu činilo se da će Mađari do rutinske pobjede, ali furiozni Turci su na krilima Yildrima došli do preokreta i izborili veliku šansu za plasman na Euro.

[table id=63/]

Italija – Latvija 6:1 (2:0)
Italija je također bez većih problema svladala Latviju. Nakon 2:0 u prvom poluvremenu, Latvijci su vratili nadu pogotkom u trideset i prvoj minuti, ali samo šezdeset sekundi bilo je dovoljno Talijanima za nova tri pogotka i potvrdu pobjede na startu.

Slovenija – Bosna i Hercegovina 5:1 (1:1)
Cijela dvorana u Laškom bila je šokirana do kraja prvog poluvremena u kojem je Vladisavljević doveo BiH reprezentaciju u vodstvo. Ipak, Vrhovec se pobrinuo da se na odmor ode s neriješenim rezultatom. Nadmoć u broju udaraca od 25 pokušaja rezultirala je i sa još četiri pogotka u drugom poluvremenu za sigurnu pobjedu domaćina ove kvalifikacijske skupine.

[table id=64/]

O nama Filip Andabaka

EURO 2022. | Španjolska slavila u Sloveniji, remi Češke i Portugala

Jučer su odigrana dva susreta kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će se sljedeće godine održati …

EURO 2022. | Trijumf Italije u Finskoj, remi Srbije i Makedonije

Jučer je odigrano 6 susreta kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će se sljedeće godine održati …