EURO 2016. | Mađarska – Ukrajina 3:6 (1:2)

U susretu 2.kola grupe “B”, Ukrajina je slavila protiv Mađarske rezultatom 6:3! Susret je to kojim se Mađarska oprostila od EURO-a, no zasigurno ćemo ga pamtiti i po sjajnim mađarskim navijačima koji su u impozantno velikom broju došli podržati svoju reprezentaciju.

Prvi sudac: Gerald Bauernfeind (AUT)
Drugi sudac: Eduardo Fernandes Coelho (POR)
Treći sudac: Alessandro Malfer (ITA)
Mjeritelj vremena: Admir Zahovič (SVN)
Delegat: Sean Dipple (ENG)
Kontrolor suđenja: Perry Gautier (BEL)

MAĐARSKA: Gyula Tóth, Norbert Öreglaki , Bence Klascák, Péter Németh, Richárd Dávid, János Trencsényi, Norbert Horváth, Szabolcs Szeghy, János Rábl, Ákos Harnisch, Zoltan Dróth, Ádám Hosszú, István Gál, Csaba Tihanyi, trener: Sito Rivera

UKRAJINA: Yevgen Ivanyak, Dmytro Sorokin, Volodymyr Razuvanov, Dmytro Bondar, Yevgen Valenko, Yevgen Rogachov, Sergiy Koval, Mykhailo Grytsyna, Serhiy Zhurba, Denys Ovsyannikov, Oleksandr Sorokin, Mykola Grytsyna, Olexiy Fetko, Dmytro Lytvynenko, trener: Oleksandr Kosenko

STRIJELCI: 0:1 Sorokin (2′), 0:2 Bondar (7′), 1:2 Dróth (8′), 1:3 Ovsyannikov (25′), 2:3 Trencsényi (30′), 2:4 Grytsyna (30′), 3:4 Dróth (34′), 3:5 Bondar (35′), 3:6 Valenko (36′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Mađarska 8 (4+4); Ukrajina 6 (2+4)

ŽUTI KARTONI: Sorokin (12′) – UKRAJINA;  Gál (30′), Dróth (35′) – MAĐARSKA

IGRAČ UTAKMICE: Dmytro Bondar (UKRAJINA)

U susretu 2.kola grupe “B”, Ukrajina je slavila protiv Mađarske rezultatom 6:3! Susret je to kojim se Mađarska oprostila od EURO-a, no zasigurno ćemo ga pamtiti i po sjajnim mađarskim navijačima koji su u impozantno velikom broju (oko 1000) došli podržati svoju reprezentaciju.
Ukrajina je povela već u 2.minuti kada Harnisch nesmotreno gubi loptu duboko u svojoj polovici, a Sorokin to kažnjava zabivši za 0:1! Veliku priliku za izjednačenje Mađarska je propustila u 5.minuti! Nakon prekida lopta dolazi do Rábla koji pored već savladanog vratara sa 5 metara silovito pogađa vratnicu! U 7.minuti Ukrajina dolazi do povećanja vodstva. Vratar Ivanyak je sjajno dugom loptom pronašao Bondara koji se oslobodio Harnischa i krasno prebacio vratara Tótha za 0:2! Mađari su uzvratili već u slijedećoj minuti. Nakon duge lopte vratara Tótha, lopta dolazi do Szeghyja koji proigrava Drótha, a mađarski div lijepo sa 7-8 metara iskosa s lijeve strane pogađa suprotni kut za 1:2! Nakon toga je uslijedilo dulje razdoblje igre bez ozbiljnijih prilika. Do poluvremena izdvajamo tek situaciju iz 17.minute kada Fetko nakon oštrog ubačaja iz auta ne uspijeva iz blizine ubaciti loptu u gol, te u poslijednjoj minuti priliku Mađarske kada nakon lijepog proigravanja Drótha sam pred vratara Ivanyaka izlazi Dávid, ali ne uspijeva zabiti. Ukrajina je tako nakon prvih 20 minuta ostvarila minimalnu prednost, 1:2!
Već u 1.minuti nastavka Ukrajina je ozbiljno zaprijetila, no Tóth brani udarac Bondara. U 25.minuti Ukrajina dolazi do povećanja vodstva. Dróth je na centru izgubio loptu, a u situaciji 2 na 1 Tóth brani udarac Bondara, no na odbijenu loptu natrčava Ovsyannikov i zabija za 1:3! Uzvratili su Mađari u 27.minuti kada Rábl s 10ak metara iskosa s desne strane pogađa vratnicu! U 29.minuti ponovno prijete Mađari. Dróth je lijepo proigrao Hosszúa koji s lijeve strane izlazi pred vratara Ivanyaka, ali pogađa vanjski dio mreže. No već u slijedećoj minuti inicijativa Mađara urodila je plodom. Još jednom je u glavnoj ulozi Dróth čiji udarac vratar Ivanyak odbija, a na loptu natrčava Trencsényi i zabija za 2:3! No neizvijesnost je kratko trajala, jer na isteku iste minute Ukrajina vraća prednost od 2 gola. Koval je s lijeve strane ubacio na drugu vratnicu gdje neobješnjivo ostaje sam Grytsyna i zabija za 2:4! Mađarska se u 34.minuti vraća u igru! Hosszú je sjajno dugom loptom proigrao Drótha, a prva zvijezda Mađarske fantastično prima loptu i efektno iz okreta zabija za 3:4! No i ovoga puta Ukrajina vrlo brzo uzvraća. Najprije u kontri udarac Zhurbe brani Tóth, a na odbijenu loptu natrčava Sorokin i pogađa vratnicu, da bi samo pola minute kasnije Bondar zabio za 3:5! Ovoga puta Zhurba u kontri s desne strane dodaje u sredinu za Bondara koji zabija za još jednu prednost Ukrajine od 2 gola. U 36.minuti Mađari su umalo uzvratili, no na dodavanje Drótha s vrha kaznenog prostora ne uspijeva zabiti Hosszú. Kazna je uslijedila samo pola minute kasnije kada Valenko zabija za 3:6 i otklanja sve dvojbe oko konačnog ishoda. Do kraja još izdvajamo situaciju iz 38.minute kada Ovsyannikov pogađa vratnicu, te onu iz poslijednje minute kada na ubačaj Dávida iz auta na drugoj vratnici iz blizine ne uspijeva zabiti Hosszú. Ukrajina je tako zasluženo slavila izborivši pobjedu koja ih stavlja u povoljan položaj uoči poslijednjeg kola i dvoboja protiv Španjolske, gdje će im i remi biti dostatan za osvajanje 1.mjesta u grupi. Mađarska se pak novim porazom oprostila od natjecanja.

Grupa B

PozKlubPNG+G-
1Španjolska2093
2Ukrajina1077
3Mađarska00511

2.HMNL-istok | Osijek, Aurelia i Brod 035 ostvarili nove pobjede

Jučer su odigrana tri susreta 2. kola 2.HMNL-istok, a nove pobjede upisali su Osijek, Aurelia …

EURO 2022. | Reakcije naših reprezentativaca na ždrijeb

Hrvatska reprezentacija će na Europskom prvenstvu u Nizozemskoj igrati u grupi “C” protiv Rusije, Slovačke …