EURO 2016. | 1/4-finale | Portugal – Španjolska 2:6 (0:3)

U drugom susretu četvrtfinala Europskog prvenstva u Beogradu, Španjolska je uvjerljivo slavila protiv Portugala rezultatom 2:6!

Kontrolor suđenja: Perry Gautier (BEL)

PORTUGAL: Bebe, Paulinho, Bruno Coelho, Pedro Cary, Fábio Cecílio, Arnaldo Pereira, Cardinal, Djô, João Matos, Ricardinho, Anilton, Tiago Brito, Fábio Lima, Vítor Hugo, trener: Jorge Braz

ŠPANJOLSKA: Paco Sedano, Ortiz, José Ruiz, Mario Rivillos, Bebe, Rafa Usín, Pola, Lin, Alex, Andresito, Miguelín, Raúl Campos, Jesús Herrerotrener: José Venancio López

STRIJELCI: 0:1 Miguelín (13′), 0:2 Rivillos (15′), 0:3 Alex (18′), 1:3 Ricardinho (23′), 1:4 Raúl Campos (24′), 2:4 Ricardinho (26′), 2:5 Alex (35′), 2:6 Rivillos (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Portugal 10 (5+5); Španjolska 5 (1+4)

ŽUTI KARTONI: Cardinal (30′) – PORTUGAL

IGRAČ UTAKMICE: Miguelín (ŠPANJOLSKA)

U drugom susretu četvrtfinala Europskog prvenstva u Beogradu, Španjolska je uvjerljivo slavila protiv Portugala rezultatom 2:6! Španjolci su se pokazali u impresivnom izdanju, potvrdivši epitet jednog od najvećih favorita za naslov prvaka.
Prvu veliku priliku bilježimo u 10.minuti kada na ubačaj s desne strane Ortiza, Pola u sredini pogađa gredu! Prave prilike su se zaista teško stvarale, a onda u 13.minuti Bruno Coelho ruši Alexa u kaznenom prostoru i nudi Španjolskoj priliku iz penala. Miguelín je pucao silovito po sredini gola, pored Bebea koji je otišao u stranu, 0:1! Portugal se uz rezultatski zaostatak našao u bonusu s akumuliranim prekršajima. U 15.minuti Španjolska dolazi do povećanja vodstva. Ortiz je iz auta dao povratnu loptu za Rivillosa koji s 12ak metara preciznim prizemnim udarcem zabija za 0:2! U 18.minuti Španjolska novim golom dolazi na korak do trijumfa već u 1.poluvremenu! Paulinho je izgubio loptu duboko u svojoj polovici, a Alex izlazi sam pred Bebea i maestralnim lobom zabija za 0:3! Španjolska je tako otišla na odmor s velikom prednošću.
Prvu izgledniju priliku u nastavku bilježimo u 23.minuti kada se Ricardinho izborio za udarac s desne strane, no ispriječila se vratnica. No samo nekoliko trenutaka kasnije Portugal ipak dolazi do zgoditka. Najveći dio posla obavili su Pedro Cary i Arnaldo Pereira koji su zajedničkim snagama osvojili loptu i povukli kontru koju je golom za 1:3 okrunio Ricardinho. No ipak, nada Portugalaca jer bila kratkog vijeka jer već u slijedećem napadu Raúl Campos bježi po desnoj strani i iz teške situacije savladava nesigurnog Bebea za 1:4! U 26.minuti na scenu stupa genijalni Ricardinho novim potezom koji je digao na noge cijelu dvoranu. Ricardinho je genijalnim potezom uz aut-liniju prošao Miguelína, te špicem s 9-10 metara pogodio bliže rašlje Paco Sedana za 2:4! Publika se digla na noge skandirajući omalenom čarobnjaku, te od tada kreće velika podrška portugalskoj reprezentaciji. U 31.minuti Pola iz auta dodaje za Rivillosa koji s 9-10 metara pogađa gredu! Od 34.minute Portugal igra s Brunom Coelhom u ulozi golmana-igrača, te već u prvom napadu ozbiljno prijete preko Cardinala čiji udarac s lijeve strane sjajno brani Paco Sedano. U slijedećoj minuti susret je odlučen. Nakon obrane Paco Sedana uslijedila je brza kontra Španjolaca gdje je sjajno po desnoj strani prošao Miguelín, ubacio u sredinu gdje Alexu nije bilo teško proslijediti loptu u praznu mrežu za 2:5! U 37.minuti u igri s golmanom-igračem Cardinal na drugoj vratnici proigrava Tiaga Brita čiji udarac sjajno brani Paco Sedano! U 39.minuti još je jednom izrađena prilika za Tiaga Brita, ali Paco Sedano brani i ovaj njegov pokušaj. Konačan omjer postavio je Rivillos 30 sekundi prije duboko iz svog pola pogodivši prazan gol Portugala za konačnih 2:6!

Mateo Kljunak: “Smatram kako imamo dovoljnu kvalitetu i uz ovakav rad možemo daleko dogurati.”

Nakon “hladnog tuša” i poraza protiv Šibenika 1983 u trećem kolu momčad AFC Universitasa je …