EURO 2022. | Portugal preokretom do obrane naslova prvaka Europe!

Portugal je obranio naslov europskog prvaka! Momčad Jorgea Braza je u super uzbudljivom finalu slavila protiv Rusije preokrenuvši zaostatak 0:2 u pobjedu 4:2! Nakon što su u polufinalu preokrenuli zaostatak 0:2 protiv Španjolske, isto su Portugalci uspjeli i u finalu gdje su (poput polufinala) odigrali ispodprosječno prvo poluvrijeme, da bi se u nastavku vratili u igru i na koncu zasluženo obranili naslov prvaka Europe.

PORTUGAL – RUSIJA  4:2 (1:2)
STRIJELCI: 0:1 Sokolov (10′), 0:2 Afansyev (13′), 1:2 Tomás Paço (19′), 2:2 ag-Putilov (27′), 3:2 André Coelho (32′), 4:2 Pany Varela (40′)

Od prve minute gledamo obostrano opreznu igru gdje se teško stvaraju prave prilike. U 8. minuti Antoshkin je iz slobodnog udarca s 10 metara silovito puca, no pogađa vanjski dio mreže. Nedugo zatim zaprijetio je i Abramov, no to kao da je bila najava onog što je uslijedilo sredinom prvog poluvremena. Paulinho je proigrao Sokolova na poziciji pivota koji se oslobodio Pany Varele i uputio udarac, a lopta vrataru André Sousi bježi ispod ruke u gol za 0:1! Slaba reakcija portugalskog vratara omogućila je Rusima da dođu do prednosti, no usprkos vratarevu propustu Rusija je bila bolja momčad. I nakon postignutog zgoditka Rusija nastavlja u istom ritmu, te u 13. minuti dolazi do povećanja prednosti. U kontri 2 na 2 Antoshkin je prošao po lijevoj strani i u sredini proigrao Afanasyeva koji s vrha kaznenog prostora zabija za 0:2! U prvom poluvremenu blijedi Portugal prvu je ozbiljniju priliku imao u 18. minuti kada se Zicky lijepo oslobodio za udarac na poziciji pivota, no Putilov brani njegov pokušaj. Portugal je većim dijelom prvog poluvremena bio neprepoznatljiv, no u 19. minuti ipak dolazi do smanjenja zaostatka. Bruno Coelho je iz kornera dao povratnu loptu na 10ak metara, a Tomás Paço prizemnim udarcem zabija za 1:2! Lopta je ruskom vrataru Putilovu “pobjegla” preko noge u gol, te se Portugal tako vratio u utakmicu. Na odmor se tako otišlo s minimalnom, ali posve zasluženom prednošću Rusije koja je većim dijelom prvog poluvremena bila bolja momčad.

Može biti slika sljedećeg: 2 ljudi, ljudi stoje i u zatvorenomFOTO: UEFA

U nastavku su Rusi zaprijetili već u prvoj minuti. Antoshkin je s lijeve strane proigrao na suprotnoj strani Chishkalu čiji udarac s vrha kaznenog prostora u suprotni kut sjajno brani André Sousa. Na odgovor Portugala čekali smo sve do 25. minute kada Pauleta proigrava Zickyja na poziciji pivota, no njegov udarac prohujao je iznad grede. U 27. minuti Portugal dolazi do izjednačenja. André Coelho je iz auta poslao oštru loptu prema ruskom golu, a vratar Putilov nesmotreno starta na loptu i praktički zabija u vlastitu mrežu za 2:2! Do današnjeg susreta sjajni ruski vratar danas se tako prometnuo u tragičara “kumovavši” kod oba zgoditka Portugala. U 29. minuti bilježimo odličan pokušaj Sokolova s pozicije pivota i novu veliku obranu André Souse. U 32. minuti Portugal dolazi do prednosti. Zicky je navukao na sebe dvojicu suparničkih igrača, odigrao lijevo za Miguel Ângela koji šalje prizemnu loptu na drugu vratnicu gdje utrčava André Coelho i zabija za 3:2! Mogli su Rusi vrlo brzo uzvratiti nakon što je Pany Varela izgubio loptu u vlastitoj polovici, no udarac Chishkale od bloka završava za malo pored gola. U 35. minuti sreća je na strani Portugala. Sokolov je ostavio povratnu loptu za Abramova koji sa 7-8 metara trese gredu! Uzvratili su Portugalci obečavajućom kontrom 3 na 2 gdje pokušaj Bruna Coelha s lijeve strane brani Putilov. U 37. minuti Rusi prelaze na igru s golmanom-igračem (Abramov), no pored agilne portugalske obrane ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti sve do posljednje minute kada se Sokolov našao u sjajnoj prilici unutar kaznenog prostora, no André Souse spašava Portugalce. Na koncu je Portugal došao do još jednog zgoditka kao pečat na veliku pobjedu i obranu naslova europskog prvaka. Pany Varela je presjekao jedno dodavanje i sekundu prije kraja se ušetao u gol s loptom za konačnih 4:2! Portugal je tako obranio naslov osvojen prije 4 godine u Sloveniji, no još impozantnije zvuči podatak da je momčad Jorgea Braza došla do kraja na tri posljednja velika natjecanja potvrdivši se kao najdominantnija reprezentacija današnjice.

Može biti slika sljedećeg: 8 ljudi i tekst "BICAMPEÕES DA EUROPA 2X UEFA FUTSAL EURO CHAMPIONS NETHERLANDS 2022"

1.HMNL | Generalni sponzor i mladi bek produžili ugovor s Puležanima!

U redovima državnog viceprvaka se naveliko radi na igračkoj križaljki za sljedeću sezonu, a već …