EURO 2014. | Pregled po skupinama | Dan 1

Odigrane su utakmice 1.kola po skupinama kvalifikacija za EURO. Kako Vam je zasigurno poznato, samo  će pobjednici kvalifikacijskih skupina ostvariti izravan plasman na EURO, dok će drugoplasirane reprezentacije ući u baraž dodatnih kvalifikacija.
U nastavku Vam donosimo pregled po skupinama uz kratak osvrt.

UEFA FUTSAL EURO 2012 CROATIA
UEFA Euro 2014

GRUPA 1

Mađarska – Crna Gora = 4:3 (3 Dróth, Lódi; 2 Barović, Čalasan)
Italija – Finska = 5:1 (2 Saad, Honorio, Gabriel Lima, Leggiero; Pakola)

Domaćin ove grupe je talijanski Bari gdje se u dvorani Pala Florio odigravaju susreti, a jedan od sudaca u ovoj grupi bio je i naš Danijel Janošević.
U zanimljivom susretu na otvaranju, Mađarska je teškom mukom došla do pobjede protiv Crne Gore. Golovima Barovića crnogorci su imali 0:2 nakon nepunih 5 minuti igre. Sredinom 1.poluvremena Dróth smanjuje na 1:2, a isti igrač u 27.minuti vraća stvari na početak. Čalasan u 31.minuti dovodi Crnu Goru u novo vodstvo, no u naredne 3 minute Mađarska golovima sjajnog Drótha i Lódia dolazi do vrijedne pobjede.
Domaćin je u drugom susretu pobijedio Finsku našeg trenera Miće Martića. Nakon 10ak minuti igre Italija je imala 3:0 golovima Honoria i dvaput Saada. U nastavku su za Italiju zabili još Gabriel Lima i Leggiero, dok je počasni gol za Finsku postigao Pakola.
Danas će Finska igrati s Mađarskom, dok će Italija odmjeriti snage s Crnom Gorom.

GRUPA 2

Azerbajdžan – Norveška = 6:0 (2 Biro Jade, 2 Borisov, Felipe, Hajiyev)
Slovačka – Bosna i Hercegovina = 4:4 (2 Halko, Rafaj, Mikita; Šunjić, Mulahmetović, Radmilović, ag-Halko)

U dvorani Interhala Pasienky u slovačkoj Bratislavi igraju se susreti grupe 2. Azerbajdžan je predvođen svojom “brazilskom kolonijom” uvjerljivo slavio protiv Norveške. Dvostruki strijelci bili su Biro Jade i Borisov, dok su po jedan gol pridodali Felipe i Hajiyev.
U drugom susretu bilo je puno više drame i neizvijesnosti. Domaćin je odigrao samo 4:4 s reprezentacijom Bosne i Hercegovine, no kada se pogleda na tijek zbivanja na terenu domaćin može biti zadovoljan i bodom. Slovačka je povela golom Halka u ranoj fazi susreta, no uslijedio je veliki prokret. Najprije je Šunjić u 8.minuti izjednačio, a do odmora je BiH povela golom Mulahmetovića. Kada je u nastavku BiH golom Radmilovića i autogolom Halka u samo 2 minute došla do 1:4, djelovalo je da je susret odlučen. No golovima Halka, Rafaja i Mikite domaćin dolazi do 4:4 nepune 2 minute prije kraja. No tu nije bio kraj, jer je u poslijednjoj minuti isključen vratar domaćih Gašparovič, no u poslijednjih 40 sekundi BiH nije uspjela materijalizirati brojčanu prednost. Ostalo je 4:4, rezultat koji i jednima i drugima ostavlja nadu u prolaz grupe.
Bosna i Hercegovina će danas igrati protiv vrlo dobrog Azerbajdžana, dok Slovačku čaka nešto lakši zadatak protiv Norveške.

