EURO 2022. | Slovenija ispustila pobjedu protiv Kazahstana

U dvoboju 1. kola grupe “B” Slovenija i Kazahstan su u Groningenu podijelili bodove odigravši 4:4. Ishod je to kojim na koncu sretniji mogu biti Kazahstanci koji su većinom bili u rezultatskom zaostatku, a u završnih 5 minuta došli su iz zaostatka 2:4 do remija 4:4. Spomenimo i kako je u odsustvu trenera Kake kazahstansku reprezentaciju u ovom susretu vodila legenda ukrajinskog futsala Serhiy Koridze, nejbolji strijelac EURO-a 2001. i 2003. godine.

KAZAHSTAN – SLOVENIJA  4:4 (1:1)
STRIJELCI: 0:1 Totošković (11′), 1:1 Douglas Junior (16′), 1:2 Fideršek (23′), 2:2 Orazov (26′), 2:3 Čeh (31′), 2:4 Turk (33′), 3:4 Tokayev (36′), 4:4 Douglas (39′)

U prvom poluvremenu gledali smo jako dobru Sloveniju koja je povela u 11. minuti nakon što je Higuita u fazi napada izgubio loptu u duelu s Hozjanom i Totoškovićem, a Totošković s centra zabija u nebranjen gol za 0:1! Nova nevolja za Kazahstan dolazi u 12. minuti kada je zbog neopreznog starta na vrataru Berzelaku isključen Aklablikov. No brojčanu prednost Slovenci nisu iskoristili. Najveću priliku propustio je u 14. minuti Turk koji nakon dodavanja Fideršeka s lijeve strane ne uspijeva na drugoj vratnici ugurati loptu u mrežu. Kazna je stigla u 16. minuti kada Edson iz kornera s lijeve strane ubacuje na 10 metara za Douglasa koji sjajnim volejem zabija za 1:1! Rezultat je to s kojim se i otišlo na odmor. U 23. minuti Slovenija dolazi do nove prednosti. Ubačaj Fetića iz kornera s desne strane lijepim je volejem dočekao Fideršek zabivši kroz ruke Higuite za 1:2! Kazahstan je uzvratio u 26. minuti kada Taynan osvaja loptu na vrhu protivničkog kaznenog prostora, a “ničiju loptu” prihvaća Orazov i zabija za 2:2! U 31. minuti Slovenija dolazi do nove prednosti. Čeh je osvojio loptu na centru i u situaciji 2 na 2 pored Douglasa savladao Higuitu za 2:3! Dvije minute kasnije još se jednom trese kazahstanska mreža. Turk je primio loptu na svojoj polovici, sjajno prošao kazahstanskog igrača i u situaciji 1 na 1 poslao loptu kroz noge Higuite za 2:4! Kazahstan se vraća u igru u 36. minuti kada lijep ubačaj Taynana pred gol Tokayev efektno petom šalje u mrežu za 3:4! Kazahstan je nakon toga zagospodario terenom, a u sljedećoj minuti sreća spašava Sloveniju kada udarac Douglasa zaustavlja greda. Nakon toga Kazahstan prelazi na igru s golmanom-igračem, a dvije minute prije kraja dolaze do izjednačenja novim golom Douglasa. Ostalo je 4:4, remi u susretu u kojem je Slovenija većinom vodila, imala i 2 gola prednosti, no nije uspjela ostvariti pobjedu protiv favoriziranog Kazahstana.
Najzanimljivije trenutke ovog susreta možete vidjeti u video-sažetku OVDJE.

Liga za popunu 1.HMNL | Raspored i delegiranje 6. kola

Pred nama je završni čin Lige za popunu 1.HMNL. U nedjelju su na rasporedu susreti …

Kvalifikacije za 2.HMNL-jug | Porto Tolero na korak do povratka u 2.HMNL-jug

Nakon što su u prva četiri kola kvalifikacija za popunu 2.HMNL-jug slavili domaćini, jučer je …