EURO 2022. | Izrael, Danska, Crna Gora i Švicarska izborili slijedeću rundu kvalifikacija

U sjeni dvoboja Hrvatske i Češke za plasman na Svjetsko prvenstvo, proteklih su dana odigrani susreti kvalifikacijskog playoffa za Glavnu rundu kvalifikacija za EURO 2022. Riječ je o novom sustavu kvalifikacija, gdje su pobjednici skupina Preliminarne runde kvalifikacija izborili nastup u Glavnoj rundi, dok su drugoplasirane i trećeplasirane momčadi kroz kvalifikacijsku rundu tražile svoj put u slijedeću fazu natjecanja. Na našim stranicama smo prošlog tjedna pisali o ishodima prvih susreta kvalifikacijskog playoffa, a članak s priloženim video-sažetcima možete vidjeti klikom OVDJE.

CIPAR – IZRAEL  3:3 (2:2)
STRIJELCI: 1:0 Kanjo (2′), 1:1 Itzhak Halevy (8′), 2:1 Alexiou (13′), 2:2 Diedunov (20′), 2:3 Diedunov (36′), 3:3 Kanjo (38′)

Nakon minimalne pobjede kod kuće (3:2), Izrael je plasman u slijedeću fazu osigurao remijem na Cipru (3:3). Domaćin je dvaput vodio, no Izrael je izjednačio golom u poslijednjoj minuti prvog poluvremena. Gol vrijedan plasmana u Glavnu rundu kvalifikacija postigao je Diedunov u 36.minuti, ostavivši domaćinu tek teoretske šanse da s 3 gola do kraja susreta izbori ukupnu pobjedu. Domaćin je do kraja tek izjednačio, a Izrael je ostvario plasman u slijedeću rundu natjecanja.

DANSKA – SAN MARINO  2:0 (1:0)
STRIJELCI: 1:0 Laursen (17′), 2:0 El-Ouaz (27′)

Danska će igrati u kvalifikacijskoj skupini s Hrvatskom, Ukrajinom i Albanijom. Očekivan je to rasplet, jer Danska je već u San Marinu ostvarila pobjedu (1:2), te je plasman u slijedeću rundu osigurala novom pobjedom kod kuće (2:0).

LITVA – CRNA GORA  1:2 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Drašković (10′), 0:2 Vidaković (24′), 1:2 Sendžikas (25′)

Crna Gora je velik korak prema plasmanu u slijedeću fazu kvalifikacija napravila kod kuće pobjedom 3:0! U uzvratu je Crna Gora ostvarila novu pobjedu, te se domaćin nadolazećeg Svjetskog prvenstva oprostio od natjecanja. Svakako vrijedi izdvojiti velemajstorski zgoditak Draškovića za 1:0. Ne propustite ga vidjeti u priloženom video-sažetku.

NJEMAČKA – ŠVICARSKA  5:3 (2:1)
STRIJELCI: 1:0 Seglam (7′), 2:0 Wittig (12′), 2:1 Buckson (17′), 2:2 Buckson (29′), 2:3 Gössi (29′), 3:3 Zankl (30′), 4:3 Mayer (32′), 5:3 Sipahi (38′)

Uzbudljivo je bilo u dvoboju Njemačke i Švicarske. Gosti su na uzvrat došli s prednošću 4:2 iz prvog susreta, no nakon samo 12 minuti igre Njemačka je došla do rezultata koji ih vodi dalje (2:0). Golovima Bucksona Švicarska je izjednačila, a kada je sredinom nastavka Gössi zabio za 2:3 doimalo se da neće biti veće drame u Ludwigsburgu. No ipak, Njemačka je vrlo brzo vratila prednost na svoju stranu, a golom Sipahija u 39.minuti došlo je do neizvijesne završnice u kojoj su Njemci propustili još jednu veliku priliku za potpuni preokret.

Spomenimo i kako uzvratni dvoboj između Grčke i Turske nije odigran zbog pojave virusa COVID-19, dok je za očekivati da Sjeverna Makedonija protiv Engleske izbori plasman “za zelenim stolom”, nakon što oba susreta koja su bila zakazana u Skoplju nisu ni odigrana.

Novo Vrijeme velikim preokretom do pobjede i prednosti u četvrtfinalnoj seriji!

U prvom susretu četvrtfinala doigravanja u Makarskoj su se sastali Novo Vrijeme Apfel i Vrgorac. …

Crnica u super-uzbudljivom susretu bolja od Alumnusa!

U izuzetno uzbudljivom dvoboju četvrtfinala doigravanja odigranom na šibenskom Baldekinu, Crnica je slavila protiv Alumnusa …