EURO 2022. | Portugal pobjedom nad Nizozemskom na pragu četvrtfinala

Pobjedom protiv domaćina EURO-a aktualni europski i svjetski prvak došao je na korak do plasmana u četvrtfinale. Portugal je slavio protiv Nizozemske rezultatom 4:1 u susretu u kojem je domaćin dobro parirao favoriziranim Portugalcima. No ipak, kvaliteta branitelja naslova došla je do izražaja, te Nizozemcima na koncu ostaje samo utjeha časnog poraza.

PORTUGAL – NIZOZEMSKA  4:1 (2:0)
STRIJELCI: 1:0 ag-Saadouni (6′), 2:0 Pany Varela (20′), 3:0 Pany Varela (23′), 3:1 Bouyouzan (33′), 4:1 Afonso Jesus (40′)

U uvodnim minutama gledamo ravnopravnu igru, gdje je domaćin uspješno parirao favoriziranim Portugalcima. U 6. minuti Portugal dolazi do prednosti kada udarac Zickyja s lijeve strane s vrha kaznenog prostora zahvaća kapetana domaćih Saadounija i vara vratara Kuyka za 1:0! Većim dijelom prvog poluvremena gledamo igru gdje Portugal ima inicijativu, no domaćin iznenađujuće dobro parira europskim prvacima. Prave prilike se jako teško stvaraju, no uoči odlaska na odmor Portugal ipak dolazi do povećanja prednosti. Zicky je primio loptu na poziciji pivota, navukao trojicu suparničkih igrača na sebe, a onda odigrao lijevo za Pany Varelu koji u naletu zabija za 2:0! Portugal je tako na odmor ipak otišao s osjetnijom prenošću.
Nakon samo 3 minute igre u nastavku Portugal dolazi do novog zgoditka. Bruno Coelho je iz auta odigrao loptu za Pany Varelu koji s 10 metara prizemnim udarcem zabija kroz noge Kuyka za 3:0! Rezultat se nije mijenjao sve do 33. minute kada Nizozemska lijepim zgoditkom dolazi do smanjenja zaostatka. El Ghannouti je vidjevši da je vratar André Sousa izašao sa svog gola duboko sa svoje polovice poslao loptu prema suparničkom golu, lopta pogađa gredu, a na odbijenu loptu natrčava Bouyouzan i krasnim volejem zabija za 3:1! U posljednjoj minuti Kuyk je u jednom napadu dvaput sjajnim intervencijama zaustavio Erika, da bi nedugo zatim Portugal ipak došao do četvrtog zgoditka. Pokušaj Nizozemske da igrajući s golmanom-igračem ublaže poraz rezultairao je na neželjen način. Velseboer je neshvatljivo pogriješio pred svojim golom, a Afonso Jesus prihvaća ponuđeno i zabija za konačnih 4:1!
Portugal je tako ostvario novu pobjedu kojom dolazi na korak do četvrtfinala. Teoretski Portugalci još uvijek mogu ostati bez četvrtfinala ukoliko budu uvjerljivo poraženi od Ukrajine, a Nizozemska porazi Srbiju, no teško je za očekivati takav scenarij. Nizozemska će plasman u četvrtfinale tražiti protiv Srbije, gdje im je i remi dovoljan ukoliko Ukrajine ne uzme sva tri boda protiv Portugala. Do četvrtfinala može i Srbija, stoga ćemo s velikim zanimanjem pratiti rasplet ove skupine.

LNFS | Marinović ponovno strijelac, Cartageni samo bod!

Odigrani su susreti 28. kola španjolske lige, a Barcelona je pobjedom kod Ribere Navarre (2:8) …