EURO 2014. | Pregled po skupinama | Dan 2

Drugi dan kvalifikacija za europsko prvenstvo je iza nas. Mi ćemo ga zasigurno pamtiti po novom trijumfu naše reprezentacije, no i u ostalim skupinama bilježimo nekoliko zanimljivih rezultata. U nastavku Vam donosimo pregled po svim kvalifikacijskim skupinama.

UEFA-EURO-2014-600

GRUPA 1

Mađarska – Finska = 5:2 (2 Dróth, 2 Harnisch, Dávid; Majamaa, Lind)
Italija – Crna Gora = 6:0 (3 Patias, Fortino, Gabriel Lima, Merlim)

U grupi 1 za sada sve ide prema očekivanjima. Nakon teške pobjede na otvaranju protiv Crne Gore, domaćin je do nove pobjede došao protiv Finske. Ponovno je raspoložen u redovima Mađarske bio Zoltán Dróth s 2 pogotka, koliko je zabio i Harnisch, a konačan omjer postavio je Dávid. Finska je bila ravnopravna prvih 10ak minuta kada su golovima Majamaae i Linda držali utakmicu u egalu. U završnici poluvremena domaćin prelazi u vodstvo koje je do kraja povećao na 5:2.
U drugom susretu Italija je upisala uvjerljivu pobjedu protiv Crne Gore. Trostruki strijelac bio je Patias, dok su po jedan gol pridodali Fortino, Gabriel Lima i Merlim.
U subotu će Finska i Crna Gora igrati za prestiž, dok će Italija i Mađarska igrati za 1.mjesto i izravan plasman na EURO. Italija je usprkos tome što se igra u Mađarskoj veliki favorit, a dovoljan joj je i remi za konačan trijumf.

Madarska-Finska

GRUPA 2

Azerbajdžan – Bosna i Hercegovina = 3:2 (Farzaliyev, Alves, ag-S.Novoselac; S.Novoselac, Kahvedžić)
Slovačka – Norveška = 3:2 (2 Hal’ko, Bahna, Kozár; Ravlo, Wiseth, Dønnem)

U susretu s favoriziranim Azerbajdžanom reprezentacija BiH je pružila vrlo dobar otpor i prava je sreća što na koncu nisu nagrađeni bodom. Azerbajdžan je dvaput vodio golovima Farzaliyeva i Alvesa, ali je BiH u oba navrata vrlo brzo poravnavala preko Novoselca i Kahvedžića. Presudan trenutak dogodio se u 35.minuti kada Novoselac autogolom donosi pobjedu “azerima”.
U drugom susretu domaćin Slovačka je slavila protiv Norveške rezultatom 4:2! Uz uvijek raspoloženog Hal’ka, zabili su još Bahna i Kozár, dok su za Norvešku zabili Wiseth i Dønnem.
Porazom je Norveška otpala iz svih kombinacija. “Azerima” je za 1.mjesto dovoljan i remi u poslijednjem kolu s domaćinom, a tim rezultatom Slovačka bi osigurala baraž. No pobjeda vodi slovake izravno na EURO, te će ovaj susret zasigurno biti izuzetno zanimljiv. BiH je u igri za baraž, a uz pobjedu s 2 gola prednosti nad otpisanom Norveškom, potreban im je i poraz domaćina od Azera. Situacija pred poslijednji dan uvelike podsjeća na poslijednje kvalifikacije za SP kada su Azeri i Ukrajinci u poslijednjem kolu remijem izbacili Hrvatsku iz daljnjeg natjecanja. Nadajmo se da će ovoga puta ipak pobijediti fair-play.

GRUPA 3

Rumunjska – Rusija = 1:2 (Safar; Sergeev, Fukin)
Latvija – Kazahstan = 0:2 (Pengrin, Pershin)

U derbiju skupine Rusija je pobjedom nad Rumunjskom osigurala plasman na EURO. Sve bitno praktički se dogodilo u prvih 10ak minuta. Na samom otvaranju Safar je doveo Rumunjsku u vodstvo, u 6.minuti izjednačio je Sergeev, a pobjedu Rusiji donosi Fukin u 11.minuti.
U drugom susretu Kazahstan je pobjedom nad Latvijom ostao u utrci za dodatne kvalifikacije. Pengrin je već u 1.minuti doveo goste u vodstvo, a konačnih 0:2 postavlja Pershin početkom nastavka. Domaćin je tako i nakon drugog dana ostao bez bodova.
Rusija je i teoretski osigurala 1.mjesto, a o sudioniku dodatnih kvalifikacija odlučiti će izravni dvoboj Rumunjske i Kazahstana gdje je Rumunjskoj dovoljan i neodlučeni ishod.

