EURO 2022 ZA ŽENE | Završena Preliminarna runda!

Od svibnja do kolovoza ove godine odigrana je Preliminarna runda za odlazak na Euro 2022. Odigrana su ukupno tri turnira, na kojima su slavili Nizozemska, Srbija i Belgija. Domaćin jednog od turnira, ujedno i turnira koji se posljednji odigrao, od 16. do 19. kolovoza, bio je moldavski Ciorescu, a uz domaćine nastupile su i reprezentacije Nizozemske, BIH i Armenije. Prvi favorit bila je Nizozemska, a taj status u konačnici je i opravdala. Turnir su završile s maksimalnim učinkom te tako suvereno osvojile prvo mjesto u grupi. Drugo mjesto pripalo je Armeniji (6 osvojenih bodova), treće BIH (tri osvojena boda), dok je na posljednjem mjestu završila Moldavija (natjecanje okončala bez bodova).

Moldavija 0 0 3 0 19 -19 0
Podsjetimo, u svibnju ove godine također su se odigrala dva turnira Preliminarne runde, a održali su se u Jonavi i Gibraltaru. Na turniru u Litvi sudjelovale su četiri reprezentacije: Litva, Srbija, Slovačka i Sjeverna Irska. Prvo mjesto pripalo je Slovakinjama, koje su slavile u sva tri susreta. Drugo mjesto pripalo je Srbiji, kao treća je završila Sjeverna Irska, dok su domaće malonogometašice završile na začelju ljestvice.

Litva 0 0 3 1 18 -17 0

Pregled rezultata preliminarne runde završavamo turnirom u Gibraltaru, na kojem je uz domaćine nastupila još jedino Belgija (Kazahstan je otkazao nastup). Odigrana je tako samo jedna utakmica (ona između Belgije i Gibraltara), a pobjedu je nakon kaznenih udaraca odnijela Belgija te se tako kvalificirala u Glavnu rundu kvalifikacija za odlazak na Euro 2022.

Belgija – Gibraltar 8:7 nakon penala 3:3 nakon produžetaka (2:2)

Belgija 0 1 0 3 3 0 1
Srbija 0 1 0 3 3 0 1
Sjeverna Irska 0 0 0 0 0 0 0

Nizozemska, Slovačka i Belgija svoj kvalifikacijski put tako nastavljaju u Glavnoj rundi. Nizozemska će plasman na Euro tražiti preko Rusije, Mađarske i Bjelorusije, dok će Slovačka igrati protiv Španjolske, Italije i Švedske. Belgiji na putu do kontinentalne smotre stoje Ukrajina, Finska i Češka. Od ranije je poznato da će se hrvatska reprezentacija za plasman na Euro na domaćem terenu boriti s Portugalom, Slovenijom i Poljskom. Susreti Glavne runde na rasporedu su od 19. do 21. listopada 2021., a odlazak na Euro izborit će samo pobjednici skupina.

O nama Dora Srzić

Dora Srzić je dio CROfutsal-tima od ljeta 2020. godine. 26-godišnja Makaranka je magistra novinarstva.

Novo Vrijeme, Vrgorac, Crnica i Futsal Dinamo u utrci za superkup!

Kao što smo već najavili na našim stranicama, danas i sutra u vrgoračkom Domu sportova …

FIFA WC 2021. | Rusija i Maroko prvi četvrtfinalisti!

Rusija i Maroko prvi su četvrtfinalisti Svjetskog prvenstva koje se održava u Litvi! U jučer …