EURO 2022. | Portugal velikim preokretom još jednom bolji od Španjolske!

Rusija i Portugal igrat će u finalu Europskog prvenstva u Nizozemskoj! Nakon što je u prvom polufinalu Rusija slavila protiv Ukrajine, u drugom polufinalnom dvoboju Portugal je slavio protiv Španjolske preokrenuvši zaostatak 0:2 u pobjedu 3:2! Portugal je tako i treće veliko natjecanje u nizu bio bolji od Španjolske. Nakon trijumfa u finalu posljednjeg EURO-a, te pobjede u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva, Portugal je još jednom slavio protiv Španjolske, te će EURO u Nizozemskoj biti prvo Europsko prvenstvo na kojem Španjolska nije igrala u finalu.
Opširnije u nastavku.

PORTUGAL – ŠPANJOLSKA  3:2 (0:2)
STRIJELCI: 0:1 Raúl Gómez (1′), 0:2 Chino (13′), 1:2 Bruno Coelho (29′), 2:2 Zicky (32′), 3:2 Zicky (39′)

Već u 17. sekundi igre Španjolska je povela. Lozano je prošao po lijevoj strani i ubacio na drugu vratnicu gdje je Raúl Gómez zabija za 0:1! Sjajno otvaranje utakmice od strane Španjolske! Na prvu veliku priliku aktualnih prvaka čekali smo do 5. minute kada Afonso Jesus iz auta ubacuje pred gol gdje utrčava Pany Varele i pogađa vratnicu. Nedugo zatim još jednom se trese okvir gola Španjolske, kada Tomás Paço puca s 9-10 metara, no sreća spašava “furiju”. Sredinom poluvremena Španjolci ulaze u problem s akumuliranim prekršajima načinivši već 5. prekršaj, a Tiago Brito iz slobodnog udarca silovito puca za malo pored vratnice. U 13. minuti Španjolska dolazi do povećanja prednosti. Jednostavno odigrana akcija iz prekida gdje Mellado s desne strane dodaje lijevo za China koji s 10ak metara zabija pored skamenjenog André Souse za 0:2! U 15. minuti sreća je još jednom na strani Španjolske. Tomás Paço je s lijeve strane osvanuo sam pred Didac Planom, no po drugi put u utakmici njegov udarac zaustavlja vratnica. U 19. minuti velik nalet Portugala i sjajne reakcije u obrani Španjolske. Udarci Afonso Jesusa, Zickyja i André Coelha sjajnim intervencijama zaustavljaju Ortiz, Lozano i Didac Plana. Ostalo je 0:2, lijepa prednost Španjolske koja je drugih 10 minuta odigrala bez počinjenog prekršaja.
U nastavku se doimalo da će Španjolska rutinski susret privesti kraju. Nisu Portugalci bili odveć opasni sve do 29. minute kada Ortiz unutar kaznenog prostora neopreznim startom ruši Afonso Jesusa, a Bruno Coelho iz penala zabija za 1:2! Taj zgoditak kao da je dao injekciju samopouzdanja Portugalcima koji u 32. minuti dolaze do izjednačenja. Zicky je gradio loptu na poziciji pivota i maestralno zabio s vrha kaznenog prostora za 2:2! Nakon izjednačenja dojam je da je Portugal momčad koja je više tražila pobjedu. Izdvajamo situaciju iz 35. minute kada Fábio Cecílio lijepo odigranu akciju okončava udarcem pored gola. U 39. minuti Portugal dolazi do potpunog preokreta. U kontri 3 na 2 Erick s lijeve strane šalje oštru loptu na drugu vratnicu gdje Zicky zabija za 3:2, veliki preokret aktualnih europskih i svjetskih prvaka. Nastojanja Španjolske da do kraja igrom s golmanom-igračem dođe do izjednačenja nisu urodila plodom. Ostalo je 3:2, treća uzastopna pobjeda Portugala protiv Španjolske na velikim natjecanjima.

1.HMNL | Generalni sponzor i mladi bek produžili ugovor s Puležanima!

U redovima državnog viceprvaka se naveliko radi na igračkoj križaljki za sljedeću sezonu, a već …