GRUPA 4

Hrvatska – Makedonija = 3:2 (2 Marinović, Novak ; Petrović, ag-Grcić)
Španjolska – Švedska = 13:0 (3 Ortiz, 2 José Ruiz, 2 Miguelín, 2 Sergio Lozano, Rafael Usín, Torras, Raúl Campos, Lin)

O pobjedi Hrvatske nad Makedonijom već smo pisali na našim stranicama, a osim izvještaja s utakmice možete pročitati i izjave naših reprezentativaca Jukića, Pavića i Babića. Usprkos velikoj dominaciji, pobjedu smo ostvarili tek u poslijednjoj minuti kada Novak zabija za 3:2 na 9 sekundi do kraja. Prethodno nas je Marinović dvaput dovodio u vodstvo, a makedonci su preko Petrovića (jednom uz dodir Grcića) dvaput brzo poravnavali.
U drugom susretu gledali smo igru mačke i miša. Španjolska je deklasirala Švedsku upisavši najuvjerljiviju pobjedu kvalifikacija.
U subotu će Hrvatska i Španjolska odlučivati o pobjedniku skupine. Španjolska je veliki favorit, a naša reprezentacija je već sada ostvarila zacrtani cilj, plasman u dodatne kvalifikacije, gdje se nadamo povoljnijem ždrijebu od ovog gdje se pored Španjolske teško nadati izravnom plasmanu na EURO.

Hrvatska-Makedonija

GRUPA 5

Portugal – Poljska = 5:2 (2 Ricardinho, 2 Joel Queirós, Leitão; Czech, Kubik)
Srbija – Grčka = 5:0 (2 Živanović, Rajčević, Rakić, Kocić)

U Grupi 5 za sada sve ide prema očekivanjima. Portugal i Srbija su s 2 pobjede došli u situaciju da međusobnim susretom odlučuju o izravnom plasmanu na EURO. Portugal u susret ulazi s psihološkom prednošću jer mu je i remi dovoljan za 1.mjesto zbog bolje gol-razlike.
U prvom susretu Portugal je nakon izjednačenog 1.poluvremena u nastavku slomio otpor Poljske. Nakon 2:2 na poluvremenu, u rasponu od 24.do 27.minute Portugal s 3 gola odlazi na konačnih 5:2! Raspoloženi su bili Ricardinho i Joel Queirós s 2 gola, a jedan je pridodao Leitão. Za Poljsku su zabili Czech i Kubik.
U drugom susretu Srbija je s 5:0 slavila protiv Grčke. Golovima Živanovića (2), Rajčevića, Rakića i Kocića, Srbija je u 29.minuti došla do 5:0, no do konca nisu postigli pogodak koji bi ih stavio u bolji položaj u odnosu na Portugal.

GRUPA 6

Bjelorusija – Češka = 3:4 (Savintsev, Lushkovski, Popov; 2 Seidler, M.Mareš, Gerčák)
Nizozemska – Gruzija = 7:3 (3 Attaibi, 2 St Juste, De Groot, Makhoukhi; 3 Sigunava)

U prvom susretu Češka je teškom mukom došla do pobjede protiv Bjelorusije. Nakon 1:1 na poluvremenu, u ranoj fazi nastavka Bjelorusija s 2 gola odlazi na 3:1! No Češka se vraća s 2 gola Seidlera, a vrijednu pobjedu Češkoj donosi vratar Libor Gerčák golom za 3:4 u 38.minuti preko cijelog terena, uz veliki propust bjeloruskog vratara.
U drugom susretu Nizozemska je uvjerljivom pobjedom došla na korak do EURA. Zanimljiva je bila završnica susreta. Gruzijac Sunigava svojim trećim golom u 39.minuti postavlja 5:3, no u poslijednjih 20 sekundi domaćin golovima De Groota i Makhoukhija dolazi do 7:3, rezultat koji im u poslijednjem kolu čini i remi dostatnim za plasman na EURO. Za jedan gol bolja gol-razlika od Češke  učinit će zasigurno njihov međusobni susret u subotu još zanimljivijim.

GRUPA 7

Turska – Engleska = 4:3 (2 Keskin, 2 Erdal; Parkes, Morgan, Cook)
Slovenija – Ukrajina = 8:3 (5 Čujec, Mordej, Fetič, ag-Ros; Sorokin, Klochko, Valenko)

U prvom susretu Turska je znatno teže od očekivanog pobijedila Englesku i ostala u igri za plasman na EURO. Domaćina su do pobjede predvodili Keskin i Erdal s po 2 gola.
U derbiju skupine Slovenija je s uvjerljivih 8:3 slavila protiv Ukrajine i osigurala plasman na EURO. Iako je statistički Ukrajina bila dominantna, Slovenija je bila znatno uspješnija u realizaciji i na koncu upisala uvjerljivu pobjedu. Čak 5 golova postigao je Čujec, a uz to je i promašio penal u 15.minuti; po jedan gol dodali su Mordej, Fetič i Ros u vlastitu mrežu. Za Ukrajinu su zabili Sorokin, Klochko i Valenko.
Kao što smo rekli, Slovenija je osigurala 1.mjesto i u poslijednjem kolu igra rasterećeno protiv Engleske. Turska i Ukrajina će pak igrati za dodatne kvalifikacije, a Ukrajini je dostatan i remi za plasman u baraž.

Slovenija-Ukrajina

UEFA Futsal Liga prvaka | Još jednom odgođen ždrijeb…

Krovna europska nogometna organizacija još je jednom odgodila ždrijeb “UEFA Futsal Lige prvaka”! Epilog je …

Massimiliano Bellarte novi je izbornik Italije!

Nakon što smo prošli tjedan objavili kako je Tomislav Horvat novi izbornik Slovenije, danas Vam …