EURO 2016. | 1/4-finale | Rusija – Azerbajdžan 6:2 (2:1)

Rusija je pobjedom nad Azerbajdžanom ostvarila plasman u polufinale Europskog prvenstva! U dvoboju pred nešto više od 2000 gledatelja, Rusija je slavila na krilima raspoloženog Eder Lime s uvjerljivih 6:2!

Kontrolor suđenja: Massimo Cumbo (ITA)

RUSIJA: Gustavo, Vladislav Shayakhmetov, Nikolai Pereverzev, Dmitri Lyskov, Sergei Sergeev, Danil Kutuzov, Eder Lima, Sergei Abramov, Robinho, Ivan Milovanov, Romulo, Renat Shakirov, Daniil Davydov, Sergey Vikulov, trener: Sergei Skorovich

AZERBAJDŽAN: Rovshan Huseynli, Samir Hamazayev, Zeynal Zeynalov, Ramiz Chovdarov, Fineo De Arauyo, Eduardo, Rizvan Farzaliyev, Augusto, Amadeu, Vitaliy Borisov, Rafael, Khatai Baghirov, Sergey Chuykov, Elnur Zamanov, trener: Faustino Perez

STRIJELCI: 1:0 Abramov (7′), 1:1 Augusto (8′), 2:1 Romulo (15′), 3:1 Eder Lima (25′), 4:1 Abramov (26′), 4:2 Augusto (29′), 5:2 Eder Lima (39′), 6:2 Eder Lima (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Rusija 3 (2+1); Azerbajdžan 9 (4+5)

ŽUTI KARTONI: Pereverzev (1′) – RUSIJA
Amadeu (12′), Eduardo (21′), Rafael (31′) – AZERBAJDŽAN

IGRAČ UTAKMICE: Eder Lima (RUSIJA)

Zanimljivo, od 10 igrača koji su započeli susret, na parketu je bilo čak 7 Brazilaca! Već u 1.minuti bilježimo po jednu situaciju na svakoj strani. Najprije je Amadeu iz slobodnog udarca s 9-10 metara pucao za malo preko gola, da bi samo nekoliko trenutaka kasnije Eder Lima nakon kornera sjajno pucao s 12ak metara, no Huseynli brani njegov udarac. U 2.minuti Robinho dijagonalno visokom loptom pronalazi Eder Limu koji škaricama atraktivno puca pored gola. Najraspoloženiji igrač u ovoj fazi susreta bio ej Eder Lima koji se u 3.minuti oslobodio za udarac, no već savladanog Huseynlija spašava vratnica! Rusija je inicijativu okrunila pogotkom u 7.minuti! Abramov je s 11-12 metara s lijeve strane zabio za 1:0, a dojam je da Huseynli nije vidio loptu od mnoštva igrača koje je imao ispred sebe. Već u slijedećoj minuti Azerbajdžan je izjednačio. Rafael je iz auta ubacio pred gol, a Augusto prvi dolazi do lopte i sa 2-3 metra zabija za 1:1! U 13.minuti Rusija je zaprijetila iz prekida, lopta pred golom dolazi do Pereverzeva čoiji udarac brani Huseynli. U 15.minuti Rusija nakon sjajne akcije iz kornera dolazi do novog vodstva. Shayakhmetov je s desne strane ubacio u sredinu, gdje Romulo iz blizine zabija za 2:1! Već u slijedećoj minuti Azeri su mogli do izjednačenja, no Gustavo sjajno brani udarac Chovdarov s lijeve strane. Uslijedile su nove minute inicijative Azerbajdžana, no ponajprije zahvaljujući vrataru Gustavu, Rusija je uspjela sačuvati minimalnu prednost do poluvremena.
U nastavku je počelo obostrano otvoreno s nekoliko lijepih prilika na obe strane. Rusija je bila dominantnija, a izdvajamo situaciju iz 23.minute kada Abramov u situaciji 1 na 1 ne uspijeva savladati Huseynlija. U 25.minuti Rusija dolazi do novog zgoditka! Borisov je skrivio prekršaj na 8 metara s lijeve strane, a iz prekida Rusija odigrava lijepu akciju kojom dolazi do 2 gola prednosti. Pereverzev je dao povratnu loptu za Robinha čiji udarac na samoj vratnici u gol pretvara Eder Lima, 3:1! Nakon primljenog zgoditka Azeri prelaze na igru s golmanom-igračem (Amadeu), a Rusi to već u prvom napadu kažnjavaju novim zgoditkom. Nakon obrane Gustavo daje dugu loptu koju Abramov glavom prosljeđuje u opraznu mrežu za 4:1! U 27.minuti Azeri su umalo smanjili, no udarac Augusta zaustavlja vratnica! No u 29.minuti Augusto ipak zabija nakon što mu se spretno odbila lopta u kaznenom prostoru, 4:2! Azerbajdžan je igrom s golmanom-igračem pritisnuo Ruse, a umalo su u 33.minuti došli do novog zgoditka, no udarac Amadeua zaustavlja vratnica! U slijedećoj minuti De Araujo je sjajno pucao s 9-10 metara, a Gustavo novom sjajnom intervencijom spašava svoju momčad. U 36.minuti Rusiji se pružila velika prilika da definitivno prelome susret u svoju korist. Robinho je sjajno prošao po desnoj strani, te s Eder Limom izlazi u kontru 2 na 1, no završno dodavanje Eder Lime ne dolazi do Robinha. Uzvratili su Azeri još jednom lijepo odigravši s golmanom-ihgračem, no Augusto ne uspijeva iz blizine ubaciti loptu u mrežu. U 39.minuti susret je definitivno odlučen novim zgoditkom Rusije. Shayakhmetov je povukao kontru 3 na 2, dodao lijevo za Eder Limu koji vara protivničkog igrača i pogađa bliži kut vratara Huseynlija za 5:2! U poslijednjoj minuti Rusija je pobjedu potvrdila novim zgoditkom Eder Lime. Robinho je na centru osvojio loptu, te proigrao Eder Limu koji zabija u praznu mrežu za konačnih 6:2! Rusija je tako ostvarila pobjedu za plasman u polufinale, gdje ih očekuje dvoboj s domaćinom Srbijom.

FIFA WC 2021. | Kazahstan, Argentina i Brazil u četvrtfinalu!

Nakon što su u srijedu Rusija i Maroko izborili plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva koje …

Vrgorac i Novo Vrijeme Apfel u finalu Superkupa!

Vrgorac i Novo Vrijeme Apfel igrat će u finalu neslužbenog superkupa Hrvatske, koji se ove …