EURO 2022. | Slovenija dominirala, Italija uzela bod…

U izuzetno uzbudljivom susretu 2. kola grupe “B” na Europskom prvenstvu, Italija i Slovenija su podijelili bodove odigravši 2:2. Bio je to još jedan susret u kojem su Slovenci bili bolji suparnik, bliže pobjedi, no na koncu im ostaje tek utješni remi. No bez obzira na sve, Slovenija je i dalje u vrlo dobroj situaciji uoči posljednjeg kola. Slovenci će igrati protiv Finske, te ih pobjeda sigurno vodi u četvrtfinale, dok Italiju očekuje težak zadatak protiv Kazahstana.

ITALIJA – SLOVENIJA  2:2 (1:1)
STRIJELCI: 1:0 Nicolodi (1′), 1:1 ag-Merlim (10′), 1:2 Hozjan (29′), 2:2 Merlim (32′)

Već u prvoj minuti Italija je povela. Nicolodi je po desnoj strani izmaknuo pažnji Hozjana, izašao pred Berzelaka i zabio za 1:0! Bio je to prvi udarac prema golu, 4o sekundi igre za prednost Italije. Na isteku 3. minute umalo je Italija još jednom zabila. Merlim je iz slobodnog udarca s 10 metara pucao ne odveć opasno po podnu, a lopta vrataru Berzelaku prolazi kroz noge, no vratnica spašava Sloveniju. Uvodnih 5 minuti igre pripalo je Italiji, a onda se Slovenija budi i uspostavlja inicijativu. Do izjednačenja Slovenija dolazi u 10. minuti praktički iz ničega. Ubačaj iz auta Turka na vrhu kaznenog prostora zahvaća Merlim i vara vratara Pietrangela za 1:1. Do kraja poluvremena gledamo apsolutnu dominaciju Slovenije. U samoj završnici poluvremena Talijane je spašavao vratar Pietrangelo obranivši udarce Čeha, Hozjana i Totoškovića. Na odmor se tako otišlo s rezultatom 1:1, no uz znatno bolji dojam Slovenije.

U nastavku gledamo ravnopravnu igru gdje se (kao i u prvom poluvremenu) jako teško stvaraju izgledne prilike. U 26. minuti Totošković je iz teške pozicije pogodio vratnicu. Nakon toga gledamo još jedno razdoblje bolje igre Slovenije koje je okrunjeno zgoditkom u 29. minuti. Turk je pokušao proći kroz talijansku obranu, a u “klinču” se lopta sretno odbija Hozjanu koji izlazi sam pred Pietrangela i rutinski zabija za 1:2! U 32. minuti Italija dolazi do izjednačenja. OSredkar je načini prekršaj na 10 metara od gola, a Merlim iz slobodnog udarca pogađa između Totoškovića i vratara Berzelaka za 2:2! U 35. minuti Slovenija je propustila veliku priliku za novu prednost. Čujec je na poziciji pivota navukao na sebe trojicu protivničkih igrača, lijepo odigrao na desno za Fetiča koji se našao sam pred Pietrangelom, no puca pored suprotne vratnice. Minutu kasnije bilježimo sjajan udarac Hozjana i veliku obranu Pietrangela. Talijani nakon toga prelaze na igru s golmanom-igračem (Musumeci), no ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti slovenskom golu. Naprotiv, Slovenija je u posljednjoj minuti umalo došla do pobjede. Najprije je vratar Berzelak dugom loptom proigrao Čujeca čiji udarac glavom Pietrangelo sjajno brani, da bi na samom isteku vremena Berzelak gađao prazan gol Italije, no ispriječila se vratnica. Ostalo je 2:2, još jedan remi Slovenije u susretu u kojem su bili blizu pobjede.

LNFS | Marinović ponovno strijelac, Cartageni samo bod!

Odigrani su susreti 28. kola španjolske lige, a Barcelona je pobjedom kod Ribere Navarre (2:8) …