EURO 2016. | Odigrano1.kolo preliminarne runde kvalifikacija!

Danas su započele kvalifikacije za EURO 2016. susretima preliminarne runde, a u nastavku Vam donosimo rezultate po skupinama uz kratak komentar.

GRUPA “A”

Grčka – Gibraltar  3:0 (1:0)
Bugarska – Danska  2:2 (0:1)

Domaćin grupe A je bugarski Blagoevgrad. U prvom susretu Grčka je očekivano slavila protiv Gibraltara (3:0). Nakon prvog gola u ranoj fazi susreta, očekivala se znatno uvjerljivija pobjeda Grčke, no do konačnih 3:0 Grčka je došla tek u završnici susreta.
U drugom je susretu domaćin odigrao samo 2:2 s Danskom. Štoviše, Bugarska je imala zaostatak 0:2 te na koncu mogu biti i zadovoljni bodom. Junak domaćih je Daniel Dimov koji je s 2 gola u poslijednjih 10 minuta donio Bugarskoj remi. Spomenimo i kako je prvi sudac ovog susreta bio naš Saša Tomić! Sutra se sastaju Grčka i Danska, a pobjednik tog dvoboja ostat će u sjajnoj poziciji za trijumf u skupini!

GRUPA “B”

Finska – Wales  3:0 (2:0)
Crna Gora – Cipar 4:0 (2:0)

Crnogorska Podgorica domaćin je grupe B u kojoj se uz domaćina natječu još Finska, Wales i Cipar. Finska našeg Miće Martića je u prvom susretu slavila protiv Walesa rezultatom 3:0, a 2 gola zabio je Mikko Kytölä.
U drugom susretu Crna Gora je slavila protiv Cipra rezultatom 4:0! Crnogorci su bili bolji i zasluženo su upisali pobjedu, a istaknimo dvostrukog strijelca Bajovića. Za očekivati je da će susret poslijednjeg kola u kojem se sastaju Crna Gora i Finska odlučivati o pobjedniku skupine.

GRUPA “C”

Gruzija – Estonija  6:3 (4:0)
Litva – Švicarska  3:5 (2:1)

U litavskom Kaunasu prvi su na parket izišli Gruzija i Estonija. Gruzija je uvjerljivo slavila (6:3), a velik dio posla obavili su još u 1.poluvremenu koje su okončali rezultatom 4:0! S 2 gola kod pobjednika istaknuli su se Dzabiradze i Sebiskveradze.
Litva je kao domaćin neugodno iznenadila na otvaranju porazom od Švicarske (3:5). Domaćin je na odmoru imao prednost 2:1, a rezultat se nije mijenjao sve do poslijednjih 8 minuta, kada Švicarska velikim preokretom dolazi do vrijedne pobjede. Sutra će Švicarska igrati s Gruzijom, a pobjeda im praktički donosi nastavak kvalifikacija u glavnoj kvalifikacijskoj grupi!

GRUPA “D”

Francuska – San Marino  5:1 (3:1)
Moldavija – Albanija  4:2 (2:0)

U grupi D koja se igra u Moldaviji, Francuska je očekivano glatko slavila protiv San Marina rezultatom 5:1! Nešto više neizvijesnost bilo je u dvoboju domaćina Moldavije i Albanije, no domaćin je opravdao ulogu favorita i upisao pobjedu. Sutra će Francuska igrati protiv Albanije, a Moldavija protiv San Marina, gdje se očekuju njihove nove pobjede.

GRUPA “E”

Latvija – Andora  3:2 (2:0)
Malta – Engleska  0:3 (0:1)

U grupi E koja se igra na Malti, Latvija je očekivano slavila protiv Andore, no rezultat 3:2 doima se dramatičnim i neizvijesnim. No ipak, Latvija je imala sigurnih 3:0, da bi Andora s 2 gola u završne 2 minute učinila rezultat i poslijednjih nekoliko sekundi neizvijesnim.
Malta je kao domaćin poražena od Engleske koja je ovom pobjedom istaknula ozbiljnu kandidaturu za pobjedu u ovoj skupini. Nakon klupskog nogometa gdje je ove sezone “iskočio” Baku United, Engleska ima i reprezentaciju koja konačno može konkurirati za nešto više. Već sutra mnogo bi toga moglo biti jasnije jer se susreću Latvija i Engleska!

GRUPA “F”

Izrael – Škotska  6:1 (3:0)
Švedska – Armenija  (2:2)

Poslijednja grupa za nas je i najzanimljivija, jer će se pobjednik ove skupine pridružiti “našoj” kvalifikacijskoj skupini u Dubrovniku. Izrael je očekivano slavio protiv debitanta u futsal kvalifikacijama Škotske (6:1), dok je u drugom susretu bilo znatno uzbudljivije i neizvijesnije. Švedska je kao domaćin sjajno ušla u susret i povela na samom otvaranju utakmice. Uzvratila je Armenija preokretom za 1:2, da bi se na odmor ipak otišlo neodlučenim rezultatom 2:2! U nastavku je Armenija brzo povela, a drugim golom Karapetyana za 2:4 došla na korak do pobjede. Švedska je do kraja uspjela tek smanjiti na konačnih 3:4! Sutra se sastaju Izrael i Armenija, a pobjeda Armeniju praktički vodi u Dubrovnik!

1.HMNL | Nova imena u svlačionici Alumnusa

Sljedećeg vikenda nastavlja se 1.HMNL! Utakmicama 10. kola započinje proljetni dio sezone, a Alumnus Sesvete …