EURO 2022. | Španjolska dvaput gubila i na koncu izvukla remi s Azerbajdžanom

U dvoboju 2. kola grupe “D” na Europskom prvenstvu, Španjolska i Azerbajdžan su podijelili bodove odigravši 2:2. Bio je to susret u kojem su Azeri dvaput vodili, u završnici napadali s golmanom-igračem tražeći pobjedu, no susret je na koncu okončan podjelom bodova što je u konačnici možda i najpravedniji ishod nakon svega viđenog u ovom izuzetno uzbudljivom dvoboju.

ŠPANJOLSKA – AZERBAJDŽAN  2:2 (1:2)
STRIJELCI: 0:1 ag-Lozano (10′), 1:1 Raúl Gómez (12′), 1:2 Atayev (17′), 2:2 Lozano (31′)

U uvodnim minutama gledamo ujednačenu igru bez većih uzbuđenja. Prvu veliku priliku bilježimo u 6. minuti kada Chino s 10ak metara iskosa s desne strane pogađa gredu! Uzvratio je Azerbajdžan u sljedećoj minuti preko Vilele koji iz slobodnog udarca s 9-10 metara vrlo dobro puca, no Lozano na gol-liniji zaustavlja loptu. U 10. minuti Azerbajdžan dolazi do prednosti. Vilela je prošao po lijevoj strani i ubacio oštru loptu na drugu vratnicu gdje su u duelu Atayev i Lozano, a lopta se od španjolskog igrača odbija u gol za 0:1! Na odgovor Španjolske nismo dugo čekali. Već u 12. minuti Ortiz je iz auta kratko dodao za Raúl Gómeza koji s vrha kaznenog prostora s desne strane zabija za 1:1! U 17. minuti Azerbajdžan dolazi do nove prednosti. Izgubili su Španjolci loptu na svojoj polovici, lopta dolazi do Atayeva koji sa 8-9 metara lijepo zabija za 1:2! Do kraja poluvremena gledamo nastojanja Španjolaca da dođu do izjednačenja, no bez uspjeha.

U nastavak Španjolska ulazi odlučno i od prve minute konstantno prijeti protivničkom golu. Izdvajamo situaciju iz 23. minute kada udarac Mellada vratar Kudrov skreće u gredu! Iz minute u minutu gledamo inicijativu Španjolske, no gol Kudrova kao da je začaran. Tako je u 30. minuti Didac Plana nakon obrane povukao kontru Španjolske i sjajno proigrao na drugoj vratnici Cecilia, koji iz blizine pogađa vratnicu. Dominaciju su Španjolci okrunili zasluženim izjednačenjem u 31. minuti. Mellado je s desne strane dao povratnu loptu za Lozana koji sjajnim udarcem s 10ak metara zabija za 2:2! U 35. minuti Azeri su ozbiljno zaprijetili lijepom akcijom preko Vilele, no Didac Plana spriječava i treću prednost protivnika. U završnih 5 minuti Azeri igraju s Felipinhom u ulozi golmana-igrača te uspijevaju u nekoliko navrata zaprijetiti, no rezultat se nije mijenjao. Ostalo je 2:2, podjela bodova u susretu u kojem su Španjolci dvaput gubili, bili na rubu poraza, no na koncu su izborili remi koji ih dovodi na rub četvrtfinala, ali i u situaciju da u posljednjem kolu trebaju pobjedu protiv Gruzije ukoliko žele natjecanje u skupini okončati na 1. mjestu i tako izbjeći Rusiju u četvrtfinalu. Azerbajdžan je pak još uvijek u igri za četvrtfinale, no tu ih drži tek teorija da će uvjerljivo slaviti protiv Bosne i Hercegovine uz poraz Španjolske od Gruzije.

LNFS | Marinović ponovno strijelac, Cartageni samo bod!

Odigrani su susreti 28. kola španjolske lige, a Barcelona je pobjedom kod Ribere Navarre (2:8) …