EURO 2022 | Španjolci pobjedom protiv Slovaka do polufinala EURO-a!

Nakon što su se u polufinale Europskog prvenstva plasirali Rusija, Portugal i Ukrajina večeras smo saznali i posljednjeg polufinalistu. U Amsterdamu su posljednju četvrtfinalnu utakmicu odigrali Španjolska i Slovačka. Sjajno su utakmicu otvorili Španjolci koji su golom Mellada u 2. minuti prvi došli do vodstva. U prvoj polovicu poluvremena su bili bolja momčad te su na isteku prvih 10 minuta došli i do drugog pogotka, a strijelac je bio Lozano. Uslijedio je potom period s prilikama na obje strane, a Španjolci u 16. minuti preko Camposa dolaze do prednosti rezultatom 3:0 kojim je i završilo prvo poluvrijeme. U četvrtoj minuti nastavka Slovaci su ostali s igračem manje nakon crvenog kartona Směřičke, a samo sekundu kasnije Španjolci su došli do novog pogotka nakon nove asistencije Lozana Melladu. Novi pogodak na susretu smo vidjeli 10 minuta kasnije kad su Slovaci iskoristili golmana-igrača, a zabio je Serbin. Španjolci su ekspresno odgovorili i minutu kasnije drugim pogotkom Camposa postavili konačan rezultat susreta te Španjolce tako čeka dvoboj s Portugalom u polufinalu.

ŠPANJOLSKA – SLOVAČKA 5:1 (3:0)

STRIJELCI: 1:0 Mellado (2′), 2:0 Lozano (10′), 3:0 Campos (16′), 4:0 Mellado (24′), 4:1 Serbin (34′), 5:1 Campos (35′)

Španjolci su bolje otvorili utakmicu te već u drugoj minuti poveli. Mellado je zabio pogodak nakon dodavanja Lozana iz slobodnog udarca. Nastavili su Španjolci i u narednim minutama prijetiti, a Slovaci su prve udarce u okvir imali u 7. minuti kada su Brunovský i Drahovský pucali, ali je oba puta obranio Didac Plana. Slovaci su u tom periodu digli razinu igre, a njihov golman je u nekoliko navrata izašao i na polovicu terena. Španjolci su u 10. minuti došli do novog pogotka, a strijelac je bio Lozano koji je sjajno slijeva pucao u suprotni gornji kut gola. U narednih nešto više od minute imali su još dva dobra udarca, ali je oba obranio slovački golman. U 12. minuti su Slovaci preuzeli totalni rizik i uveli Ostráka kao golmana igrača i već u prvom napadu zaprijetili preko Zaťoviča, ali je njegov udarac obranio španjolski golman. Imali su potom Španjolci ponovno dvije dobre prilike, ali je oba udarca obranio Karpiak. Zaprijetili su potom Slovaci u 14. minuti kada je Drahovský lijepo prošao po lijevoj strani, pucao no njegov je udarac obranio Didac Plana. Španjolci su do trećeg pogotka došli četiri ipo minute prije kraja poluvremena kada je Mellado dodao Raúl Camposu koji je potom pucao, a lopta se okrznula od Zdráhala i zbunila slovačkog golmana koji nije najbolje reagirao. Španjolci su do kraja poluvremena bili nešto konkretniji, ali nije bilo promjena rezultata.

Slovaci su odmah s centra krenuli sa Směřičkom kao golmanom-igračem te s njim u igri napadali prve dvije minute nastavka, ali bez udarca u okvir gola. Upravo je Směřička u četvrtoj minuti igrao rukom van golmanskog prostora nakon što su Španjolci pokušali zabiti na prazan gol te je zaradio crveni karton, ali su s igračem manje igrali svega sekundu jer je Lozano kao i kod prvog pogotka asistirao Melladu koji je postigao svoj drugi pogodak na susretu. I u narednim minutama su Španjolci bili konkretniji dok su Slovaci pokušavali nešto napraviti s golmanom-igračem kojeg je od 28. minute igrao Zaťovič. Španjolci su imali i prilike doći do petog pogotka, ali je Slovake držao “na životu” Karpiak s nekoliko dobrih obrana. Slovaci su najbolju priliku nakon duže vremena imali u 33. minuti kada je Rick pogodio stativu. Slovaci su s golmanom-igračem uspjeli doći do prvog pogotka na kraju 34. minute kada je upravo “dodatni igrač”, Zaťovič pronašao Serbina ispred gola, a on je s(p)retno zabio za smanjenje zaostatka. Španjolci su minutu kasnije odgovorili novim pogotkom. Ortiz je dodao Camposu koji je zabio kraj slovačkog golmana. Do kraja utakmice nismo vidjeli udarac u okvir gola te su Španjolci upisali pobjedu rezultatom 5:1 i posljednji se plasirali u polufinale.

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 31-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.

1.HMNL | Generalni sponzor i mladi bek produžili ugovor s Puležanima!

U redovima državnog viceprvaka se naveliko radi na igračkoj križaljki za sljedeću sezonu, a već …