EURO 2022. | Rusija pobjedom protiv Ukrajine do finala EURO-a!

U prvom dvoboju polufinala Europskog prvenstva u Nizozemskoj gledali smo sjajan dvoboj Ukrajine i Rusije. Momčad Sergeya Skorovicha slavila je rezultatom 3:2 osiguravši novo odličje. Bio je to sjajan susret u kojem su Rusi većim dijelom vodili, no Ukrajina je u samoj završnici propustila zabiti iz penala i izboriti produžetke. Tragičar ukrajinske reprezentacije je kapetan Shoturma koji je u ranoj fazi susreta omeo vratara Tsypuna kod vodećeg zgoditka Rusije, da bi u završnici vrlo loše pucao iz penala propustivši zabiti za izjednačenje.
Opširnije u nastavku.

UKRAJINA – RUSIJA  2:3 (1:2)
STRIJELCI: 0:1 Sokolov (2′), 0:2 Afanasyev (15′), 1:2 Siryi (16′), 1:3 Niyazov (31′), 2:3 Abakshyn (35′)

Već u 2. minuti Rusija dolazi do prednosti. Sokolov je s 10ak metara uputio ne odveć opasan udarac prema ukrajinskom golu, a Shoturma je nesmotreno omeo vratara Tsypuna kojem lopta bježi u gol za 0:1! Već sredinom poluvremena Ukrajina je u bonusu s akumuliranim prekršajima, zbog čega se trener Kosenko odlučuje na igru s golmanom-igračem. Takvom igrom Ukrajina ne uspijeva ozbiljnije zaprijetiti golu Rusije, te ne bilježimo ozbiljnijih prilika sve do 15. minute kada Rusija dolazi do povećanja prednosti. Putilov je dugom loptom proigrao Afanasyeva koji glavom pogađa gredu, no lopta se odbija u polje a Afanasyev iako ometan od strane Siryia lijepo volejem zabija za 0:2! Na odgovor Ukrajine nismo dugo čekali. Već u sljedećoj minuti u lijepo odigranoj akciji s golmanom-igračem lopta dolazi na 7-8 metara odakle Siryi silovito zabija za 1:2! Do kraja poluvremena Ukrajina igra s golmanom-igračem, no ne uspijeva ozbiljnije zaprijetiti golu Putilova. Izdvajamo pokušaj Lebida u samoj završnici poluvremena koji je prohujao tik uz vratnicu. Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću Rusije.
Već u prvoj minuti nastavka Rusija je umalo došla do povećanja prednosti, no Davydov iz sjajne prilike s desne strane pogađa vratnicu! U 23. minuti Abakshyn se s desne strane sjurio prema Putilovu, te u duelu s Chishkalom pada, no sudački se dvojac nije oglasio. Nakon toga dolazimo do duljeg razdoblja igre bez ozbiljnijih prilika sve do 31. minute i fantastičnog zgoditka Niyazova. Nando je sa svoje polovice poslao dugu loptu prema Niyazovu koji s vrha kaznenog prostora s lijeve strane sjajno zabija za 1:3! Zgoditak koji će zasigurno kandidirati za najljepši gol turnira. Nakon toga Ukrajina prelazi na igru s golmanom-igračem (Shoturma), a upravo je ukrajinski kapetan prvi zaprijetio ruskom golu u 32. minuti, no Putilov sjajno nogom brani. U 33. minuti Putilov je dugom loptom proigrao Abramova koji škaricama puca za malo pored gola. Dvije minute kasnije Ukrajina se vraća u igru. Shoturma je lijepo proigrao Abakshyna pred golom koji dodirom iz prve preusmjerava loptu iza leđa Putilova za 2:3!  U 37. minuti isti su akteri u izmjenjenim ulogama. Abashkin je sjajnim proigravanjem pronašao na desnoj strani slobodnog Shoturmu koji neometan šalje loptu visoko preko gola. U 39. minuti Ukrajini se pružila velika prilika za izjednačenje. Afanasyev je neopreznim startom u kaznenom prostoru srušio Korsuna ponudivši Ukrajini priliku iz penala doći do izjednačenja. Odgovornost je preuzeo kapetan Shoturma, no pucao je loše, po sredini gola, te njegov pokušaj zaustavlja vratar Putilov. U posljednjoj minuti Ukrajina je imala još jednu sjajnu priliku kada u lijepo odigranoj akciji lopta dolazi na 3-4 metra od gola za Abakshyna koji puca pored gola, te u posljednjim sekundama gdje je još jednom Abakshyn bio u glavnoj ulozi, no bez promjene rezultata. Rusija je obranila minimalnu prednost i tako izborila plasman u finale Europskog prvenstva.

1.HMNL | Generalni sponzor i mladi bek produžili ugovor s Puležanima!

U redovima državnog viceprvaka se naveliko radi na igračkoj križaljki za sljedeću sezonu, a već …