GRUPA 3

Rusija – Kazahstan = 5:1 (2 Pula, Robinho, Afanasyev, Lyskov; Shorin)
Latvija – Rumunjska = 2:6 (Jakovjevs, Kojevsnikovs; 2 Lupu, 2 Al-Ioani, Dobre,Dan)

Latvijski Zemgales Olympic Centar u Jelgavi ugostio je grupu 3, koja djeluje sasvim izvjesna već nakon prvog dana. Rusija se lako obračunala s Kazahstanom; već u 2.minuti poveli su 1:0 golom Robinha, a do odmora je golovima Afanasyeva i dvaput Pule došla do velikih 4:0! U ranoj fazi nastavka za 5:0 zabio je Lyskov, a nakon toga Rusija je okopnila s napadima što je protivnik iskoristio i u završnici golom Shorina došao do počasnog pogotka za konačnih 5:1!
U drugom susretu Rumunjska je iako bez svog najboljeg igrača Mateia uvjerljivo slavila protiv domaćina. Već na isteku 2.minute Lupu dovodi rumunje u vodstvo, a do odmora golovima Al-Ioanija, Dobrea, Dana i još jednom Lupua gosti odlaze na nedostižnih 0:5! U nastavku su  Kojesnikovs i Jakovjevs zabili za domaćina, a Al-Ioani za goste za konačnih 2:6!
Danas će domaćin igrati s Kazahstanom, dok Rusija i Rumunjska igraju po svemu sudeći ključni dvoboj za 1.mjesto i izravan plasman na EURO.

GRUPA 4

Hrvatska – Švedska = 7:0 (2 Marinović, 2 Grcić, Jelovčić, Grbeša, Babić)
Španjolska – Makedonija =5:1 (2 Raúl Campos, Fernandão, Lozano, Miguelin; Micevski)

Grupa 4 je “naša grupa” i tu nam je zasigurno već svima poznato stanje. Susreti se odigravaju u dvorani Diego Calvo Valera u Águilasu. O pobjedi Hrvatske nad Švedskom već smo pisali ovdje, no pobjede je uvijek lijepo sjetiti se. Dvostruki strijelci u 1.poluvremenu bili su Marinović i Grcić za prednost 4:0, a u nastavku smo golovima Jelovčića, Grbeše i Babića zaokružili trijumf rezultatom 7:0! Uz već spomenuti članak o pobjedi naše reprezentacije, možete pročitati i izjave nakon utakmice koje su samo za CROfutsal dali Ivo Jukić i Jakov Grcić.
U drugom susretu Španjolska je slavila protiv Makedonije rezultatom 5:1! Dugo su favorizirani domaćini lomili otpor Makedonije, sve dok Fernandão u 11.minuti nije zabio. S 2 gola Raúl Camposa domaćin na odmor odlazi s 3:0, a u ranoj fazi nastavka Lozano i Miguelin zabijaju za velikih 5:0! Tada dolazi do opuštanja domaćina koji do kraja susreta više ne zabija, a na samom izdisaju susreta Micevski zabija za konačnih 5:1!
Danas je za našu reprezentaciju ključna utakmica protiv Makedonije, dok od domaćina očekujemo reviju golova protiv Švedske.

GRUPA 5

Portugal – Grčka = 6:1 (2 Pedro Cary, Gonçalo, Paulinho, Djo, Leitão; Mourdoukoutas)
Srbija – Poljska = 2:0 (Milosavac, Aksentijević)

Kristalna dvorana u srpskom Zrenjaninu ugostila je grupu 5, gdje uz domaćina kao glavni favorit za prolazak dalje figurira Portugal. Upravo su portugalci prvi izašli nateren i s uvjerljivih 6:1 slavili protiv Grčke. Nakon prvih 20 minuta Portugal je imao 4:0 golovima Gonçala, Caryja, Paulinha i Djoa, a u prvoj minuti nastavka zabili su Leitão i još jednom Pedro Cary za velikih 6:0! I tu je Portugal stao, do kraja više nisu zabili, a Grčka je golom Mourdoukoutasa iz penala došla do konačnih 6:1!
Srbija je znatno teže od očekivanog slavila protiv Poljske. Dugo su gosti držali “nulu”, a onda je u 29.minuti Milosavac zabio za 1:0! No ni taj gol nije razbio Poljsku koja je s tim rezultatom ušla u završnicu, a onda s golmanom-igračem krenula po izjednačenje. No umjesto izjednačenja primili su još jedan gol u praznu branku od strane srbijanskog vratara Aksentijevića za konačnih 2:0!
Danas Srbija dočekuje Grčku, a Poljska će novo čudo tražiti protiv Portugala.

