EURO 2016. | Azerbajdžan – Češka 6:5 (4:3)

U susretu 2.kola grupe “D” Azerbajdžan je slavio protiv Češke rezultatom 6:5! U sjajnoj utakmici Azeri su imali rezultatsku prednost tijekom čitava susreta, da bi se Češka svaki put vraćala. No ipak, golom 40 sekundi prije kraja Azeri su ostvarili vrijednu pobjedu koja ih dovodi na korak do četvrtfinala.

Kontrolor suđenja: Ivan Novak (CRO)

AZERBAJDŽAN: Rovshan Huseynli, Samir Hamazayev, Zeynal Zeynalov, Ramiz Chovdarov, Fineo De Arauyo, Eduardo, Rizvan Farzaliyev, Augusto, Amadeu, Vitaliy Borisov, Rafael, Khatai Baghirov, Sergey Chuykov, Elnur Zamanov, trener: Faustino Perez

ČEŠKA: Libor Gerčák, David Cupák, Jiří Novotný, Radim Záruba, Vítězslav Hrubý, Tomáš Koudelka, Lukáš Rešetár, Matěj Slováček, Michal Holý, Michal Seidler, Marcel Rodek, Michal Kovács, Jan Janovský, Ondřej Vahala, trener: Tomáš Neumann

STRIJELCI: 1:0 Farzaliyev (6′), 2:0 Borisov (7′), 2:1 Záruba (10′), 3:1 De Araujo (12′), 3:2 Holý (12′), 3:3 Rešetár (16′), 4:3 Eduardo (20′), 4:4 Novotný (24′), 5:4 Augusto (27′), 5:5 Kovács (31′), 6:5 Rafael (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Azerbajdžan 6 (2+4); Češka 2 (1+1)

ŽUTI KARTONI: Koudelka (38′) – ČEŠKA

IGRAČ UTAKMICE: Vitaliy Borisov (AZERBAJDŽAN)

Prvo veliko izbuđenje bilježimo u 3.minuti kada je češki napadač Seidler netom po ulasku u igru silovito uzdrmao vratnicu! U 6.minuti Azerbajdžan je poveo. Neshvatljivo je kako Česi u nekoliko navrata ne uspijevaju otkloniti opasnost, a potpunu konfuziju u obrani Češke koristi Farzaliyev i u kaznenom prostoru uspijeva progurati loptu ispod Gerčáka za 1:0! U slijedećoj minuti ponovno se trese mreža Češke. Lijepo su Azeri izigrali protivničku obranu, a na koncu lopta dolazi na lijevu stranu za Borisova koji neometan sa 7-8 metara zabija za 2:0! Azeri su potpuno nadigrali Čehe. U 9.minuti Augusto lijepo proigrava Eduarda koji silovito puca za malo pored vratnice. Češka se u 10.minuti vraća u igru. Záruba je osvojio loptu duboko u polovici Azera, te zabio za 2:1! U 12.minuti sreća spašava Azere kada Kovács silovito s 10ak metara s desne strane trese gredu! Već u slijedećem napadu Azeri uzvraćaju brzo i učinkovito. De Araujo je nezadrživo prošao kroz obranu Češke i lijepo prebacio Gerčáka za 3:1! No Češka se ne predaje i vrlo brzo uzvraća. Holý je sjajnim udarcem s 11-12 metara s desne strane zabio za 3:2! U 15.minuti sreća je na strani Azera kada na dodavanje Novotnog gredu pogađa Koudelka. U slijedećoj minuti Češka ipak dolazi do izjednačenja! Kovács je uklizavanjem zaustavio kontru Azera, lopta dolazi do Rešetára koji oči u oči s Huseynlijem ne griješi i vraća stvari na početak, 3:3! Azeri na odmor ipak odlaze s minimalnom prednošću. Farzaliyev je lijepo proigrao Eduarda na vrhu kaznenog prostora, a ovaj iz prve leganim dodirom vara vratara za 4:3! Čak 7 golova u vrlo dobrom 1.poluvremenu!
Češka u 24.minuti dolazi do izjednačenja nakon velike greške protivničke obrane. Poput prvog gola Čeha, Azeri još jednom gube loptu duboko u svojoj polovici, a Seidler lijepo dodaje za Novotnog koji zabija za novo izjednačenje, 4:4! Uzvratili su Azeri u 27.minuti lijepo izigravši obranu Češke, no udarac Eduarda brani Gerčák. No iz kornera Azeri ipak dolaze do nove prednosti. Farzaliyev je ubacio iz kuta, a Augusto u sredini silovito zabija za 5:4! Mogli su Azeri do novog zgoditka u 29.minuti, no Gerčák brani udarac Chovdarova nakon što je lijepo izigrana obrana Češke. U 31.minuti Češka dolazi do novog izjednačenja. Seidler je osvojio loptu na centru i povukao kontru, proigrava Novotnog na desnoj strani, a ovaj na drugoj vratnici proigrava Kovácsa kojem nije bilo teško ugurati loptu u praznu mrežu za 5:5! U završnici Azeri potpuno padaju, te Češka stvara velike prilike. Najprije je nakon sjajno izigrane obrane Azera udarac Kovácsa fantastično obranio Huseynli, da bi samo nekoliko sekundi kasnije Záruba uzdrmao gredu! U 38.minuti Azeri prelaze na igru s golmanom-igračem (Borisov), a najozbiljniju priliku propuštaju na isteku 39.minute kada Borisov pogađa vratnicu! Inicijativa se Azerima isplatila 40 sekundi prije kraja kada Rafael s 10ak metara s lijeve strane neobranjivo pogađa suprotni kut od vratnice za 6:5! Češka je do kraja pokušala s golmanom-igračem doći do izjednačenja, ali bez uspjeha. Azeri su na koncu slavili rezultatom 6:5 u sjajnoj utakmici gdje je 11 zgoditaka postiglo 11 različitih strijelaca.

Grupa D

POZKlubPWDLFAGDPts
1Italija2200100106
2Azerbajdžan210168-23
3Češka Republika2002513-80

Futsal Dinamo svladao Universitas u Domu Sportova!

Futsal Dinamo je u dosta neizvjesnoj utakmici protiv Universitasa iz Splita došao do prve pobjede …

IZ SVIJETA | Poraz Catanie, pobjeda Dobovca!

Jučer su svoje utakmice odigrali slovenski Dobovec za kojeg su nastupila sva tri reprezentativca, Vedran Matošević, Tihomir …