EURO 2022. | Belgija slavila protiv Italije, BiH kontroverznim golom do pobjede u Makedoniji

Jučer je odigrano 5 susreta kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će se sljedeće godine održati u Nizozemskoj. U “našoj” skupini Ukrajina je ostvarila novu uvjerljivu pobjedu protiv Danske (8:2) koja ih dovodi na korak do EURO-a. U grupi 3 Slovačka je dugo imala 1:0 protiv Azerbajdžana, no gosti su golom u posljednjoj minuti izborili remi za potvrdu 1. mjesta, dok će Slovačka u posljednjem kolu u Moldaviji tražiti potvrdu 2. mjesta i plasmana na svoje prvo veliko natjecanje. U grupi 4 Bosna i Hercegovina je dvaput vodila u gostima kod Makedonije, da bi na koncu do pobjede došla kontroverznim zgoditkom Jelića u posljednjoj minuti (2:3), gdje je itekako dvojbeno da li je lopta prešla gol-liniju. Makedonija je ovim porazom ostala bez izgleda za plasman na EURO. U grupi 6 Latvija je uvjerljivom pobjedom protiv Švicarske (4:1) održala izglede za plasman na EURO, no teško je vjerovati da će do pobjede u posljednjem kolu u Sloveniji. U grupi 7 Belgija je ostvarila izuzetno bitnu pobjedu protiv Italije (5:4), što je Talijanima prvi gubitak bodova u ovim kvalifikacijama. U ovoj grupi Italija je već od prije osigurala plasman na EURO, dok uz Belgiju realne izglede za plasman na EURO imaju Finska, pa i Crna Gora.
U nastavku Vam donosimo rezultate sinoć odigranih susreta uz dostupne video-sažetke.

UKRAJINA – DANSKA  8:2 (5:2)
STRIJELCI: 1:0 Korsun (5′), 1:1 Goddard (5′), 2:1 Mykytiuk (10′), 2:2 Rasmussen (11′), 3:2 Malyshko (11′), 4:2 Abakshyn (12′), 5:2 Lebid (19′), 6:2 Razuvanov (22′), 7:2 Lebid (26′), 8:2 Razuvanov (38′)

SLOVAČKA – AZERBAJDŽAN  1:1 (1:0)
STRIJELCI: 1:0 Doša (15′), 1:1 Everton Cardoso (40′)

SJEVERNA MAKEDONIJA – BOSNA I HERCEGOVINA  2:3 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 J. Sesar (13′), 1:1 Rangotov (23′), 1:2 Hrkač (36′), 2:2 Ramadan (39′), 2:3 Jelić (40′)

LATVIJA – ŠVICARSKA  4:1 (0:0)
STRIJELCI: 1:0 Seņs (26′), 2:0 Matjušenko (29′), 2:1 Gössi (33′), 3:1 Seņs (37′), 4:1 Matjušenko (40′)

BELGIJA – ITALIJA  5:4 (3:2)
STRIJELCI: 1:0 Diniz Pinheiro (3′), 2:0 Ghislandi (5′), 2:1 Musumeci (6′), 3:1 Rahou (10′), 3:2 ag-Ah. Sababti (20′), 4:2 Leo (29′), 5:2 Leo (31′), 5:3 Alano (33′), 5:4 Musumeci (37′)

Maro Đuraš, Marko Kuraja i Facundo Gassman nova su pojačanja Squarea!

Dubrovački Square danas je objavio čak tri nova pojačanja za predstojeću sezonu. Maro Đuraš i …

FIFA WC 2021. | Iran, Portugal i Španolska izborili četvrtfinale!

Jučer su odigrani posljednji dvoboji osmine finala na Svjetskom prvenstvu u Litvi, te je poznato …