EURO 2022. | Rusija uvjerljivo slavila protiv Slovačke

U prvom susretu grupe “C” na Europskom prvenstvu u Nizozemskoj, Rusija je uvjerljivo slavila protiv Slovačke rezultatom 7:1! Slovačka je povela već u 3. minuti golom Kozara, no bio je to jedan od rijetkih bljeskova Slovaka na ovom susretu koji je protekao u potpunoj dominaciji Rusije. Momčad Sergeja Skorovicha potpuno je nadigrala Slovačku i zasluženo ostvarila uvjerljivu pobjedu u kojoj su demonstrirali svu svoju snagu i moć.

RUSIJA – SLOVAČKA  7:1 (2:1)
STRIJELCI: 0:1 Kozar (3′), 1:1 Antoshkin (10′), 2:1 Sokolov (11′), 3:1 Antoshkin (23′), 4:1 Robinho (29′), 5:1 Antoshkin (30′), 6:1 Sokolov (35′), 7:1 Milovanov (37′)

Od prve minute gledamo dominaciju Rusije koja je u nekoliko navrata opasno zaprijetili vrataru Obermanu, no do prednosti su ipak prvi došli Slovaci. Igrala se 3. minuta kada je sijevnula kontra Slovačke, a Kozar je iskosa s desne strane iz teške pozicije pogodio suprotni kut vratara Putilova za 0:1! Nakon primljenog zgoditka Rusija nastavlja s kontinuiranim napadima, no Slovaci se sjajno brane predvođeni raspoloženim Obermanom na golu. Odolijevala je Slovačka napadima Rusa sve do 10. minute kada Antoshkin preciznim prizemnim udarcem s 10 metara zabija za 1:1! Niti pola minute kasnije Rusija još jednom zabija. Sokolov je primio loptu na 7 metara od gola i iz okreta lijepo zabio za 2:1. Do kraja poluvremena Rusija je imala inicijativu, no ne uspijeva materijalizirati prilike. Najbliže zgoditku Rusi su bili u 17. minuti kada Antoshkin s desne strane ubacuje na vrh kaznenog prostora za Niyazova koji krasnim volejem pogađa gredu. Na odmor se tako otišlo s minimalnom, ali posve zasluženom prednošću Rusije – 2:1.
U nastavku gledamo istu igru kao većinom prvog poluvremena. Rusija napada i traži novi zgoditak, dok Slovačka svoju priliku čeka iz kontranapada. U 23. minuti Rusija dolazi do 2 gola prednosti. Nando je iz kornera s lijeve strane dao povratnu loptu za Antoshkina koji s 10ak metara zabija kroz noge Obermana za 3:1! U 29. minuti ponovno se trese mreža Slovačke. Robinho je prošao po desnoj strani i sa 8-9 metara iskosa s desne strane savladao Obermana za osjetniju prednost Rusije, 4:1! Nedugo zatim otklonjene su sve dvojbe, ako ih je uopće bilo. Izlet Obermana na protivničku polovicu nije se pokazao kao najbolje rješenje, Antoshkin je presjekao dodavanje slovačkog vratara i s centra poslao loptu u nebranjen gol za velikih 5:1! Rezultat se nije mijenjao sve do 35. minute kada raspoloženi Antoshkin sjajno prolazi po lijevoj strani i proigrava u sredini Sokolova koji zabija za 6:1! U 37. minuti nastavlja se agonija Slovačke. Abramov je prošao kroz obranu Slovačke i s desne strane ubacio na drugu vratnicu gdje utrčava Milovanov i zabija za 7:1! Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, te su Rusi protiv Slovačke ostvarili identičnu pobjedu onoj u Osijeku u dvoboju kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Rusija je tako ostvarila najuvjerljiviju pobjedu dosadašnjeg tijeka turnira istaknuvši kandidaturu za visok domet na EURO-u.

Liga za popunu 1.HMNL | Raspored i delegiranje 6. kola

Pred nama je završni čin Lige za popunu 1.HMNL. U nedjelju su na rasporedu susreti …

Kvalifikacije za 2.HMNL-jug | Porto Tolero na korak do povratka u 2.HMNL-jug

Nakon što su u prva četiri kola kvalifikacija za popunu 2.HMNL-jug slavili domaćini, jučer je …