EURO 2022. | Podjela bodova Poljske i Slovačke

U susretu 2. kola grupe “C” na Europskom prvenstvu Poljska i Slovačka su podijelili bodove odigravši 2:2! U izuzetno uzbudljivom susretu podjela bodova ostavlja obe momčadi u igri za četvrtfinale uoči posljednjeg kola, no ishod je to kojim je na koncu najzadovoljnija Hrvatska koju u posljednjem kolu među 8 najboljih europskih momčadi vodi i remi protiv Slovačke.

POLJSKA – SLOVAČKA  2:2 (1:0)
STRIJELCI: 1:0 Kriezel (7′), 1:1 Ševčík (25′), 1:2 Drahovský (28′), 2:2 Hoły (33′)

Poljska je od početka susreta bolje stajala na terenu, te visokim presingom ne dozvoljava Slovacima da iznesu loptu an svoju polovicu. Imali su Poljaci inicijativu, no izgledne prilike se jako teško stvaraju. Poljska je praktički iz ničega povela u 7. minuti kada Kriezel nakon kratkog dodavanja iz auta s 11-12 metara iskosa s desne strane silovito zabija u bliži kut vratara Karpiaka za 1:0! Nakon primljenog zgoditka budi se Slovačka, te u 9. minuti sreća spašava Poljake kada Drahovský nakon solo prodora kroz protivničku obranu s 10 metara pogađa vratnicu. Do kraja poluvremena gledamo ravnopravnu igru, gdje su ipak Slovaci imali više od igre, no Poljska je do odmora sačuvala minimalnu prednost.

U nastavku je Slovačka ipak došla do izjednačenja. Igrala se 25. minuta kada ubačaj iz auta Zaťoviča na drugoj vratnici Ševčík posprema iza leđa Kałuże za 1:1! U obostrano otvorenoj igri Slovačka je u 28. minuti došla do potpunog preokreta. Sjajnom individualnom akcijom Drahovský se oslobodio Luteckog i zabio za 1:2! Rezultat je to koji Poljsku ostavlja bez izgleda stoga Poljaci prelaze u ofanzivu, a u 33. minuti Poljska dolazi do izjednačenja. Wojciechowski je s lijeve strane ubacio u sredinu, gdje Hoły posprema loptu iza leđa Karpiaka za 2:2! Do kraja su obe momčadi imale svoje prilike za doći do pobjede. Poljska je u završne dvije minute pokušala igrajući s golmanom-igračem doći do pobjede, no bez uspjeha. Ostalo je 2:2, ishod koji u konačnici ostavlja obe momčadi s teoretskim izgledima za plasman u četvrtfinale, no ishod je ovo kojim je u konačnici najzadovoljnija Hrvatska kojoj je za plasman među osam najboljih dovoljan i remi u posljednjem kolu protiv Slovačke. Poljska za plasman u četvrtfinale treba čudo – pobjedu protiv sjajne Rusije, dok Slovačku u četvrtfinale vodi samo pobjeda protiv Hrvatske.

LNFS | Marinović ponovno strijelac, Cartageni samo bod!

Odigrani su susreti 28. kola španjolske lige, a Barcelona je pobjedom kod Ribere Navarre (2:8) …