GRUPA 6

Češka – Gruzija = 4:1 (2 Seidler, Frič, ag-Sebiskveradze; Sebiskveradze)
Nizozemska – Bjelorusija = 2:1 (Makhoukhi, De Groot; Popov)

Grupa 6 se odigrava u nizozemskom Topsportcentru u Rotterdamu. Po mnogima je to najslabija grupa, bez jake europske reprezentacije, s Češkom kao nositeljem, a uz domaćina tu su još Turska i Bjelorusija.
Češka je u prvom susretu rezultatom 4:1 slavila protiv Gruzije. Poveli su zarano autogolom Sebiskveradzea, a svi ostali golovi pali su u nastavku. Dvaput Seidler i jednom Frič zabili su za 4:0, a konačnih 4:1 postavlja Sebiskveradze u poslijednjoj minuti.
Domaćin je pak s 2:1 slavio protiv Bjelorusije. Rano su poveli golom Makhoukhija u 2.minuti, a izjednačenje gostima donosi Popov u 26.minuti. No domaćin brzo odgovara i nepunu minutu kasnije postiže (pokazat će se kasnije) odlučujući gol preko De Groota za 2:1!
Danas će domaćin igrati protiv Gruzije, dok će Bjelorusija na megdan Češkoj.

GRUPA 7

Turska – Slovenija = 3:5 (Keskin, Erdal, ag-Vrhovec; 2 Melink, 2 Čujec, Osredkar)
Ukrajina – Engleska = 7:0 (2 Sorokin, Pavlenko, Sviridov, Ovsyannikov, Bondar, ag-Jennings)

Turska Erzurum Buz Arena Sports ugostila je poslijednju kvalifikacijsku grupu, gdje je za očekivati da Slovenija i Ukrajina odlučuju o plasmanu na EURO. Prvog dana i jedni i drugi su uspješno absorbirali svoje susrete, a već danas na rasporedu je njihov međsobni susret gdje bi pobjednik trebao osigurati nastup na EURU.
Golovima Osredkara i Melinka Slovenija je sredinom 1.poluvremena povela protiv domaćina, no do odmora se Turska u potpunosti vraća u igru golom Keskina i Erdala iz akumulacije. Autogolom Vrhovca domaćin u 22.minuti dolazi do potpunog preokreta, no do kraja više nisu zabili, dok je Slovenija već u naredne 3 minute golovima Čujeca i Melinka povela, a konačnih 3:5 postavlja Čujec u 35.minuti.
U drugom susretu bilo je znatno manje neizvijesnosti. Ukrajina je s visokih 7:0 slavila protiv Engleske, što i nije iznenađenje kada se zna da je Engleska debitant u svijetu futsala. Nakon prvih 20 minuta bilo je 3:0 golovima Sorokina i Pavlenka, te autogolom Jenningsa. U nastavku Sorokin svojim drugim golom postavlja 3:0, a takav rezultat zadržao se sve do poslijednje minute kada Ukrajina golovima Sviridova, Ovsyannikova i Bondara odlazi do konačnih 7:0!

UEFA Futsal Liga prvaka | Još jednom odgođen ždrijeb…

Krovna europska nogometna organizacija još je jednom odgodila ždrijeb “UEFA Futsal Lige prvaka”! Epilog je …

Massimiliano Bellarte novi je izbornik Italije!

Nakon što smo prošli tjedan objavili kako je Tomislav Horvat novi izbornik Slovenije, danas Vam …